Marcin Brzeziński 11 września 2017 06:30
1/5
Sekrety stylu Pierwszych Dam w najnowszym numerze VIVA! MODA
Copyright @Mateusz Stankiewicz/AF Photo, East News
1/5

Gatunek w świecie mody wyjątkowo rzadki czyli… Pierwsze Damy. Czasem bezkrytycznie gonią za trendami, a niekiedy moda nie ma wyjścia i musi potulnie podążać za nimi. W najnowszej VIVIE! MODZIE zdradzamy sekrety ich stylu.
 

Zajście na Polach Elizejskich

Lipcowy poranek tego roku w Pałacu Elizejskim w Paryżu. Pierwsza para Francji spotyka pierwszą parę Ameryki. Wszystko zaplanowane jest co do minuty i żaden przypadek nie wchodzi w grę. Ale protokół dyplomatyczny nie przewidział istnienia kogoś takiego, jak Donald Trump.Jest pani w tak dobrej formie fizycznej! Piękna!”, zwraca się nieoczekiwanie do Brigitte Macron prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki. Emmanuelowi Macronowi nie pozostaje nic innego, jak szybko zmienić temat i pospiesznie zabrać swych gości na paradę wojskową z okazji rocznicy Rewolucji Francuskiej.
Trzeba jednak przyznać, że protokół dyplomatyczny nie przewidział również istnienia kogoś takiego jak… Brigitte Macron. Pierwsza Dama Francji nie szokuje wprawdzie swoimi wypowiedziami, ale jej kreacje wzbudzają wiele kontrowersji. A to zdaniem znawców mody nie tylko dyplomatycznej są zbyt kuse, a to zbyt dopasowane. Pojawia się też pewna nieśmiało podnoszona kwestia, a mianowicie: czy w tym wieku w ogóle wypada się tak ubierać… Czy są to słuszne wątpliwości? Wracajmy na Pola Elizejskie! Tego dnia w Paryżu 64-letnia pani Macron miała sukienkę zdecydowanie krótszą niż klasyczna spódnica 47-letniej Melanii Trump, a dodatkowo jeszcze ozdobioną frywolnie rozpiętym suwakiem. Po długim szeregu zachowawczych Pierwszych Dam - choćby nawet tak wdzięcznych jak Carla Bruni-Sarkozy - Francja doczekała się więc prawdziwej rewolucjonistki, która swoim życiem głosi wszem i wobec: możecie kochać kogo chcecie i ubierać się, jak wam się podoba. I najważniejsze - wiek to tylko złudzenie!

Cała opowieść Marcina Brzezińskiego o najbardziej stylowych Pierwszych Damach tylko w najnowszej VIVIE! MODZIE! Już w kioskach!

 

Brigitte i Emmanuel Macron na spotkaniu z Melanią i Donaldem Trump w Pałacu Elizejskim w Paryżu.

 

Polecamy też: Już jest nowy numer magazynu VIVA! MODA! Zdradzamy, co znajdziecie w nim tym razem!
 

2/5
Sekrety stylu Pierwszych Dam w najnowszym numerze VIVA! MODA
Copyright @East News
2/5

Hillary Clinton chętnie wybierała pastelowe kostiumy. Jak widać, ta moda przyjęła się również w Europie. Tu z Jolantą Kwaśniewską.

 

Polecamy też: Dlaczego Hillary Clinton (prawie) zawsze nosi spodnie? Spróbuję poszukać rozwiązania tej zagadki

3/5
Sekrety stylu Pierwszych Dam w najnowszym numerze VIVA! MODA
Copyright @East News
3/5

Michelle Obama wylansowała modę na odkryte ramiona. Protokół dyplomatyczny wcześniej tego nie przewidywał!

 

Polecamy też: Michelle Obama zachwyciła na ostatniej oficjalnej kolacji. Przypominamy jej inne wyjątkowe kreacje!

4/5
Sekrety stylu Pierwszych Dam w najnowszym numerze VIVA! MODA
Copyright @East News
4/5

Żona dyktatora Filipin Imelda Marcos na jednorazowych zakupach w Nowym Jorku czy Londynie wydawała kilka milionów dolarów. Torebki i sukienki kupowała na tuziny.

 

Polecamy też: W najnowszej VIVIE! MODZIE zaglądamy do… luksusowej garderoby Mariny Łuczenko-Szczęsnej! Jakie marki lubi najbardziej?

5/5
Sekrety stylu Pierwszych Dam w najnowszym numerze VIVA! MODA
Copyright @East News
5/5

Eva Peron kochała kreacje Christiana Diora i buty Salvatore Ferragamo. Nawet w największe upały nie rozstawała się z futrem z norek.

 

Polecamy też: 112 lat temu urodził się Christian Dior. Co zawdzięczamy temu wielkiemu projektantowi?

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Oscary 2022: oto 5 filmów nominowanych za kostiumy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Odkrywamy zaskakującą szafę Małgosi Kożuchowskiej
Supermodelka Anna Jagodzińska i jej szaleństwa