Ivana Trump
Fot. East News
RODZINA TRUMPA

Jako jedyna była dla niego poważną partnerką. Co musisz wiedzieć o Ivanie, pierwszej żonie Donalda Trumpa

Weronika Bruździak-Gębura 11 listopada 2016 09:00
Ivana Trump
Fot. East News

Ivana Trump, pierwsza żona przyszłego prezydenta Stanów Zjednoczonych - Donalda Trumpa - nigdy nie była wielką damą, która tylko leży i pachnie. Oto ciekawostki z jej życia.

 

Małżeństwo z Trumpem

Czeska modelka Ivana Trump była pierwszą żoną Donalda Trumpa. Para pobrała się w 1977 roku. W latach osiemdziesiątych brylowali na salonach jako jedna z najsławniejszych par. Nieprzyzwoicie bogaci, co chwila dołączali do kolekcji kolejne hotele, kasyna i wieżowce. Mają trójkę dzieci: Donalda Juniora, Ivankę i Erica.

Sielankę przerwał skandal. Trump wdał się w romans z byłą królową piękności, Marlą Maples, którą zresztą później poślubił. Z tego powodu Ivana i Donald rozwiedli się w 1992 roku. 

 

Kosztowny rozwód

Czeska modelka nie była jednak stratna – w sądzie wywalczyła dwadzieścia milionów dolarów w gotówce, 350 tysięcy rocznych alimentów oraz biżuterię, którą zgromadziła podczas małżeństwa. To nie koniec: dostała też wartą 14 milionów posiadłość w Connecticut i 5 milionów na jej utrzymanie, 49 procent udziałów w Mar-a-Lago (posiadłości w Palm Beach), a także darmowy transport helikopterem byłego męża w razie potrzeby.

 

Cztery śluby

Donald Trump nie był jednak ani pierwszym, ani ostatnim mężem Ivany Trump. W latach 1971-1973 była żoną austriackiego narciarza, Alfreda Winklmayra. W 1995 roku poślubiła włoskiego biznesmena, Riccardo Mazzucchelliego, z którym rozwiodła się w 1997 roku. Jej ostatnim mężem był włoski aktor, Rossan Rubicondi, z którym wytrzymała tylko rok. W przeciwieństwie do rozwodu. Który trwał... dwa lata.

 

Styl rodem z „Dynastii”

67-letnia Ivana Trump przez lata wyrobiła sobie swój własny styl. Jej cechy charakterystyczne to nabotoksowana twarz, ciało prosto z siłowni, drogie, naturalne futra, złota biżuteria w gigantycznej ilości, zamiłowanie do kocich cętek, a do tego wysoki blond tapir. Stylistyka rodem z „Dynastii”.

 

Luksus nade wszystko

Z małżeństwa z Trumpem Ivanie zostało zamiłowanie do luksusów. Jest współwłaścicielką kilku firm byłego męża, ma też wartościowe akcje kilku spółek giełdowych. Jest posiadaczką wielu luksusowych posiadłości. Ma apartament w Nowym Jorku, a drugi w Londynie. Oprócz tego, jest właścicielką pięciu stuletnich chat w St. Tropez, domów na Słowacji, w Czechach, ale też w Miami. W Greenwich ma własny... Biały Dom. Możecie o nim przeczytać tutaj.

Perłą w koronie Ivany Trump jest jednak Concha Marina, posiadłość urządzona w stylu hiszpańskim. Wykończona marmurami i alabastrem, przepełniona zabytkowymi meblami, dywanami i pamiątkami z całego świata.

 

Zanim poznała Trumpa

Ivana urodziła się w 1949 roku w czechosłowackiej Gottawaldovie. Studiowała na wydziale kultury fizycznej na Uniwersytecie Karola w Pradze. Dzięki temu, że świetnie jeździła na nartach, dostała się do drużyny olimpijskiej Czechosłowacji. Gdy po raz pierwszy wyjechała na Zachód, nie chciała wrócić. Bez paszportu, nie miała szans by się wyrwać. Zdecydowała się więc na ślub z Winklmayrem i poleciała z nim do Kanady. Spotkała tu dawnego znajomego, który miał firmę wytwarzającą futra. Ivana - długonoga blondynka - zaczęła prezentować jego kolekcje jako modelka. W końcu pojechała do Nowego Jorku na poakz mody. Na imprezie w klubie Maxwell’s Plum poznała 30-letniego Donalda Trumpa. Nie był wtedy bogaczem – zarabiał 50-75 tysięcy dolarów rocznie. W rok zrobił z tego miliony, również dzięki jej przedsiębiorczości.

 

Smykałka do interesów

„Mam wrażenie, że poślubiłem bliźniaczą siostrę”-mówił o niej Trump, zachwycony jej smykałką do biznesu. Bo Ivana Trump, mimo że mogła leżeć i pachnieć, wkroczyła w świat wielkiego biznesu. To ona pomogła mu stworzyć imperium. Pomagała przy budowaniu Grand Hyatt Hotel, Trump Taj Mahal Casino Resort, a także słynnej Trump Tower. Zajmowała się architekturą wnętrz. Dla jednych szczyt kiczu, dla drugich wysmakowany styl. Odniosła sukces do tego stopnia, że została wiceprezesem Trump Organization do spraw wnętrzarskich. W 1988 roku dostała nawet tytuł Hotelarza Roku w USA.

 

Polecamy też: Ivanka Trump charakter ma po ojcu, urodę po mamie. Kim jest ukochana córka Donalda Trumpa?​

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?