9 listopada 2016 14:18
1/7
Żony Donalda Trumpa
Copyright @ONS/East News
1/7

Donald Trump został 45. prezydentem USA. W trakcie kadencji wspierać go będzie dumna żona - Melania. To nie pierwsza miłość Trumpa. Biznesmen słynie z licznych miłosnych podbojów i romansów. Ma za sobą dwa małżeństwa - z modelką Ivaną i aktorką Marlą Maples. Co o nich wiemy? Dowiedzcie się z naszej galerii!

 

Polecamy też: Słowa Donalda Trumpa o Brigitte Macron wywołały skandal. Prezydent USA jest seksistą i mizoginem?

 

Polecamy też: O gustach się nie dyskutuje. Trump sprzedaje swój Biały Dom. Czyżby był pewien wyborczego zwycięstwa?

2/7
Donald Trump z żoną Ivaną na imprezie Christiana Lacroix
Copyright @East News
2/7

Pierwsza żona Donalda Trumpa, Ivana urodziła się jako Ivana Marie Zelníčková na terenie ówczesnej Czechosłowacji.
W 1975 roku wyjechała do Kanady. W Montrealu pracowała jako modelka w branży futrzarskiej. Rok później pojechała do Nowego Jorku, by promować Igrzyska Olimpijskie w Montrealu i już tam została.

 

W 1971 wyszła za agenta mieszkaniowego Alfreda Winklmayra. Ich małżeństwo trwało tylko dwa lata. W Nowym Jorku poznała Donalda, który był wtedy dobrze zapowiadającym się biznesmenem - znanym głównie z tego że jest synem Freda Trumpa. Pobrali się 7 kwietnia 1977 roku. Razem zdobyli popularność wśród nowojorskich elit lat 80. Pracowali przy kilku ważnych projektach - w tym renowacji hotelu Grand Hyatt Hotel i słynnego Plaza Hotel, oraz budowie Trump Taj Mahal Casino Resort w Atlantic City w New Jersey.

 

Polecamy też: Jako jedyna była dla niego poważną partnerką. Co musisz wiedzieć o Ivanie, pierwszej żonie Donalda Trumpa

3/7
Donald Trump z żoną Ivaną
Copyright @ONS
3/7

Donald Trump i Ivana Trump mają trójkę dzieci - Donalda Johna Jr., Ivankę i Erica Fredericka. Najstarszy syn mówi płynnie po czesku. Rozwiedli się w 1992 roku po 15 latach małżeństwa. Po Trumpie związała się jeszcze z włoskim biznesmenem Riccardo Mazzuchellim (1995-1997) i aktorem Rossandro Rubicondim (2008-2009).

 

Co ciekawe, Ivana Studiowała na wydziale kultury fizycznej na Uniwersytecie Karola w Pradze i jest zapaloną narciarką. Mówiono o niej nawet, że była członkinią zespołu narciarzy na Olimpiadzie w 1972 roku. Jednak informacja ta została zdementowana przez Komitet Olimpijski.

 

Polecamy też: Noszą kosztowną biżuterię, jeżdżą mercedesami, chcą by kobiety głosowały na Donalda Trumpa. Poznajcie Trumpetki

 

4/7
Donald Trump z żoną Marlą Maples na meczu footballowym
Copyright @East News
4/7

Marla Maples to aktorka i osobowość telewizyjna (wystąpiła między innymi w takich filmach jak „Happiness” Todda Solondza czy „Maximum Overdrive”), jednak wciąż jest najszerzej kojarzona jako była żona Donalda Trumpa. Byli razem w latach 1993-1999. Maples urodziła się w mieście Cohutta w stanie Georgia, co czyni ją jedyną małżonką obecnego prezydenta Stanów, która nie jest imigrantką. Trumpa poznała w 1989. Wdali się w romans podczas gdy Trump był jeszcze mężem Ivany. O ich związku mówił cały świat - na ślub w Plaza Hotel przyszło tysiąc gości - w tym Rosie O’Donnell i O.J. Simpson.

 

Marla i Donald rozwiedli się w 1999 roku. Spekulowano, że powodem rozstania był romans z Michaelem Mailerem, z którym pracowała na planie jednego z filmów.

 

Polecamy też: Dziś manifestują poparcie dla Hillary Clinton, ale zupełnie niedawno wszyscy chcieli mieć na okładkach Melanię Trump

5/7
Donald Trump z żoną Marlą Maples i nowonarodzoną córką Tiffany w 1993 roku
Copyright @East News
5/7

Marla Maples z Donaldem Trumpem ma jedną córkę - obecnie 23-letnią Tiffany, która wychowała się z matką w Kalifornii. Tiffany mówi, że matka jest jej najlepszą przyjaciółką. Ale dobre relacje ma też z ojcem, choć rzadko się z nim widuje.

 

Polecamy też: Uchodźców porównują do Skittlesów, polują na Safari. Dzieci Donalda Trumpa szokują tak jak ojciec

6/7
Donald Trump z przyszłą żoną Melanią Knaus w 1999 roku
Copyright @Getty Images
6/7

Trzecią żoną Donalda Trumpa została Melania - pochodząca z Jugosławii (obecnej Słowenii) była modelka. Do Stanów przyjechała w 1996 roku, obywatelstwo amerykańskie zdobyła w 2006. 20 stycznia 2017 roku obejmie stanowisko Pierwszej Damy USA, jako pierwsza imigrantka od prawie 200 lat (po Louisie - małżonce Johna Quincy'ego Adamsa).Melania Trump będzie też pierwszą kobietą na tym stanowisku, która ma na koncie rozbierane sesje.

Zanim poznała Trumpa Melania nazywała się Knavs (gdy wyemigrowała zmieniła nazwisko na niemieckobrzmiące Knauss). Jest córką Amaliji - projektantki mody, lub pracownicy zakładów odzieżowych (zależnie od źródła) i Viktora Knavsa - sprzedawcy samochodów i motocyklów i członka Słoweńskiej Partii Komunistycznej.

Ivana w wieku 16 lat zaczęła karierę modelki. Pracowała w Mediolanie i Paryżu. Była na okładkach ważnych magazynów. Trumpa poznała podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody, gdy oficjalnie jego żoną była jeszcze Marla Maples. Melania podobno odmówiła wtedy podania biznesmenowi swojego numeru telefonu (na imprezę przyszedł z jeszcze inną kobietą). Jednak po kilku miesiącach zmieniła zdanie. Donald i Melania zaręczyli się w 2004 roku, a pobrali w 2005 (obecna Pierwsza Dama miała wtedy 35 lat, a jej mąż - 59). Na ich ślub przyszli tacy celebryci jak Heidi Klum, P. Diddy, Shaquille O’Neal, a także Hillary Clinton z mężem Billem Clintonem. Media rozpisywały się o wystawnym przyjęciu i sukni od Diora, wysadzanej 1500 kryształami, w której wystąpiła Melania. Rok później urodziła mężowi syna - Barrona Williama Trumpa, którego nazywa pieszczotliwie „małym Donaldem”.

 

Polecamy też: O gustach się nie dyskutuje. Trump sprzedaje swój Biały Dom. Czyżby był pewien wyborczego zwycięstwa?

7/7
Donald Trump z żoną Melanią i synem Barronem w 2009 roku
Copyright @East News
7/7

Melania Trump nie chce być postrzegana jako stereotypowa głupia modelka. Twierdzi, że ukończyła studia na kierunku Architektura i Projektowanie na Uniwersytecie w Lublanie na Słowenii. Jednak jak wynikło ze śledztwa przeprowadzonego przez dziennikarzy, ukończyła tylko rok studiów, po czym porzuciła je dla kariery modelki. To nie jedyny raz, kiedy przyłapano ją na kłamstwie. Duże kontrowersje wzbudziło jej przemówienie podczas kampanii męża, którego treść ściągnęła od poprzedniej Pierwszej Damy - Michelle Obamy.

 

Melania ma talent do języków. Zna ich podobno aż pięć: słoweński, serbski, angielski, francuski i niemiecki.

Na co dzień zajmuje się swoim biznesem jubilerskim oraz pełni obowiązki reprezentacyjne jako "żona Trumpa". Jej życie zmieni się znacznie już niebawem. Ciekawe, czy Amerykanie polubią ją w roli pierwszej damy?

 

Polecamy też: Donald Trump: „Jako prezydent zrobiłbym kawał dobrej roboty”. Wywiad z milionerem i jego żoną Melanią

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.