7 listopada 2016 17:40
1/10
dom Donalda Trumpa na sprzedaż
Copyright @tamarluie.com
1/10

Donald Trump już jutro zostanie 45. prezydentem USA! Jako polityk budzi kontrowersje, ale to przede wszystkim śmiały i ambitny przedsiębiorca, który ponad wszystko kocha luksus. By się o tym przekonać, wystarczy zajrzeć do jednego z jego domów. Nie da się nie zauważyć podobieństwa jednej z jego ekskluzywnych rezydencji do Białego Domu (posiadłość na półwyspie Greenwich, którą właśnie wystawił na sprzedaż, wartą 45 milionów dolarów).

 

W 1982 roku Donald Trump był jeszcze demokratą, nie miał na koncie miliarda i dopiero pracował nad swoją renomą biznesmena. Razem z ówczesną żoną, modelką Ivaną potrzebowali domu, który zachwyca, niezbędnego by zbudować wokół siebie aurę sukcesu. Wtedy kupili posiadłość w Greenwich w stanie Connecticut, która dała początek oszałamiającej kolekcji nieruchomości, z której teraz słynie przedsiębiorca. Właśnie ta rezydencja, zwana Indian Harbor Estate, została wystawiona na sprzedaż. A jej cenę ostatnio obniżono do… 45 milionów dolarów.

 

Donald Trump z pierwszą żoną - czeską modelką Ivaną.

 

Teraz kolekcja drogich, często historycznych domów Trumpa na świecie nie ma sobie równych. Choć jego główną siedzibą jest trzypiętrowy penthouse w Trump Tower na Piątej Alei w Nowym Jorku (stąd od 1983 roku zarządza swoim biznesem), w pobliskim Bedford kupił dodatkowo posiadłość z 60 pokojami i trzema basenami. Przedsiębiorca jest też właścicielem domu w stanie Virginia, o powierzchni ponad 2 tysięcy metrów kwadratowych z winnicą i wytwórnią win na działce mającej 2 tysiące akrów. Umieścił w nim ekskluzywny hotel Albemarle Estate at Trump Winery, w którym wynajęcie pokoju kosztuje od 350 do ponad 700 dolarów za noc.

 

W 2008 polityk wzbogacił swoją kolekcję o dom na prestiżowej Rodeo Drive w Beverly Hills. Jego najbardziej imponującą posiadłością pozostaje jednak Mar-A-Lago w Palm Beach na Florydzie, za którą w latach 80. zapłacił 10 milionów dolarów. Pochodzący z lat 20. dom ma powierzchnię prawie 6 tysięcy metrów kwadratowych i aż 100 pokoi. 10 milionów przy takich gabarytach to niemal przystępna cena!

 

Jesteście ciekawi jaki gust ma Donald Trump? Zachęcamy do obejrzenia zdjęć wnętrz domu w Greenwich.

 

Polecamy też: Donald Trump: „Jako prezydent zrobiłbym kawał dobrej roboty”. Wywiad z milionerem i jego żoną Melanią.

2/10
dom Donalda Trumpa na sprzedaż
Copyright @tamarluie.com
2/10

Gdy w 1982 roku Donald Trump kupował pierwszy dom ze swojej kolekcji nieruchomości miał zaledwie 35 lat. Posiadłość na półwyspie Greenwich o powierzchni ok 23 i pół tysiąca metrów kwadratowych kosztowała go 4 miliony dolarów. Teraz jest warta 45 milionów dolarów.

 

3/10
dom Donalda Trumpa na sprzedaż
Copyright @tamarluie.com
3/10

W czasie gdy Donald Trump kupował posiadłość w Greenwich, Ivana pracowała nad renowacją hotelu Plaza na Manhattanie. Do urządzenia nowego domu użyła tych samych materiałów, stąd złote ornamenty i eleganckie żyrandole.

 

Polecamy też: 13 tysięcy metrów kwadratowych poświęconych... winu. Muzeum wina La Cité du Vin we Francji robi wrażenie!

4/10
dom Donalda Trumpa na sprzedaż
Copyright @tamarluie.com
4/10

Dom Donalda Trumpa w Greenwich na 1836.972 metrów kwadratowych powierzchni mieści osiem sypialni, jedenaście łazienek, trzypiętrowy przedpokój z podwójną klatką schodową i pokoje oficjalne.

 

5/10
dom Donalda Trumpa na sprzedaż
Copyright @tamarluie.com
5/10

Dom Donalda Trumpa w Greenwich został wybudowany w 1939 roku dla Roberta Hillasa, szefa Super Heater Company w Nowym Jorku. 

 

Polecamy też: 8 sypialni, 14 łazienek, kręgielnia, klub nocny - oto dom Alicii Keys. Do kupienia za 15 mln dol.

6/10
dom Donalda Trumpa na sprzedaż
Copyright @tamarluie.com
6/10

Donald Trump i Ivana rozwiedli się w 1991 roku, a posiadłość w Greenwich została przepisana na Ivanę, która sprzedała ją za 15 milionów dolarów. Nowi właściciele dobudowali do niej korty tenisowe, baseny, saunę i przestrzeń dla gości o powierzchni prawie 400 metrów kwadratowych.

 

Polecamy też: Dom Jennifer Lopez wystawiony na sprzedaż za 12,5 miliona dolarów: 9 sypialni i własne studio tańca!

 

7/10
dom Donalda Trumpa na sprzedaż
Copyright @tamarluie.com
7/10

W domu w Greenwich, który należał do Donalda Trumpa jest prywatne kino, liczne tarasy i patio, korty tenisowe i trzy w pełni wyposażone mieszkania dla służby. Na terenie posiadłości znajdziemy też prywatny port dla łodzi.

 

Polecamy też: Zielona kuchnia, złote zlewy, meble na zamówienie - tak mieszka Cameron Diaz

 

 

8/10
dom Donalda Trumpa na sprzedaż
Copyright @tamarluie.com
8/10

Dom Donalda Trumpa w Greenwich to rezydencja w starym stylu - inspirowanym nurtem Georgian kojarzonym z rządami angielskich królów - od Jerzego I do III. Świadczy o tym symetria, zachowanie klasycznych proporcji i wiele elementów dekoracyjnych. Najwybitniejszym przedstawicielem tego nurtu był tworzący w XVII wieku słynny architekt sir Christopher Wren.

 

Polecamy też: 7 sypialni, 10 łazienek... Taylor Swift kupiła dom w Beverly Hills! Jak wygląda w środku?

9/10
dom Donalda Trumpa na sprzedaż
Copyright @tamarluie.com
9/10

Nowi właściciele domu Donalda Trumpa w Greenwich są wielbicielami bardziej stonowanego stylu. Widać to choćby na tym zdjęciu.

 

Polecamy też: Z wizytą u Katarzyny Dowbor. "Przyszłam na chwilę, zostałam na zawsze"

10/10
dom Donalda Trumpa na sprzedaż
Copyright @tamarluie.com
10/10

W domu Donalda Trumpa jest 11 łazienek.  To niezbyt dużo jak na 8 sypialni.

 

Polecamy też: Posiadłość projektanta Calvina Kleina. Jest na co popatrzeć!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.