7 listopada 2016 17:40
1/10
dom Donalda Trumpa na sprzedaż
Copyright @tamarluie.com
1/10

Donald Trump już jutro zostanie 45. prezydentem USA! Jako polityk budzi kontrowersje, ale to przede wszystkim śmiały i ambitny przedsiębiorca, który ponad wszystko kocha luksus. By się o tym przekonać, wystarczy zajrzeć do jednego z jego domów. Nie da się nie zauważyć podobieństwa jednej z jego ekskluzywnych rezydencji do Białego Domu (posiadłość na półwyspie Greenwich, którą właśnie wystawił na sprzedaż, wartą 45 milionów dolarów).

 

W 1982 roku Donald Trump był jeszcze demokratą, nie miał na koncie miliarda i dopiero pracował nad swoją renomą biznesmena. Razem z ówczesną żoną, modelką Ivaną potrzebowali domu, który zachwyca, niezbędnego by zbudować wokół siebie aurę sukcesu. Wtedy kupili posiadłość w Greenwich w stanie Connecticut, która dała początek oszałamiającej kolekcji nieruchomości, z której teraz słynie przedsiębiorca. Właśnie ta rezydencja, zwana Indian Harbor Estate, została wystawiona na sprzedaż. A jej cenę ostatnio obniżono do… 45 milionów dolarów.

 

Donald Trump z pierwszą żoną - czeską modelką Ivaną.

 

Teraz kolekcja drogich, często historycznych domów Trumpa na świecie nie ma sobie równych. Choć jego główną siedzibą jest trzypiętrowy penthouse w Trump Tower na Piątej Alei w Nowym Jorku (stąd od 1983 roku zarządza swoim biznesem), w pobliskim Bedford kupił dodatkowo posiadłość z 60 pokojami i trzema basenami. Przedsiębiorca jest też właścicielem domu w stanie Virginia, o powierzchni ponad 2 tysięcy metrów kwadratowych z winnicą i wytwórnią win na działce mającej 2 tysiące akrów. Umieścił w nim ekskluzywny hotel Albemarle Estate at Trump Winery, w którym wynajęcie pokoju kosztuje od 350 do ponad 700 dolarów za noc.

 

W 2008 polityk wzbogacił swoją kolekcję o dom na prestiżowej Rodeo Drive w Beverly Hills. Jego najbardziej imponującą posiadłością pozostaje jednak Mar-A-Lago w Palm Beach na Florydzie, za którą w latach 80. zapłacił 10 milionów dolarów. Pochodzący z lat 20. dom ma powierzchnię prawie 6 tysięcy metrów kwadratowych i aż 100 pokoi. 10 milionów przy takich gabarytach to niemal przystępna cena!

 

Jesteście ciekawi jaki gust ma Donald Trump? Zachęcamy do obejrzenia zdjęć wnętrz domu w Greenwich.

 

Polecamy też: Donald Trump: „Jako prezydent zrobiłbym kawał dobrej roboty”. Wywiad z milionerem i jego żoną Melanią.

2/10
dom Donalda Trumpa na sprzedaż
Copyright @tamarluie.com
2/10

Gdy w 1982 roku Donald Trump kupował pierwszy dom ze swojej kolekcji nieruchomości miał zaledwie 35 lat. Posiadłość na półwyspie Greenwich o powierzchni ok 23 i pół tysiąca metrów kwadratowych kosztowała go 4 miliony dolarów. Teraz jest warta 45 milionów dolarów.

 

3/10
dom Donalda Trumpa na sprzedaż
Copyright @tamarluie.com
3/10

W czasie gdy Donald Trump kupował posiadłość w Greenwich, Ivana pracowała nad renowacją hotelu Plaza na Manhattanie. Do urządzenia nowego domu użyła tych samych materiałów, stąd złote ornamenty i eleganckie żyrandole.

 

Polecamy też: 13 tysięcy metrów kwadratowych poświęconych... winu. Muzeum wina La Cité du Vin we Francji robi wrażenie!

4/10
dom Donalda Trumpa na sprzedaż
Copyright @tamarluie.com
4/10

Dom Donalda Trumpa w Greenwich na 1836.972 metrów kwadratowych powierzchni mieści osiem sypialni, jedenaście łazienek, trzypiętrowy przedpokój z podwójną klatką schodową i pokoje oficjalne.

 

5/10
dom Donalda Trumpa na sprzedaż
Copyright @tamarluie.com
5/10

Dom Donalda Trumpa w Greenwich został wybudowany w 1939 roku dla Roberta Hillasa, szefa Super Heater Company w Nowym Jorku. 

 

Polecamy też: 8 sypialni, 14 łazienek, kręgielnia, klub nocny - oto dom Alicii Keys. Do kupienia za 15 mln dol.

6/10
dom Donalda Trumpa na sprzedaż
Copyright @tamarluie.com
6/10

Donald Trump i Ivana rozwiedli się w 1991 roku, a posiadłość w Greenwich została przepisana na Ivanę, która sprzedała ją za 15 milionów dolarów. Nowi właściciele dobudowali do niej korty tenisowe, baseny, saunę i przestrzeń dla gości o powierzchni prawie 400 metrów kwadratowych.

 

Polecamy też: Dom Jennifer Lopez wystawiony na sprzedaż za 12,5 miliona dolarów: 9 sypialni i własne studio tańca!

 

7/10
dom Donalda Trumpa na sprzedaż
Copyright @tamarluie.com
7/10

W domu w Greenwich, który należał do Donalda Trumpa jest prywatne kino, liczne tarasy i patio, korty tenisowe i trzy w pełni wyposażone mieszkania dla służby. Na terenie posiadłości znajdziemy też prywatny port dla łodzi.

 

Polecamy też: Zielona kuchnia, złote zlewy, meble na zamówienie - tak mieszka Cameron Diaz

 

 

8/10
dom Donalda Trumpa na sprzedaż
Copyright @tamarluie.com
8/10

Dom Donalda Trumpa w Greenwich to rezydencja w starym stylu - inspirowanym nurtem Georgian kojarzonym z rządami angielskich królów - od Jerzego I do III. Świadczy o tym symetria, zachowanie klasycznych proporcji i wiele elementów dekoracyjnych. Najwybitniejszym przedstawicielem tego nurtu był tworzący w XVII wieku słynny architekt sir Christopher Wren.

 

Polecamy też: 7 sypialni, 10 łazienek... Taylor Swift kupiła dom w Beverly Hills! Jak wygląda w środku?

9/10
dom Donalda Trumpa na sprzedaż
Copyright @tamarluie.com
9/10

Nowi właściciele domu Donalda Trumpa w Greenwich są wielbicielami bardziej stonowanego stylu. Widać to choćby na tym zdjęciu.

 

Polecamy też: Z wizytą u Katarzyny Dowbor. "Przyszłam na chwilę, zostałam na zawsze"

10/10
dom Donalda Trumpa na sprzedaż
Copyright @tamarluie.com
10/10

W domu Donalda Trumpa jest 11 łazienek.  To niezbyt dużo jak na 8 sypialni.

 

Polecamy też: Posiadłość projektanta Calvina Kleina. Jest na co popatrzeć!

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA stara się żyć eko, ale mówi: „Popełnianie błędów to historia mojego życia. Słynny himalaista PIOTR PUSTELNIK długo wierzył, że zmiany klimatyczne są dziełem natury. Mylił się. EWA ZGRABCZYŃSKA, uratowała tygrysy, teraz ma nową misję. GRETA THUNBERG – świat wreszcie uwierzył młodej aktywistce.