Biały Dom zapewnia, że jest poliglotką!

Weronika Kostyra 25 lutego 2018 12:00

Oficjalne źródła, w tym Biały Dom utrzymują, że Melania Trump biegle posługuje się pięcioma językami obcymi: słoweńskim, angielskim, francuskim, serbskim i niemieckim. Wedle niektórych źródeł, także włoskim. Na początku kariery modelki mieszkała w Mediolanie. Znajomość języków obcych to wielka zaleta na jej stanowisku. Rzadko jednak możemy usłyszeć przemawiającą Melanię Trump, a tym bardziej mówiącą w innym języku niż angielski. Jaka jest prawda? Czy pierwsza dama USA rzeczywiście jest poliglotką?

Jakie języki zna Melania Trump?

Prezydent znacznie zaostrzył prawo imigracyjne w Stanach Zjednoczonych. Polityka prowadzona przez Donalda Trupa faworyzuje imigrantów, którzy posiadają przydatne umiejętności, a także biegle posługują się angielskim. Melania Trump sama w wywiadach potwierdziła, że mówi w kilku językach. Wspomina o angielskim, włoskim, francuskim, niemieckim. Do zestawienia można dołączyć też słoweński, bo pierwsza dama USA pochodzi ze Słowenii. Wiele mówiono o tym, że angielski Melanii Trump nie stoi na najwyższym poziomie. Trzeba jednak przyznać, że posługuje się nim płynnie i zrozumiale. Ma jedynie wschodni akcent, którego trudno się pozbyć, jeżeli rozpoczęło się naukę języka w dorosłym wieku.

Co z pozostałymi? Melania Trump kilka razy odwiedzała już Francję podczas oficjalnych wizyt. Z pewnością była to doskonała okazja to wykorzystania swojej biegłej podobno znajomości języka francuskiego. Pierwsza dama odwiedziła między innymi dzieci w szkole. Jest to sprzyjająca i niestresująca okoliczność. Trudniej byłoby pochwalić się francuskim przy poważnym politycznym spotkaniu. Oficjalne amerykańskie relacje zachwycały się francuskim Melanii Trump, lecz czy było tak naprawdę?

Oficjalne amerykańskie relacje zachwycały się francuskim Melanii Trump.

Po wejściu do szkolnej sali powiedziała: „Bonjour. Je m’appelle Melania” (Dzień dobry, mam na imię Melania), po czym przeszła na angielskie „What’s your name?”. Nie wykorzystała więc możliwości, by popisać się swoją wiedzą, której… prawdopodobnie nie ma. Brak innych dowodów na to, że żona Donalda Trumpa mówi po francusku. Znajomość podstawowych zwrotów to za mało, by nazwać ją „biegłą znajomością języka”. Dwa powyższe poznaje się już na pierwszej lekcji tego języka.

Podobnie wyglądała wizyta Melanii we włoskim szpitalu dla dzieci. Pierwsza dama powiedziała jedynie „Ciao! Come stai? Tutto bene?” (Cześć! Jak się masz? Wszystko dobrze?), a później mówiła już tylko po angielsku. Popełniła w dodatku błąd, mówiąc „Come stai?” (Jak się masz?) zamiast „Come state?” (Jak się macie?).

Jeżeli chodzi o pozostałe języki trudno znaleźć jakiekolwiek dowody na to, że Pierwsza Dama USA w ogóle się nimi posługuje. Zastanawia jedynie, dlaczego eksperci od wizerunku z Białego Domu tak uparcie zapewniają o tym, że Melania Trump jest poliglotką. Być może wynika to z antyimigracyjnej polityki prowadzonej przez jej męża. Współpracownicy Donalda Trumpa chcą udowodnić, że nie jest ona „zwyczajną” imigrantką. 

1/7
Copyright @East News
1/7

Melania i Donald Trumpowie podczas wizyty w Japonii.

2/7
Melania Trump i jej stylizacje podczas wizyty w Japonii
Copyright @East News
2/7

Melania Trump podczas wizyty w Japonii.

3/7
Copyright @East News
3/7

Melania Trump podczas wizyty we Francji.

4/7
Copyright @East News
4/7

5/7
Melania Trump i Donald Trump
Copyright @East News
5/7

Melania i Donald Trumpowie podczas wizyty w Arabii Saudyjskiej.

6/7
Melania Trump i jej stylizacje podczas wizyty w Japonii
Copyright @East News
6/7

Melania Trump podczas wizyty w Japonii.

7/7
Melania Trump i jej modowe wpadki
Copyright @East News
7/7

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.