O.J. Simpson przyznał się do zabicia żony
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI!

Sekretne dzienniki żony O.J. Simpsona ujrzały światło dzienne. Opublikowane fragmenty przerażają...

Tą historią żyła cała Ameryka...

Gabriela Czernecka 30 września 2020 20:00
O.J. Simpson przyznał się do zabicia żony
Fot. Getty Images

Historia O.J. Simpsona mrozi krew w żyłach. Choć od brutalnego morderstwa Nicole Brown i jej przyjaciela, Ronalda Goldmana mija 26 lat, na jaw wciąż wychodzą wstrząsające informacje. O. J. Simpson nigdy nie przyznał się do winy, a w 2006 roku napisał książkę o tym, co by było gdyby zabił swoją byłą żonę. W 2008 roku został skazany na 33 lata więzienia z możliwością warunkowego zwolnienia po odbyciu co najmniej 9 lat orzeczonej kary. W 2017 roku wyszedł na wolność. Do sieci trafiły fragmenty dzienników zamordowanej żony Simpsona, Nicole Brown. Jak opisywała swoją relację z mężem?

Sprawa O.J. Simpsona - morderstwo Nicole Brown

Tajne dzienniki żony O.J.Simpsona ujrzały światło dzienne. Nicole opisywała w nich, jak sportowiec się nad nią znęcał. Pisze w nich, że wielokrotnie był wobec niej agresywny, groził jej. Opisuje m.in. pierwsze pobicie, do którego miało dojść w 1978 roku. Nicole przekonuje, że O.J.Simpson bił ją i kopał godzinami w ich pokoju hotelowym. Próbowała uciekać, ale podobno tak mocno ją złapał, że zerwał z niej sweter. „Mam pistolet w dłoni, wynoś się stąd!”, miał do niej krzyczeć podczas jednej z kłótni. Dzienniki ujawniają wstrząsające szczegóły małżeństwa O.J.Simpsona z Nicole Brown. Co ciekawe, zostały odnalezione w jej skrzynce depozytowej obok zdjęć posiniaczonej twarzy kobiety i listów z przeprosinami od Simpsona. Sąd nie uznał jednak dzienników Brown za dowód, a dopiero dziś postanowiono ujawnić ich treść. 

Warto dodać, że O.J. Simpson od trzech lat przebywa na wolności. Dziennikarze długo zastanawiali się, jak O.J. Simpson odnajdzie się w dzisiejszym świecie. 70-letni gwiazdor do sportu już nie wróci,  ale do do show-biznesu - czemu nie? Przypomnijmy, że nocą, 12 czerwca 1994 roku, Nicole Brown i jej przyjaciel, kelner Ronald Goldman zostali brutalnie zamordowani w prestiżowej dzielnicy Los Angeles. Pierwsze podejrzenia od razu padły na byłego męża kobiety, Orenthala Jamesa Simpsona. Na miejscu zbrodni znaleziono jedną rękawiczkę. Druga z tej samej pary znajdowała się w ogrodzie domu gwiazdora. W jego samochodzie roiło się od śladów krwi ofiar.

Choć futbolista utrzymywał, że tego wieczora podróżował samolotem do Chicago, to prokuratura uznała jego alibi za niewystarczające. O.J. Simpson został oskarżony o podwójne morderstwo. Proces rozgrzewał amerykańską publiczność do czerwoności. Wszyscy tak naprawdę chcieli znać odpowiedź na jedno pytanie - Czy O.J. Simpson zabił? Mimo że liczba zebranych dowodów była miażdżąca, to po trwającym przeszło 9 miesięcy procesie sportowca uniewinniono.

Inaczej potoczył się jednak inny proces z udziałem sportowca, który dla wielu okazał się być długo oczekiwaną sprawiedliwością. W 2008 roku został skazany na 33 lata więzienia za napad z bronią w ręku i kradzież z możliwością warunkowego zwolnienia po odbyciu co najmniej 9 lat orzeczonej kary. 

Od brutalnego morderstwa Nicole Brown minęło ponad 25 lat wciąż nie wiadomo, kto dokonał zbrodni. O.J. Simpson do dziś nie przyznaje się do tego czynu i twierdzi, że jest niewinny. Swoją wersję wydarzeń przedstawił nie tylko w sądzie, ale i w książce, którą wydał w 2006 roku. „Zapomnij o wszystkim, co myślisz, że wiesz o tamtej nocy, ponieważ znam fakty lepiej niż ktokolwiek inny. Cały świat się myli”, takimi słowami promowano wówczas dzieło futbolisty, w którym opisuje o tym, jak hipotetycznie wyglądała ta tragiczna noc. Jednoznacznie nie przyznaje się jednak do tego, że to on zabił. Twierdzi, że o wydarzeniach szczegółowo opowiedział mu „przyjaciel mordercy”. 

Simpson twierdzi, że tej nocy towarzyszył mu przyjaciel o imieniu Charlie. OJ wpadł w szał, gdy zobaczył nieznanego mężczyznę (miał nim być kelner, Ron Goldman), który podjeżdża pod dom. „Pojawia się Charlie, to facet z którym się ostatnio zaprzyjaźniłem”, mówi Simpson: „I nie wiem dlaczego poszedł do domu Nicole, ale powiedział mi »Nie uwierzysz co się tam dzieje, to musi się skończyć«”, mówi futbolista. Gdy sportowiec kłócił się z kobietą, kelner miał podejść do niego z nożem w ręku i grożąc mu ciosami karate. Simpson uważa, że stracił wtedy przytomność, a gdy ją odzyskał cały był pokryty krwią. Wraz z Charliem opuścił wtedy miejsce zdarzenia. Ta wersja wydarzeń jednak nie do końca zgadza się z tym, co wykazało śledztwo...

O.J.Simpson na wolności - jak wygląda jego życie?

Mimo to O.J. Simpson został wówczas uniewinniony i do dziś pozostaje jedyną osobą oskarżoną o morderstwo Nicole Brown i Rona Goldmana. Od dwóch lat przebywa na wolności. Już kilka godzin po wyjściu z więzienia, zaczepiony przez jednego z dziennikarzy, na pytanie o to, jak czuje się na wolności odpowiedział: „Jestem w samochodzie od pięciu godzin, więc skąd mam wiedzieć, jak to jest być wolnym?”, po czym szybko dodał: „Nic się nie zmieniło w moim życiu”. 

Gdzie mieszka O.J. Simpson. Podczas wysłuchania w sprawie zwolnienia wyznał, że chciałby zamieszkać na Florydzie, bo tam mieszka jego rodzina i przyjaciele. Na to zgodę musiałyby wyrazić lokalne władze. Władze penitencjarne Florydy szybko przyznały jednak, że żadnych wniosków ze strony Simpsona nie otrzymały. Okazuje się, że O.J. mieszka w Las Vegas w stanie Nevada, gdzie ponad dekadę temu został aresztowany za napad z bronią. „Nie musimy wracać i przeżywać najgorszego dnia naszego życia”, mówił w wywiadzie telefonicznym dla metro.co.uk. O.J.  Simpson mimo burzliwej przeszłości wciąż pozostaje najbardziej rozchwytywaną postacią w mieście. Chętnie pozuje do selfie i w Las Vegas uchodzi za gwiazdę Codziennie gra w golfa i jak mówi, stara się wieść normalne życie.  

OJ Simpson MT
Fot. Getty Images

O.J. Simpson
Fot. East News

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.