Krzysztof Krawczyk, koncert
Fot. AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Krzysztof Krawczyk pozostawił dwa testamenty. Pojawiły się nowe informacje w sprawie

Sąd wyznaczył termin rozprawy

Olga Figaszewska 20 lipca 2021 12:59
Krzysztof Krawczyk, koncert
Fot. AKPA

Niedawno ujawniono, że Krzysztof Krawczyk Junior nie został uwzględniony w testamencie pozostawionym przez ojca. Na mocy dokumentu majątek po artyście dziedziczy żona, Ewa Krawczyk. 48-latek postanowił, że będzie starać się o zachowek po tacie. Teraz pojawiły się nowe fakty w sprawie, o których informuje dziennik Fakt.

Dwa testamenty Krzysztofa Krawczyka

Po głośnym reportażu programu Uwaga! w stacji TVN, okazało się, że Krzysztof Krawczyk Junior znajduje się w trudnej sytuacji życiowej. 48-latek utrzymuje się z renty inwalidzkiej. Jeszcze przed pandemią stracił pracę w w papugarni w Zgierzu pod Łodzią. Krzysztof Igor Krawczyk zajmował jeden z pokoi w mieszkaniu swoich zmarłych dziadków. Miało ono zostać przepisane na niego po ich śmierci, ale niestety tak się nie stało. W rozmowie z mediami opiekun 47-latka, Krzysztof Cwynar, wyjaśniał, że powodem była choroba syna Krzysztofa Krawczyka (mężczyzna zmaga się z padaczką pourazową).

„Dziadkowie mówili mu cały czas, że on będzie tam mieszkał, ale stało się tak, dlatego że on jest śmieciem, według rodziny. Nie nadaje się, bo ma padaczkę”, relacjonował. Krzysztof Igor Krawczyk dzielił mieszkanie z krewnymi, którzy mają problem z nadużywaniem alkoholu. Reporterzy programu Uwaga! ujawnili, że mężczyzna ma założoną niebieską kartę dla ofiar przemocy domowej.

Zobacz też: Testament Krzysztofa Krawczyka: jego syn nie dostanie ani grosza!

Wtedy też poinformowano, że syn wokalisty został pominięty w testamencie Krzysztofa Krawczyka. Według autorów reportażu majątek artysty został przepisany na żonę, Ewę. W marcu syn Krzysztofa Krawczyka starał się o alimenty od ojca. Jednak sąd umorzył sprawę z powodu śmierci wokalisty...

Krzysztof Krawczyk serial
Fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

Sprawa testamentu Krzysztofa Krawczyka. Sąd wyznaczył kolejną rozprawę

19. maja w sądzie w Zgierzu odbyło się odczytanie testamentu Krzysztofa Krawczyka. Okazało się, że wokalista sporządził dwa dokumenty. Pierwszy z nich został spisany w 2002 roku, a kolejny w 2020. W drugim testamencie pominięto syna Krzysztofa Krawczyka Juniora. Artysta cały swój spadek powierzył żonie, Ewie. Wdowa po Krzysztofie Krawczyku dziedziczy wszystko.

„Może więcej niż 10 lat temu, tato parokrotnie mówił, że ujmie mnie w testamencie, że będzie w nim jego brat i ja. Powiedział o tym, ale ja nie widziałem ani tamtego testamentu ani obecnego”, mówił w sądzie syn wokalisty [cytat za Fakt.pl].

Sprawdź też: Krzysztof Krawczyk Junior ostro skrytykowany. Internautka zdeptała jego marzenia...

Sąd Rejonowy w Zgierzu postanowił przyjrzeć się dokumentom i porównać ich treść, a sprawa została odroczona. „Sąd ma obowiązek porównać te dwa dokumenty i sprawdzić, czy są identyczne. Dlatego żona została zobowiązana do dostarczenia wcześniejszego testamentu”, czytamy w dzienniku. Jak podał teraz Fakt termin rozprawy został wyznaczony na 20 września.

Wcześniej w rozmowie z dziennikiem, mecenas, Monika Kucwaj-Zarzycka, która opiekuje się sprawą 47-latka podkreśliła:

„Krzysztof Igor Krawczyk będzie starał się o zachowek. Jest stale niezdolny do pracy. Przysługuje mu jedna trzecia z całości spadku”. 

Źródło: Fakt.pl

Krzysztof Igor Krawczyk, Syn Krzysztofa Krawczyka
Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Krzysztof Krawczyk Junior podczas rozprawy sądowej, 19 maja 2021

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…