ile spadku dostanie ewa krawczyk
Fot. Wojciech Olszanka/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Testament Krzysztofa Krawczyka: jego syn nie dostanie ani grosza!

Ujawniono wstrząsające fakty

Konrad Szczęsny 13 maja 2021 22:04
ile spadku dostanie ewa krawczyk
Fot. Wojciech Olszanka/East News

Krzysztof Krawczyk Junior nie został uwzględniony w testamencie ojca. Mimo że mężczyzna żyje na granicy bezdomności, nie otrzyma z majątku zmarłego artysty ani grosza. Informacje tę ujawniono w głośnym reportażu „UWAGI” TVN, wyemitowanym 13. maja 2021 roku. Prawnik reprezentujący syna Krzysztofa Krawczyka potwierdził także, że jeszcze za życia piosenkarza syn próbował z nim załatwić sprawę alimentów polubownie. Nie udało się jednak w kwestii tej osiągnąć porozumienia. Zaproponowane rozwiązanie nie zaspokoiłoby nawet ułamka potrzeb Krzysztofa Igora Juniora.

Krzysztof Krawczyk Junior o kontaktach z ojcem. Ujawnił datę ostatniego spotkania

47-letni mężczyzna zapewnił, że bardzo zależało mu na regularnym kontakcie ze sławnym tatą. Niestety, ich ostatnie spotkanie miało miejsce niemal rok przed śmiercią artysty. 

„Chciałbym, chociaż wstępnie, żeby można było się z nim spotkać. Tak normalnie. Siedzimy, rozmawiamy. A nie tylko w internecie. Ostatnio widziałem go w maju zeszłego roku”, zdradził w „UWADZE!” TVN. Warto pamiętać, że znaczna część materiału została zrealizowana jeszcze przed śmiercią Krzysztofa Krawczyka

Sprawą syna muzyka zajęli się łódzcy urzędnicy, których o jego fatalnej sytuacji życiowej poinformował opiekun mężczyzny, Krzysztof Cwynar. Pomocną dłoń wyciągnął do 47-latka adwokat Rafał Królikowski, który reprezentuje go na zlecenie władz miasta. 

„W tym momencie jedyną rodziną, która mogłaby wziąć pana Krzysztofa pod opiekę, jest jego ojciec. Nie wiem, czy pan Krzysztof Krawczyk chce być świadomy, w jakich warunkach żyje jego syn. Wydaje mi się, że mamy odtrącanie tej świadomości i celowe niebranie odpowiedzialności za jego życie”, diagnozował jeszcze przed śmiercią artysty. 

Potwierdzono, że sprawę alimentów starano się załatwić polubownie, bez medialnego zgiełku. Okazało się to niemożliwe, ponieważ zaproponowane rozwiązanie nie byłoby w stanie zaspokoić nawet ułamka potrzeb Krzysztofa Krawczyka Juniora. 

„Wiedzieliśmy, że jedyną formą pomocy dla pana Krawczyka będzie uzyskanie alimentów od ojca. Nie chcieliśmy, żeby sprawa stała się medialna. Próbowaliśmy negocjować, ale nasze negocjacje tak naprawdę odbiły się o ścianę. To, co zostało nam zaproponowane, na pewno nie naprawiłoby życia pana Krzysztofa w jednym calu”, zaznaczono.

Mimo że sytuacja jest naprawdę trudna, syn Krzysztofa Krawczyka stara się nie poddawać. 

„Trzeba przetrwać, jakoś żyć. Nie wiem, co zrobić - mieszkanie, opłaty, niepełnosprawność. To są urzędowe sprawy, na których się nie znam. Jest załamanie, że taty nie ma. Nawet gdybym się z nim nie widział, byłaby świadomość, że on żyje. Mama umarła 10 lat temu, teraz tata. Kto został?”, pytał przed kamerami ze łzami w oczach syn zmarłego artysty.

Czytaj także: Krzysztof Krawczyk Junior znęcał się nad żoną? „Bił mnie, dopóki nie mogłam chodzić”

Krzysztof Igor Krawczyk do tej pory nie wypowiadał się w mediach, mimo że jego dramat trwa od lat. Do końca wierzył, że...

Opublikowany przez TVN UWAGA! Czwartek, 13 maja 2021

Krzysztof Krawczyk pominął syna w testamencie. Wszystko dostanie jego żona 

Krzysztof Krawczyk Junior może liczyć na pomoc swojego adwokata, który dokłada wszelkich starań, by sytuacja materialna 47-latka uległa poprawie. 

„Pan Krzysztof w dalszym ciągu nie wie, na czym stoi, a kancelaria cały czas monitoruje jego sytuację. I w dalszym ciągu będziemy walczyć o poprawę jego sytuacji”, zapewnił Rafał Królikowski.

Niestety, w materiale „UWAGI!” TVN ujawniono, że jedyne biologiczne dziecko Krzysztofa Krawczyka zostało całkowicie pominięte w jego testamencie... Majątek artysty według autorów reportażu został w całości przepisany na Ewę Krawczyk, jego żonę. 

Jednak Krzysztof Krawczyk Junior i pomagające mu osoby nie zamierzają składać broni. 19. maja odbędzie się pierwsza rozprawa w sprawie spadku po zmarłym piosenkarzu.

Przypomnijmy, że póki co mężczyzna utrzymuje się z renty inwalidzkiej, która ma wynosić około 1000 złotych miesięcznie. Przed pandemią był zatrudniony w papugarni w Zgierzu pod Łodzią, jednak został zwolniony. W marcu wstąpił na drogę sądową, by uzyskać od ojca alimenty. Sprawa została jednak umorzona z powodu śmierci Krzysztofa Krawczyka... Obecnie 47-latek zajmuje jeden z pokoi w mieszkaniu swoich zmarłych dziadków. Choć miało zostać przepisane na niego po ich śmierci, tak się nie stało. Powód? Według obecnego opiekuna mężczyzny, Krzysztofa Cwynara, chodziło o chorobę, na którą cierpi syn Krzysztofa Krawczyka.

„Dziadkowie mówili mu cały czas, że on będzie tam mieszkał, ale stało się tak, dlatego że on jest śmieciem, według rodziny. Nie nadaje się, bo ma padaczkę”, podkreślał.

Do mieszkania z czasem wprowadziło się wujostwo mężczyzny, które ma problem z nadużywaniem alkoholu. Do tego stopnia, że czasem 47-latek boi się nawet skorzystać z toalety, ponieważ w lokum trwa impreza. W reportażu ujawnił również, że kilka razy padł ofiarą przemocy fizycznej i ma założoną niebieską kartę dla ofiar przemocy domowej. 

Czytaj także: Syn Krzysztofa Krawczyka ofiarą przemocy domowej: „Mam założoną niebieską kartę”

Krzysztof Krawczyk Junior, Krzysztof Cwynar w Uwadze
Fot. screen z Facebooka Uwagi TVN

Krzysztof Krawczyk Junior, Krzysztof Cwynar w „Uwadze!” TVN

Krzysztof Krawczyk Junior oskarżał macochę o utrudnianie kontaktów z ojcem

Ich relacje były napięte. Syn Krzysztofa Krawczyka miał obwiniać jego trzecią żonę o rozbicie związku artysty z Haliną Żytkowiak, jego matką. Sam wokalista Trubadurów jeszcze za życia ujawnił, że jego jedyne dziecko i Ewa Krawczyk nie przepadają za sobą i według niego syn miał żal do ojca, że odszedł od swojej drugiej żony.

W reportażu „UWAGI!” TVN pada jasna sugestia, że to wdowa po Krzysztofie Krawczyku mogła utrudniać mu kontakty z synem. Autorzy jeszcze za życia artysty próbowali się z nim skontaktować - bezskutecznie. Udało im się jednak dodzwonić do Ewy Krawczyk. Ta miała stanowczo odmówić bycia pośrednikiem w kontaktach i twierdziła, że mąż nie chce wypowiadać się w kwestii swojego syna. 

Przy tej okazji warto przypomnieć, że w archiwalnym wywiadzie z Agatą Młynarską trzecia żona Krzysztofa Krawczyka zwierzyła się, że jej kontakty z jedynym dzieckiem męża były napięte także na skutek jej zachowania. Momentami odbiegało ono bowiem od ideału, szczególnie wtedy, gdy mieszkali pod jednym dachem. 

„Ja byłam o niego również zazdrosna. Bo zabierał mi męża. O wszystko byłam zazdrosna”, zwierzyła się Ewa Krawczyk.

W pierwszej części reportażu Krzysztof Krawczyk Junior ujawnił, że na pogrzebie utrudniono mu dojście do trumny z ciałem ojca.... W drugiej, że przez ostatnie miesiące nie miał kontaktu z artystą. Twierdził, że być może informacje o warunkach, w jakich żyje jego syn, nie były wcale przekazywane zmarłemu w kwietniu piosenkarzowi! Kontakty blokować miała właśnie trzecia żona legendy Trubadurów, Ewa Krawczyk... 

Póki co ona sama nie odniosła się do tych oskarżeń. Skomentował je za to Andrzej Kosmala, długoletni przyjaciel i manager Krzysztofa Krawczyka. 

„Zanim prawda włoży buty, kłamstwo obiegnie Ziemię”, napisał na swoim profilu na Facebooku, posługując się cytatem z Marka Twaina...  

Krzysztof Igor Krawczyk, syn Krzysztofa Krawczyka na pogrzebie ojca, 10.04.2021 rok
Fot. Tadeusz Wypych/REPORTER

Krzysztof Igor Krawczyk, syn Krzysztofa Krawczyka na pogrzebie ojca, 10.04.2021 rok

Syn Krzysztofa Krawczyka, Krzysztof Krawczyk Junior wywiad
Fot. screen z programu Uwaga TVN

Krzysztof Krawczyk Junior w „UWADZE!” TVN

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?