Smutne dziecko
Fot. PEXELS
O TYM JEST GŁOŚNO

Tragedia w Jeleniej Górze: 11-latek zmarł po wdychaniu dezodorantu

Po co to robił? Jaka była przyczyna śmierci?

Rafał Kowalski 20 listopada 2019 08:01
Smutne dziecko
Fot. PEXELS

W ostatnią sobotę w jednym z pustostanów w Jeleniej Górze doszło do ogromnej tragedii. Dzieci, które spędzały bez opieki rodziców wolny czas, wpadły na pomysł , który doprowadził do nieszczęścia. W wyniku wdychania oparów z dezodorantu 11-latek zmarł, a jego trzynastolenia kuzynka trafiła do szpitala.

Dlaczego 11-latek zmarł po wdychaniu dezodorantu?

Do smutnego zdarzenia doszło 16 listopada około godziny 15:30. „Otrzymaliśmy zawiadomienie o zasłabnięciu 11-letniego chłopca na terenie pustostanu”, mówiła Faktowi podinspektor Edyta Bagrowska z komendy w Jeleniej Górze. Bezwładnie leżącego chłopca i stojącego nad nim dziewczynkę zauważył przypadkowy spacerowicz. To on wezwał odpowiednie służby. Mimo 3,5 godzinnej reanimacji, nastolatka nie udało się uratować. Dziewczynka trafiła z kolei do szpitala. Dziś czuje się już dobrze.

Co dokładnie stało się w minioną sobotę? „Grupa rówieśników, wśród których był 11-latek, w jednym ze sklepów kupiła dezodorant, który następnie wspólnie wdychali”, mówił TVN24 Tomasz Czułowski z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. Na dziś zaplanowano sekcję zwłok chłopca, ruszyło też postępowanie w jego sprawie. Dziewczynka miała przyznać, że nie pierwszy raz w ten sposób bawiła się z kuzynem. Dzieci miały mieć po wdychaniu specyfiku „fajne wizje”. Niestety, wielu nastolatków informację o tym, jak się odurzyć, znajduje w internecie. Kilku twórców internetowych, którzy publikują filmy na YouTubie posiada materiały, w których zachęca do podobnej zabawy. Dlatego tak ważne jest, by sprawdzać, jakie materiały dzieci oglądają na swoich komputerach i telefonach...

Nieoficjalnie podaje się, że w przypadku 11-latka z Jeleniej Góry przyczyną zgonu było zatrucie jednym z gazów znajdujących się w dezodorancie. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.