Smutne dziecko
Fot. PEXELS
O TYM JEST GŁOŚNO

Tragedia w Jeleniej Górze: 11-latek zmarł po wdychaniu dezodorantu

Po co to robił? Jaka była przyczyna śmierci?

Rafał Kowalski 20 listopada 2019 08:01
Smutne dziecko
Fot. PEXELS

W ostatnią sobotę w jednym z pustostanów w Jeleniej Górze doszło do ogromnej tragedii. Dzieci, które spędzały bez opieki rodziców wolny czas, wpadły na pomysł , który doprowadził do nieszczęścia. W wyniku wdychania oparów z dezodorantu 11-latek zmarł, a jego trzynastolenia kuzynka trafiła do szpitala.

Dlaczego 11-latek zmarł po wdychaniu dezodorantu?

Do smutnego zdarzenia doszło 16 listopada około godziny 15:30. „Otrzymaliśmy zawiadomienie o zasłabnięciu 11-letniego chłopca na terenie pustostanu”, mówiła Faktowi podinspektor Edyta Bagrowska z komendy w Jeleniej Górze. Bezwładnie leżącego chłopca i stojącego nad nim dziewczynkę zauważył przypadkowy spacerowicz. To on wezwał odpowiednie służby. Mimo 3,5 godzinnej reanimacji, nastolatka nie udało się uratować. Dziewczynka trafiła z kolei do szpitala. Dziś czuje się już dobrze.

Co dokładnie stało się w minioną sobotę? „Grupa rówieśników, wśród których był 11-latek, w jednym ze sklepów kupiła dezodorant, który następnie wspólnie wdychali”, mówił TVN24 Tomasz Czułowski z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. Na dziś zaplanowano sekcję zwłok chłopca, ruszyło też postępowanie w jego sprawie. Dziewczynka miała przyznać, że nie pierwszy raz w ten sposób bawiła się z kuzynem. Dzieci miały mieć po wdychaniu specyfiku „fajne wizje”. Niestety, wielu nastolatków informację o tym, jak się odurzyć, znajduje w internecie. Kilku twórców internetowych, którzy publikują filmy na YouTubie posiada materiały, w których zachęca do podobnej zabawy. Dlatego tak ważne jest, by sprawdzać, jakie materiały dzieci oglądają na swoich komputerach i telefonach...

Nieoficjalnie podaje się, że w przypadku 11-latka z Jeleniej Góry przyczyną zgonu było zatrucie jednym z gazów znajdujących się w dezodorancie. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…