Whitney Houston, Bobbi Kristina Brown, American Music Awards, Los Angeles, 22.11.2009 rok
Fot. Kevin Mazur/AMA2009/WireImage/Getty Images
Wspomnienie

Tragiczna historia córki Whitney Houston. Czy tej śmierci można było uniknąć?

Przerażająco podobne sceny odejścia matki i córki...

Marcjanna Maryszewska 11 lutego 2022 14:58
Whitney Houston, Bobbi Kristina Brown, American Music Awards, Los Angeles, 22.11.2009 rok
Fot. Kevin Mazur/AMA2009/WireImage/Getty Images

Mija dziesięć lat od śmierci Whitney Houston, światowej sławy legendarnej piosenkarki. Wokalistka przedawkowała i zmarła w hotelowej łazience w Beverly Hills. Jej córka, Bobbi Kristina Brown, podzieliła tragiczny los swojej mamy zaledwie trzy lata później. Czy ta historia miała szansę na inne zakończenie?

Bobbi Kristina Brown. Życie w blasku fleszy i patologii

Córka Whitney Houston to owoc małżeństwa piosenkarki z Bobbym Brownem. Wzięli ślub 8 lipca 1992 roku, a już niespełna rok później na świat przyszła Bobbi Kristina Brown. Była oczkiem w głowie swojej mamy: „Nic wspanialszego nie spotkało mnie w życiu”, mówiła szczęśliwa Whitney w magazynie The Rolling Stone.

Mała Bobbi dorastała, wystawiona na blask fleszy. Jako niemowlę wystąpiła w teledysku do utworu „Something in Common” sławnej mamy. W kolejnych latach córka Whitney Houston wielokrotnie brała udział w nagrywaniu kolejnych klipów, ale również towarzyszyła jej na scenie. 

Czytaj także: Uzależnienie od alkoholu, okaleczanie, omamy... Tak wyglądały ostatnie dni życia Whitney Houston

Whitney Houston, Bobbi Kristina Brown, Bobby Brown, 11.10.1998 rok
Fot. SGranitz/WireImage/Getty Images
Whitney Houston, Bobbi Kristina Brown i Bobby Brown, 11.10.1998 rok

Whitney Houston, Bobbi Kristina Brown, koncert w Nowym Jorku, 16.07.1999 rok
Fot. Larry Busacca/WireImage/Getty Images
Whitney Houston i Bobbi Kristina Brown, koncert w Nowym Jorku, 16.07.1999 rok

Tak wyglądało życie Bobbi w ciągu dnia. Prywatnie, za kulisami, była świadkiem rodzinnych dramatów z udziałem swoich rodziców. Bójki, przemoc psychiczna i używki. Córka Whitney Houston i Bobby’ego Browna od najmłodszych lat doświadczała patologicznych zachowań, awantur oraz krzyków, obserwowała, jak rodzice biorą narkotyki, pomimo wielokrotnych zaprzeczeń ze strony piosenkarki.

Rozwód rodziców w 2006 roku miał przynieść ulgę całej rodzinie, a zwłaszcza młodej Bobbi. Jednak rozprawy sądowe przyczyniły się do kolejnych traum. Whitney Houston i Bobby Brown nie szczędzili sobie wyzwisk i wzajemnych oskarżeń w ich trakcie. Córka byłego wówczas małżeństwa trafiła pod opiekę mamy, która nie umiała zapanować nad dorastającą nastolatką. Niedługo później fani byli świadkami, jak Bobbi Kristina Brown zaczyna coraz intensywniej imprezować i uzależniać się od narkotyków. 

Relacje matki i córki pogarszały się - stan ich obu był daleki od nazwania go choćby przyzwoitym. Pewnego dnia rozdarta nastolatka groziła Whitney nożem, a potem próbowała użyć go na sobie. Skierowano ją do prywatnej kliniki psychiatrycznej. Leczenie przyniosło pozytywne skutki… Zaledwie na jakiś czas. Po wyjściu z ośrodka stan Bobbi uległ poprawie, podobnie jak jej relacje z mamą. Jednak zaprzestawszy regularnej terapii, powróciła do starych nawyków.

Czytaj także: Zabójcza miłość Whitney Houston i Bobby’ego Browna. Ich związek był skazany na porażkę...

Whitney Houston, Bobbi Kristina Brown, American Music Awards, Los Angeles, 22.11.2009 rok
Fot. Kevin Mazur/AMA2009/WireImage/Getty Images
Whitney Houston i Bobbi Kristina Brown, American Music Awards, Los Angeles, 22.11.2009 rok

Bobbi Kristina Brown. Śmierć, którą gdzieś już wcześniej widziano

Odejście Whitney Houston było kolejnym dramatem w życiu młodej Bobbi, która wówczas miała zaledwie dziewiętnaście lat. Ciało zmarłej piosenkarki leżało w hotelowej wannie, a w jej organizmie wykryto mieszankę wielu środków odurzających. 

Niespełna trzy lata później koszmar tamtego tragicznego dnia się powtórzył. Córka legendarnej wokalistki również została znaleziona nieprzytomna w wannie 31 stycznia 2015 roku. Na miejscu zjawił się jej bliski przyjaciel, Max Lomas, który natychmiast wezwał pomoc. 22-latka przebywała w śpiączce ponad pół roku. 26 lipca 2015 roku, po wielu miesiącach walki o życie, zmarła.

Po śmierci swojej matki Bobbi Kristina Brown bardzo dużo piła i mieszała różne rodzaje używek, co ostatecznie doprowadziło do jej śmierci, która w przerażający sposób powtórzyła scenę odejścia Whitney Houston. Również w jej organizmie wykryto wiele rodzajów narkotyków.

Według relacji Maxa dziewczyna nie oddychała, gdy odnalazł ją ledwie żywą w łazience. Wyjawił również, że prawdopodobnie kilka godzin przed tragedią między mężem Bobbi, Nickiem Gordonem, a nią samą doszło do ostrej kłótni. Powodem miał być romans Nicka ze striptizerką, który Bobbi odkryła. I być może właśnie ten cios doprowadził młodą Bobbi do ostateczności...  

Czytaj także: Whitney Houston odeszła 10 lat temu. Czy dało się zapobiec tragedii?

Bobbi Kristina Brown, Nick Gordon, świeżo po ślubie, 11.01.2014 rok
Fot. Jason Winslow / Splash News/EAST NEWS
Bobbi Kristina Brown, Nick Gordon, świeżo po ślubie, 11.01.2014 rok

Whitney Houston, Bobbi Kristina Brown, Bobby Brown, 08.11.2003 rok
Fot. Frank Mullen/WireImage/Getty Images
Whitney Houston, Bobbi Kristina Brown i Bobby Brown, 08.11.2003 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.