Rachel Weisz, Daniel Craig
Fot. Jordan Strauss/Invision/AP/East News
o tym się mówi

Razem na zawsze i na ekranie i w życiu. Oto historia miłości Daniela Craiga i Rachel Weisz

Do dziś nie do końca wiadomo, kiedy się poznali...

Gabriela Czernecka 28 września 2021 18:49
Rachel Weisz, Daniel Craig
Fot. Jordan Strauss/Invision/AP/East News

Daniel Craig i Rachel Weisz choć uznawani są za jedną z najbardziej tajemniczych par show-biznesu i rzadko pojawiają się razem publicznie, to mówi się, że należą do grona najpiękniejszych par Hollywood. Latami się przyjaźnili, ale żadne z nich nie przypuszczało, że połączy ich coś więcej.  Wszystko zmieniło się w ciągu kilku miesięcy. Tak ich przyjaźń zmieniła się w miłość na dobre i na złe. Oto niezwykła historia Daniela Craiga i Rachel Weisz.

Rachel Weisz i Daniel Craig - jak się poznali? 

Oboje wcześnie zaczęli karierę w świecie filmu. Do dziś nie wiadomo, kiedy faktycznie się poznali - oboje nie ujawniają zbyt wielu szczegółów na ten temat. Najprawdopodobniej poznali się w 1994 roku podczas pracy nad sztuką w National Theatre Studio. Krytyk, który pisał wówczas recenzję sztuki dla The Daily Telegraph pisał, że żadne z nich nie było wówczas sławne, ale dało się wyczuć między nimi chemię, a cały obrazek jaki razem stworzyli był „smaczny i pełen namiętności”. 

Zobacz: Jestem Bond. James Bond - Nie tylko Daniel Craig. Poznaj aktorów, którzy wcielili się w agenta 007

Rachel Weisz, Daniel Craig
Fot. Bowers/Getty Images/East News

Polubili się, ale na tym się skończyło. Ich drogi rozdzieliły się. On został mężem aktorki Fiony Loundon, z którą w 1994 roku doczekał się córki. Ona umawiała się z producentem Darrenem Aronofskym, z którym ma syna, Henry’ego. Wcześniej spotkali się na planie filmu Enduring Love w 2004 roku, ale oboje byli wówczas w związkach. Wszystko zmieniło się w 2010 roku. Rachel Weisz i Daniel Craig zagrali w filmie Dom snów, gdzie wcielili się w małżeństwo. Szybko prasa podała, że uczucie, jakie pojawiło się między nimi na planie, przeniosło się poza produkcję. Mimo plotek o łączącej ich relacji, para zaprzeczała, że coś ich łączy. „Udało nam utrzymać to w sferze prywatnej i mamy wiele ludzi, którym musimy za to podziękować”, powiedział Daniel Craig w rozmowie z GQ w 2015 roku. 

Historia miłości Daniela Craiga i Rachel Weisz

Para wzięła ślub w czerwcu w 2011 roku w Nowym Jorku w tajemnicy przed mediami - towarzyszyła im tylko czwórka gości - w tym dwójka dzieci z poprzednich związków. Jak powiedziała jakiś czas temu Rachel Weisz w rozmowie z The Evening Standard Magazine: „Noszą moją obrączkę z dumą. Jestem zajęta”, przyznała z uśmiechem na twarzy.  „Jestem szczęśliwa, będąc mężatką, bardzo bardzo bardzo szczęśliwa. Kocham być panią Craig”, powiedziała. 

Zobacz także: Najlepszy James Bond wszech czasów. Daniel Craig obchodzi dziś urodziny!

Rachel Weisz, Daniel Craig
Fot. Mark Robert Milan/GC Images

Miłość połączyła ich, gdy byli już dorosłymi i ukształtowanymi przez życie ludźmi. Doskonale wiedzą czego chcą. Świat Hollywood traktują jak miejsce pracy, zadanie do wykonania, z którego chętnie uciekają do Nowego Jorku, domu w Londynie czy domku na wsi. Za wszelką cenę chronią prywatność i rzadko mówią o tym, co ich łączy. Otwarcie przyznają, że są do siebie bardzo podobni. Przyjaźń, która połączyła ich na początku znajomości wciąż trwa i jest podstawą ich związku. 

Zobacz: Daniel Craig po raz ostatni wcieli się w rolę Jamesa Bonda. Wiemy, kto go zastąpi!

Chętnie razem gotują, czytają czy podróżują. „Nie jestem Jamesem Bondem, przepraszam. Gdybym był, żona wyrzuciłaby mnie z domu”, wyznał w jednym z wywiadów Daniel Craig. Rachel Weisz przyznała z kolei, że nigdy nie sadziła, że stanie na ślubnym kobiercu: „To nie było moją ambicją. Było wręcz odwrotnie. Nie mogłam się nigdy odnaleźć w romantycznych komediach - małżeństwo wydawało mi się takim zwieńczeniem wszystkiego… i nagle się to stało, szczęśliwie, w najbardziej odpowiednim momencie mojego życia”, powiedziała. 

Rachel Weisz, Daniel Craig
Fot. Rex Features/East News

W czym tkwi sekret związku Rachel Weisz i Daniela Craiga?

W 2018 roku para doczekała się córki. Rachel Weisz miała wówczas 49 lat, a Daniel Craig - 52 lata. Sekretem ich udanego związku jest prywatność, której mocno strzegą: „Musisz chronić swoje małżeństwo. Kiedy jesteś młoda, mówisz swojemu partnerowi o wszystkim. Jedną z wielu zalet dorosłości jest to, że nie musisz dzielić się wszystkim. Kiedy wyjdziesz za mąż, te drzwi się zamykają. Publiczność znika, a Ty żyjesz własnym życiem”, wyznała Rachel Weisz w rozmowie z More Magazine. Dziś wciąż są razem - tworzą jedną z najpiękniejszych par Hollywood, a dla wielu wciąż są dowodem na to, że można zachować prywatność, będąc jednocześnie w świecie show-biznesu!  

Rachel Weisz, Daniel Craig
Fot. Mark Robert Milan/GC Images

Rachel Weisz, Daniel Craig
Fot. Jason LaVeris/FilmMagic

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.