Jude Law, Elle Fanning, Woody Allen, Rainy Day in New York
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Woody Allen w ogniu krytyki! W jego nowym filmie pojawią się sceny seksu z 15-latką

Weronika Kostyra 28 października 2017 17:00
Jude Law, Elle Fanning, Woody Allen, Rainy Day in New York
Fot. East News

 

Woody Allen nie zwalnia tempa. 1 grudnie do kin trafi jego nowy film „Na karuzeli życia”, a 81-letmi reżyser kręci już kolejny. Zazwyczaj scenariusz jest tajemnicą aż do momentu premiery, ale „A Rainy Day in New York” już budzi kontrowersje…

 

Woody Allen znowu szokuje

Hollywood ciągle żyje skandalem wywołanym przez oskarżenia o gwałt i molestowanie seksualne wobec producenta Harveya Weinsteina. Właśnie dlatego informacje o nowym filmie Allena szokują tak bardzo. Według magazynu „Page Six” pojawią się w nim sceny erotyczne z udziałem 15-letniej dziewczyny, w którą wcieli się Elle Fanning. Zostaje ona uwiedziona przez mężczyznę w średnim wieku (Jude Law). Nie będzie to jego jedyny romans z młodszą kobietą. Na razie nie znamy więcej szczegółów nowego filmu, poza tym, że zdjęcia powstają w Nowym Jorku, a w pozostałych rolach zobaczymy także Selenę Gomez, Suki Waterhouse, Rebeccę Hall czy Diego Lunę.

 

Woody Allen o Herveyu Weinsteinie

Szczególne emocje budzi fakt, że kilka tygodni temu Woody Allen stanął w obronie Weinsteina, stwierdził, że w tej sprawie nie ma zwycięzców. „Cała sprawa z Harvey’em Weinsteinem jest bardzo smutna dla wszystkich w nią zaangażowanych. Tragiczna dla zaangażowanych kobiet, smutna dla Harvey’a, którego życie się tak rozsypało. Tu nie ma zwycięzców, to po prostu bardzo, bardzo smutne i tragiczne dla tych biednych kobiet, które muszą przez to przechodzić’’, powiedział legendarny reżyser. Molestowanie aktorek nie jest dla Allena największym problem w tej sprawie. To, co nie spędza reżyserowi snu z powiek, to myśl, że lada moment „puszczenie oczka’’ będzie traktowane jako molestowanie. „Każdy facet, który mrugnie do kobiety okiem, będzie musiał nagle dzwonić do prawnika, by się bronić. To też nie jest dobre’’, twierdzi Allen. Reżyser wydał w tej sprawie oświadczenie, twierdzi, że jego słowa zostały źle zrozumiane. „Kiedy powiedziałem, że jest mi przykro z powodu Harvey'a Weinsteina, myślałem, że jasne jest to, że jest mi go szkoda jako chorego człowieka’’, mówi Allen nie raz szokował opinię publiczną. Reżyser ożenił się między innymi ze swoją adoptowaną córką, a jego biologiczna córka oskarżyła go o molestowanie seksualne.

 

 

Woody Allen
Fot. Getty Images

 

Zobacz także: Sam był dwa razy oskarżony o gwałt… Teraz Woody Allen staje w obronie Harvey'a Weinsteina, bohatera najgłośniejszej seksafery w dziejach Hollywood!

 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.