Harvey Weinstein, Woody Allen, main topic
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Sam był dwa razy oskarżony o gwałt… Teraz Woody Allen staje w obronie Harvey'a Weinsteina, bohatera najgłośniejszej seksafery w dziejach Hollywood!

Damian Duda 16 października 2017 15:45
Harvey Weinstein, Woody Allen, main topic
Fot. Getty Images

 

Tym skandalem żyje całe Hollywood! Harvey Weinstein został oskarżony przez ponad 30 kobiet o molestowanie seksualne. W obronie pogrążonego producenta stanął dwukrotnie oskarżony o gwałt przez adoptowaną córkę, Woody Allen. „Jest ostatnią osobą, która może wypowiadać się w tej sprawie’’ — piszą internauci!

 

Zobacz też: „Moje serce pękło, kiedy dowiedziałam się o wszystkich kobietach”. Georgina Chapman postanowiła opuścić męża, Harveya Weinsteina!

 

Allen o Weinsteinie

Reżyser, który stanął w obronie Weinsteina, stwierdził, że w tej sprawie nie ma zwycięzców. „Cała sprawa z Harvey’em Weinsteinem jest bardzo smutna dla wszystkich w nią zaangażowanych. Tragiczna dla zaangażowanych kobiet, smutna dla Harvey’a, którego życie się tak rozsypało. Tu nie ma zwycięzców, to po prostu bardzo, bardzo smutne i tragiczne dla tych biednych kobiet, które muszą przez to przechodzić’’, powiedział legendarny reżyser. Molestowanie aktorek nie jest dla Allena największym problem w tej sprawie. To, co nie spędza reżyserowi snu z powiek, to myśl, że lada moment „puszczenie oczka’’ będzie traktowane jako molestowanie. „Każdy facet, który mrugnie do kobiety okiem, będzie musiał nagle dzwonić do prawnika, by się bronić. To też nie jest dobre’’, twierdzi Allen.

 

Reżyser wydał w tej sprawie oświadczenie. Woody Allen twierdzi, że jego słowa zostały źle zrozumiane. „Kiedy powiedziałem, że jest mi przykro z powodu Harvey'a Weinsteina, myślałem, że jasne jest to, że jest mi go szkoda jako chorego człowieka’’, mówi Allen.

 

Seksskandal w Hollywood

Afera z producentem w roli głównej ma wpływ nie tylko na jego życie zawodowe, ale również na życie prywatne. Jak poinformowały media, żona Weinsteina, Georgina Chapman, odeszła od męża. „Troska o moje dzieci jest dla mnie priorytetem i proszę media o uszanowanie mojej prywatności w tym czasie”, napisała Chapman w oświadczeniu przesłanym magazynowi „People”. Przerosły ją doniesienia na temat skandalu. „Moje serce jest złamane z powodu tych kobiet, które spotkał koszmarny ból, będący efektem niewybaczalnego działania”, skwitowała całą sytuację. Nie tylko żona odwróciła się od Weinsteina. Brat producenta, który był również jego wspólnikiem, Bob Weinstein, stwierdził, że Harvey jest chorym człowiekiem. „Nakłaniałem go, aby poszukał natychmiastowej pomocy, ponieważ tego potrzebuje. Jego wyrzuty sumienia i przeprosiny skierowane do ofiar są puste. Udowodnił, że jest prawdziwym kłamcą, a teraz, zamiast poszukać pomocy, chce obwinić innych”, powiedział Bob Weinstein.

 

Woody Allen
Fot. Getty Images

 

Harvey Weinstein
Fot. Getty Images

 

Przeczytaj też: Meryl Streep, Jane Fonda, Kate Winslet... Dlaczego największe gwiazdy Hollywood przez lata uczestniczyły w zmowie milczenia o przestępstwach seksualnych Harveya Weinsteina?

 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.