Kostiumy w najnowszy filmie Woody’ego Allena „Śmietanka towarzyska”
Fot. Materały prasowe
ZE ŚWIATA MODY

Zachwycające suknie i biżuteria Chanel w… nowym filmie Woody’ego Allena „Śmietanka towarzyska”!

Marcin Brzeziński 5 sierpnia 2016 20:15
Kostiumy w najnowszy filmie Woody’ego Allena „Śmietanka towarzyska”
Fot. Materały prasowe

Najnowszy film Woody’ego Allena „Śmietanka towarzyska” kończył tegoroczny Festiwal Filmowy w Cannes. Zaprasza on widzów podróż do Hollywood lat 30. i opowiada historię miłosnego trójkąta, w który uwikłani są Jesse Eisenberg, Blake Lively i Kristen Stewart. Ale jak pokazać niedościgły glamour złotego wieku Fabryki Snów bez odpowiednich kreacji i biżuterii? W tej kwestii pomocną dłoń wielkiemu amerykańskiemu reżyserowi podał… francuski dom mody Chanel. A efekty są naprawdę spektakularne.

 

Kostiumy w najnowszy filmie Woody’ego Allena „Śmietanka towarzyska”
Fot. Materały prasowe

Blake Lively i Jesse Eiseberg w filmie Woody’ego Allena „Śmietanka towarzyska”.

 

Polecamy też: Wybraliśmy najpiękniejsze torebki z pokazu Chanel w Hawanie! Czy będą hitem przyszłego sezonu?

 

Czar dawnego Hollywood

Blake Lively i Kristen Stewart wyglądają zachwycająco w uszytych specjalnie przez atelier Chanel sukniach z epoki. Nikt tu nie żałował jedwabiu, koronek czy piór. Szczególne wrażenie robi zaś wykorzystanie zapomnianego materiału czyli lamy. To jedwabna tkanina przetykana złotymi bądź srebrnymi nićmi. Ale to i tak nic w porównaniu z biżuterią, jaką Chanel wypożyczyło gwiazdom występującym w najnowszym filmie Woody Allena. Na ekranie zobaczymy m.in. prawdziwą kaskadę brylantów, która zdobi wyjątkową kolekcję Art Deco Chanel.

 

Kostiumy w najnowszy filmie Woody’ego Allena „Śmietanka towarzyska”
Fot. Materały prasowe

Blake Lively w sukni z lamy i biżuterii Chanel w filmie Woody’ego Allena „Śmietanka towarzyska”.

 

Polecamy też: Najbardziej prestiżowy plac w Paryżu porosła… pszenica. Za ten kaprys zapłaciło Chanel!

 

Nostalgiczna śmietanka

Dlaczego francuski dom mody zdecydował się pomóc Woody’emu Allenowi? Może ze względów sentymentalnych? Tytuł jego ostatniego filmu brzmi w oryginale „Cafe Society”. Terminem tym określano ludzi, którzy w latach 20. i 30 spotykali się w najmodniejszych kawiarniach, barach i nocnych klubach Paryża. Głównie Amerykanów. Pięknych, młodych, bajecznie bogatych. To właśnie z grona tej ówczesnej śmietanki towarzyskiej wywodziły się pierwsze wierne klientki Coco Chanel. I pewnie Mademoiselle byłaby zachwycona, że jej suknie i biżuteria grają ważną rolę w nostalgicznym, filmowym portrecie tego środowiska.

 

Kostiumy w najnowszy filmie Woody’ego Allena „Śmietanka towarzyska”
Fot. Materały prasowe

Kristen Stewart w film Woody’ego Allena „Śmietanka towarzyska”.

 

Polecamy też: Kristen Stewart w reklamie Chanel! Nie zawsze była ikoną mody. Zobaczcie, jak zmieniał się jej styl

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.