Kristen Stewart jako Coco Chanel
Fot. Chanel
Ze świata mody

"Ona jest nieustająco intrygująca". Zobaczcie jak Kristen Stewart zagrała Coco Chanel

MA 2 grudnia 2015 18:01
Kristen Stewart jako Coco Chanel
Fot. Chanel

Kristen Stewart zagrała w fikcyjnym filmie biograficznym ikony francuskiej mody - Coco Chanel. Zdjęcia do tej mini produkcji trwały dwa dni w Paryżu, a reżyserował główny projektant domu mody Chanel, Karl Lagerfeld. "Robią tak wiele filmów o Chanel, dlaczego ja nie mogę zrobić swojego?" - wyjaśnił Lagerfeld.

 

Kristen Stewart, która ostatnio podpisała z marką kontrakt reklamowy i wyrosła na czołową muzę Karla Lagerfelda, wcieliła się w aktorkę grającą legendarną projektantkę w czasach jej młodości. Zaś w roli dojrzałej projektantki obsadzono Geraldine Chaplin.

 

- Kristen doskonale zbudowała kreację kobiety żywiołowej, wrednej i charakternej. To jedna z najlepszych aktorek młodego pokolenia - chwali Amerykankę dyrektor kreatywny Chanel, dla którego film zatytułowany "Once and Forever" jest dwudziestą etiudą dla marki w jego karierze.

 

Coco Chanel i wcielająca się w nią Kristen Stewart
Fot. Chanel

Coco Chanel w 1909 roku i grająca ją dziś Kristen Stewart

 

 

To on zajął się castingami i reżyserią oraz stworzeniem fabuły, dialogów i kostiumów. Stewart nie kryje zachwytu nad jego kreatywnością. - Praca z Karlem jest niezwykle naturalna, on wszystko ma przemyślane zanim zacznie rozmawiać z aktorem. To wzbudza zaufanie. Praca z nim była inspirująca - ocenia 25-letnia aktorka.

 

Gwiazda "Zmierzchu" scenariusz dostała dopiero na planie. Nie miała więc szansy, by wcześniej poznać się z bohaterką, którą miała zagrać w 11-minutowym filmie.  - Podczas zdjęć dowiedziałem się więcej o Gabrielle Chanel niż kiedykolwiek wcześniej. Ona jest nieustająco intrygująca. Im więcej się o niej dowiedziałam, tym mniej wiem jaką była kobietą. I to mówi wiele - opowiada Stewart.

 

Kristen Stewart na planie o Coco Chanel
Fot. Chanel

Karl Lagerfeld z aktorami na planie "Once and Forever"

 

 

"Once and Forever" miał premierę w Rzymie przed pokazem mody Chanel Metiers d'Arts. Tam w słynnym studio filmowym Cinecittà, zwanym "Hollywood nad Tybrem", Lagerfeld zbudował scenografię starego Wiecznego Miasta z ulicami, bulwarami, domami i kawiarniami, a nawet stacją metra.

 

I w tym anturażu pokazał najnowszą kolekcję Chanel na jesień 2016 roku. To ponad 80 propozycji, które były inspirowane stylem legendarnych aktorek lat 50. i 60., m.in. Jeanne Moreau, Anouk Aimée, Monica Vitti i Romy Schneider, które były gwiazdami włoskich filmów Viscontiego i Pasoliniego. Wśród modelek były m.in. tak znane modelki, jak Lara Stone, Nadja Bender, Mica Arganaraz, Freja Beha Erichsen i Polka - Ola Rudnicka. Na wybiegu pojawił się także chrześniak Lagerfelda - Hudson Kroenig w towarzystwie swojego ojca, modela Brada Kroeniga.

 

"Once and Forever" można też zobaczyć w internecie:

 

 

 

Gdy po pokazie w Rzymie dziennikarze zarzucili projektantowi wielki przepych w czasach zamachów terrorystycznych, ten nie tracąc pewności siebie, odpierał ataki.

 

- Musimy nadal marzyć, bo rzeczywistość w Paryżu jest trudna. I to nie jest śmieszne - powiedział Lagerfeld.

 

Inni mu wtórowali za kulisami: - Ten pokaz jest jak piękne świadectwo tego, że Francuzi wciąż mają się dobrze.

 

Wybieg pokazu Chanel Metiers d'Arts
Fot. Chanel

Modelki na wybiegu Chanel Metiers d'Arts
Fot. Chanel

Pokaz Chanel Metiers d'Arts odbył się w studio filmowym Cinecittà w Rzymie

 

 

 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARTYNA WOJCIECHOWSKA z odważnym przesłaniem dla kobiet: „Jestem wystarczająca!”. Marzyciel pragmatyk - CEZARY PAZURA w obiektywie żony Edyty. RENATA GABRYJELSKA supermodelka lat 90 o ucieczce z show-biznesu i nowym życiu. Odkrywamy sekrety mistrzyni, czyli jaka naprawdę jest IGA ŚWIĄTEK i kto stoi za jej sukcesem oraz sprawdzamy, dlaczego WIRUS to największy wróg ludzkości.