Ekaterina Didenko, blogerka z Rosji
Fot. instagram.com
O TYM SIĘ MÓWI

Rosja: tragiczne urodziny znanej blogerki. Straciła męża i dwójkę przyjaciół...

Śledztwo ujawnia szokujące fakty

Redakcja VIVA! 2 marca 2020 10:45
Ekaterina Didenko, blogerka z Rosji
Fot. instagram.com

Śledczy od kilku dni badają okoliczności tragicznego finału imprezy urodzinowej w Moskwie. Znana w Rosji blogerka Ekaterina Didenko, która zdradza obserwującym ciekawostki o lekach dostępnych w aptekach, straciła męża i dwójkę znajomych. Do szpitala trafiło sześć innych osób.

Trzy osoby nie żyją po urodzinach w Moskwie

Blogerka świętowała 29. urodziny. Z tej okazji zorganizowała przyjęcie dla dwudziestu najbliższych przyjaciół, których zaprosiła do sauny (to popularne w Rosji miejsca na odpoczynek). W pewnym momencie jeden z gości wrzucił do basenu ponad 25 kg suchego lodu. Według jednego ze świadków, był to pomysł zmarłego męża Didenko – chciał stworzyć efekt wizualny zamglenia nad wodą.

Gdy młodzi ludzie wskoczyli do basenu, natychmiast zaczęli tracić przytomność. Taka reakcja organizmu wywołana była uwolnieniem dwutlenku węgla, gdy sztuczny lód zetknął się z wodą. Dwie osoby, mężczyzna i kobieta, zmarły na miejscu. Siedem innych zabrano do szpitala, w tym męża Ekateriny.

Lekarzom nie udało się uratować jego życia. Oficjalną przyczyną śmierci uczestników imprezy był obrzęk płuc.

W rosyjskiej prasie pojawiła się informacja, że sama Didenko również stała się ofiarą zatrucia chemicznego, ale kobieta zdementowała te doniesienia na swoim Instagramie. W tej chwili w szpitalu w Moskwie pozostają jeszcze trzy osoby uczestniczące w imprezie, w tym ciężarna siostra blogerki.

Ekaterina Didenko opowiedziała o wszystkim na swoim Instagramie. Przyznała, że nie wie, jak poinformować dwójkę małych dzieci o śmierci ojca, i zwróciła się do obserwujących o pomoc w znalezieniu psychologa. Internauci zarzucają kobiecie, że pomimo osobistej tragedii pozostaje aktywna w mediach.

Na podstawie artykułu „spowodowanie śmierci poprzez zaniedbanie dwóch lub więcej osób” wszczęto sprawę karną. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.