Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek, VIVA! listopad 2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
HISTORIA MIŁOŚCI

Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek są razem prawie 20 lat. Oto historia ich miłości

To prawdziwa power couple!

Aleksandra Andrzejak 14 kwietnia 2021 17:57
Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek, VIVA! listopad 2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek są razem już prawie 20 lat. Jak się poznali i kto kogo poderwał? Za tym niezwykłym uczuciem stoi wspaniała historia...

Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek: jak się poznali?

Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek są razem od ponad 19 lat. Ich życie związane jest z polityką. Robert jest członkiem Parlamentu Europejskiego i prezesem Partii Wiosna, a Krzysztof działaczem na rzecz praw człowieka i prawnikiem z wykształcenia. 

O tym, jak się poznali, opowiedział Krzysztof Śmiszek wywiadzie dla magazynu Elle: „Robert założył Kampanię przeciw Homofobii. W 2002 roku przeczytałem w Życiu Warszawy relację z konferencji prasowej, zobaczyłem jego zdjęcie i pomyślałem, że może moja wiedza (kończyłem wtedy prawo) przyda się w takiej organizacji. A poza tym bardzo mi się spodobał na tym zdjęciu. Przez dwa-trzy miesiące spotykaliśmy się na gruncie zawodowo-organizacyjnym”.

Za to Robert miał zupełnie inne odczucia: „Pracowaliśmy razem w tej samej organizacji, spotykaliśmy się w biurze... Wtedy do głowy by mi nie przyszło, że on kiedyś może zostać moim facetem i z nim spędzę 20 lat”, zdradził w rozmowie z Faktem.

Zobacz także: Robert Biedroń: „Nie jestem tak odważny, jak się wydaje, naprawdę jestem dupotrząsem”

Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek, VIVA! listopad 2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Tak Robert i Krzysztof pozowali dla Vivy w listopadzie 2017

Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek: początki związku

Zaiskrzyło między nimi podczas wyjazdu na konferencję do Berlina. Pierwszy krok wykonał Krzysztof. Jego zachowanie sprawiło, że ich relacja stała się bardziej zażyła i romantyczna. „Jak się dowiedziałem, że Krzysztof jest studentem prawa UW ostatniego roku, to pomyślałem, że to będzie fajnie wyglądało. To było dla mnie nowe doświadczenie, bardzo romantyczne – uwodziłeś mnie”, powiedział Robert Biedroń na łamach Elle.

Krzysztof, by zdobyć Roberta, uciekł się do pewnego podstępu. „Wziął mnie na taki trik, że powiedział, że nie zna Berlina, a ponieważ nasze spotkania skończyły się późno, a on mieszkał w innym miejscu, zapytał, czy nie mógłby zostać u mnie na noc. Do niczego nie doszło, ale zacząłem się domyślać, że coś jest na rzeczy. Tak się zaczęło”, zdradził Faktowi.

Wtedy zostali parą. Rocznicę świętują 14 lutego, w Walentynki. Niedługo od pamiętnego wyjazdu do Berlina minie 20 lat. Wciąż podsycają żar w relacji, a przez częste wyjazdy Roberta nie są w stanie się sobą znudzić. Przez to doceniają każdą wspólną chwilę i w ogóle się nie kłócą. W czasach, kiedy Biedroń starał się o funkcję prezydenta Słupska, byli zmuszeni prowadzić życie na dwa miasta. 

„Nawet sobie nie wyobrażasz, co się dzieje, jak my się nie widzimy miesiąc lub dwa. Te króliczki z reklamy odpadają przy nas, jak się spotykamy. 24 godziny na dobę…”, zdradził Robert w wywiadzie dla PrzeambitniPL

„Te rozłąki sprawiają, że pielęgnujemy każdą wspólną chwilę, staramy się, by nasze spotkania były fajne, satysfakcjonujące, by nie było rutyny. Jeszcze intensywniej pracujemy nad relacją i sądzę, że ta dbałość powoduje, że ona trwa. U nas nie ma czegoś takiego, że sobie odpuszczamy, przestajemy się starać”, podkreślał Śmiszek w rozmowie z Faktem.

Zobacz także: Robert Biedroń w szczerej rozmowie o sporcie, polityce i bliskości...

Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek, VIVA! listopad 2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Tak Robert i Krzysztof pozowali dla Vivy w listopadzie 2017

Robert Biedroń i Krzysztof Śmieszek: wspólne życie i ślub

Robert i Krzysztof mają bardzo jasny podział obowiązków. Każdy z nich zajmuje się w domu tym, co lubi. Wypracowali system, dzięki któremu unikają wykonywania nielubianych prac domowych. „Dzielimy się obowiązkami tak, jak w każdym innym związku partnerskim, gdzie każdy ma swoje zadanie. Roberta bardzo relaksuje prasowanie, a ja z kolei nienawidzę mycia okien. A tak to dzielimy się mniej więcej po równo we wszystkim – mam na myśli m.in. sprzątanie. Ja słynę z tego, że bardzo dobrze gotuję. Gdy zapraszamy przyjaciół, to zawsze ja jestem w roli głównej w tym momencie”, powiedział Krzysztof w rozmowie z Faktem

Mimo gorącego uczuci, które ich łączy, jasno deklarują, że nie planują ślubu za granicą. Zgodnie twierdzą, że chcą zaczekać do czasu, kiedy będzie można to zrobić legalnie w Polsce. „Nie będę uprawiał fikcji. Jestem Polakiem, płacę podatki, służę mojemu krajowi od wielu lat, więc oczekuję, że to państwo będzie mnie traktowało równo. Godnie. To jest obowiązek państwa. Nie płacę podatków w Niemczech czy w Wielkiej Brytanii, nie służę Niemcom czy Anglikom. Służę Polsce i chciałbym, żeby Polska w końcu zaczęła mnie sprawiedliwie, godnie traktować. I wtedy weźmiemy ślub”, wyznał Robert Biedroń w rozmowie z VIVĄ! w grudniu 2017 roku.  

Czytaj także: O pikantnym seksie, miłości i... Dla Roberta Biedronia nie ma tematów tabu!

Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek, VIVA! listopad 2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.