Rafał Trzaskowski
Fot. Justyna ROJEK/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Rafał Trzaskowski podzielił się osobistym wyznaniem z mieszkańcami Legnicy

„Odbudowywaliście tę część Polski mimo różnic...”

Redakcja VIVA! 15 czerwca 2020 16:55
Rafał Trzaskowski
Fot. Justyna ROJEK/East News

Rafał Trzaskowski w maju tego roku ogłosił, że weźmie udział w tegorocznych wyborach prezydenckich. Od tego czasu polityk prowadzi kampanię wyborczą, podróżując po różnych miejscach w Polsce, a ostatnio spotkał się z przyszłymi wyborcami na Dolnym Śląsku. Będąc w Legnicy, postanowił podzielić się z mieszkańcami miasta bardzo osobistym wspomnieniem...

Rafał Trzaskowski pokazał zdjęcie teściowej

Kandydat na prezydenta Polski nie szczędził miłych słów, skierowanych do mieszkańców Legnicy. Jak się później okazało, nie bez powodu. Jak informuje Fakt, Rafał Trzaskowski już na samym początku przemówienia podzielił się ze słuchającym go tłumem wzruszającą historią.

Pokazał zebranym zdjęcie, tłumacząc, że jest to jego „kochana teściowa”. „Moja teściowa, Gizela, wychowała się przy ul. Wrocławskiej. Wiele mi opowiadała o Legnicy. Gdy oglądaliśmy razem Małą Moskwę, była wzruszona, a ja zadawałem jej dziesiątki pytań”, ujawnił.

Podczas wystąpienia towarzyszył mu prezydent miasta, Tadeusz Krzakowski. To do niego zwrócił się w dalszej części swojego przemówienia. „Rodzina mojej teściowej przyjechała tutaj z Wołynia, a rodzina pana prezydenta Krzakowskiego z Warszawy. W takich miejscach możemy uczyć się tego, że możemy razem współpracować”, podkreślił kandydat na prezydenta.

„Odbudowywaliście tę część Polski mimo różnic, mimo tego, że byliście z bardzo różnych stron. Tutaj udało się to, co udało się też w wielu innych miejscach w Polsce, czyli właśnie budowa wspólnoty”, dodał.

„Wszędzie, gdzie jestem, o tym mówię. Jestem gotów do współpracy wtedy, kiedy rząd będzie podejmował decyzje, które wzmocnią Polskę, które sprawią, że nasze państwo będzie silniejsze”, podkreślił Rafał Trzaskowski i przyznał, że najbardziej boli go fakt, że „przez cały czas próbuje się nas dzielić, a tego mamy dość”. 

Źródło: Fakt, Na Temat

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.