Poznajcie jego rodzinę!

Gabriela Czernecka 9 lipca 2020 11:25

Rafał Trzaskowski w listopadzie 2018 roku został zaprzysiężony na prezydenta Warszawy. Odniósł wtedy polityczny sukces, ponieważ wygrał w pierwszej turze wyborów. W lutym 2020 został wybrany na wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej, a w maju – po rezygnacji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej – ogłosił, że weźmie udział w tegorocznych wyborach prezydenckich. Potężnym wsparciem polityka są jego najbliżsi, żona i dwójka dzieci. Co wiemy o jego życiu prywatnym?

Rodzina Rafała Trzaskowskiego

Kim jest Rafał Trzaskowski? To syn pioniera jazzu w Polsce, Andrzeja Trzaskowskiego. Jego pradziadek Bronisław Trzaskowski, był znanym badaczem języka polskiego, zakładał pierwsze w naszym kraju żeńskie gimnazja. Przyrodnim bratem Rafała Trzaskowskiego jest Piotr Ferster, dyrektor słynnego kabaretu Piwnica pod Baranami. Wiedzieliście, że jako ośmiolatek Trzaskowski zagrał w serialu Nasze podwórko u boku Witolda Pyrkosza? W jednym z wywiadów wyznał, jak wspomina pracę na planie. Jego słowa są dość zaskakujące.

Wybory prezydenckie 2020: Znamy pierwsze wyniki sondażowe!>> 

Rafał Trzaskowski wcielał się w Naszym podwórku w postać rozbrykanego chłopca, który wraz z kolegami wpadał na szalone pomysły. „Tyle że sama praca na planie nie była zabawna. Wstawanie o szóstej rano, żmudne, długie zdjęcia, powtórki ujęć. Koszmar”, powiedział w wywiadzie dla Dziennika Polskiego. Rola w serialu rozpoczęła i jednocześnie zakończyła przygodę Rafała Trzaskowskiego z aktorstwem. Polityk zdradził także, że odrzucił propozycję zagrania w kultowym filmie dla młodzieży Akademia Pana Kleksa w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego, z Piotrem Fronczewskim w tytułowej roli.

Ma dwuletniego francuskiego buldożka Bąbla. Wcześniej miał psa boksera, ale jego córka miała urodziła się z alergią, więc musieli go oddać. Czytał tylko pierwszy tom Harry’ego Pottera, dalsza część go nie wciągnęła. Uwielbia nurkować i pływać na desce, za to nie przepada za bieganiem. Jego największą miłością są narty – raz w roku stara się z rodzinę pojechać w Alpy. „Zawsze traktowałem go jak starszego brata, mimo że między nami jest tylko pół roku różnicy”, mówi o nim aktor Michał Żebrowski, z którym przyjaźnią się od lat.

Rafał Trzaskowski - żona i dzieci

„Dziękuję za wsparcie w kampanii wszystkim, którzy byli ze mną przez te ostatnie miesiące. Szczególnie – mojej żonie, Gosi”, napisał na swoim Twitterze w 2018 roku, podsumowując kampanię wyborczą. Do tego czasu życie prywatne Rafała Trzaskowskiego trzymane było z dala od mediów, ale po wygranych wyborach wiele się zmieniło.

Były minister i europoseł od ponad dwudziestu lat jest mężem Małgorzaty Trzaskowskiej. Para poznała się podczas studiów w Kolegium Europejskim w Natolinie. Pięć lat późnej byli już małżeństwem. Kim jest żona Rafała Trzaskowskiego? Małgorzata jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie, zajmowała się promocją Warszawy. W 2007 roku rozpoczęła pracę w Biurze Promocji Urzędu Miasta, ale po wygranych wyborach męża zrezygnowała ze stanowiska.

Para wspólnie wychowuje dwójkę dzieci syna Stanisława (urodził się w 2009 roku w trakcie... wieczoru wyborczego) oraz 16-letnią córkę Aleksandrę. Syn Rafała Trzaskowskiego chodzi do klasy sportowej, i podobnie jak tata, uwielbia pływać, a córka kocha jeździć na rolkach. O dzieciach polityka wiadomo niewiele, ponieważ stronią od mediów, jednak dumny ojciec podzielił się z internautami wzruszającym zdjęciem z okazji Dnia Dziecka.

„Bycie ojcem dla tej wspaniałej dwójki to najlepsze, co mogłem sobie wyobrazić. Ola i Staś są mistrzami świata we wszystkim! Wspólnie z Gośką nauczyliśmy się od nich wiele i mamy nadzieję, że jeszcze sporo przed nami”, napisał Rafał Trzaskowski na swoim Instagramie. „Na #DzieńDziecka, wszystkim dzieciom życzę spełnienia marzeń!”, dodał.

Teraz na profilu na Instagramie Rafała Trzaskowskiego pojawiły się nowe zdjęcia, na którym mamy okazję podziwiać jego pociechy. „Ten moment, kiedy w najważniejszych chwilach swojego życia masz obok siebie najważniejsze osoby swojego życia. Bezcenne. Gosiu, Olu, Stasiu – bardzo Wam dziękuję!”, podpisał rodzinną fotografię.

Więcej zdjęć Rafała Trzaskowskiego i jego bliskich znajdziecie w naszej galerii.

1/5
Rafał Trzaskowski, Małgorzata Trzaskowska
Copyright @JACEK DOMINSKI/REPORTER, East News
1/5

„Dziękuję za wsparcie w kampanii wszystkim, którzy byli ze mną przez te ostatnie miesiące. Szczególnie – mojej żonie, Gosi”, napisał Rafał Trzaskowski na swoim Twitterze, podsumowując wygrane wybory na prezydenta Warszawy.

2/5
Rafał Trzaskowski, Małgorzata Trzaskowska
Copyright @JACEK DOMINSKI/REPORTER, East News
2/5

Małgorzata Trzaskowska jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W 2007 roku rozpoczęła pracę w Biurze Promocji Urzędu Miasta.

3/5
Rafał Trzaskowski: życie prywatne
Copyright @KRYSTIAN DOBUSZYNSKI/REPORTER, East News
3/5

Rafał Trzaskowski jest synem pioniera jazzu w Polsce, Andrzeja Trzaskowskiego. Jego pradziadek Bronisław Trzaskowski, był znanym badaczem języka polskiego, zakładał pierwsze w naszym kraju żeńskie gimnazja.

4/5
Rodzina Rafała Trzaskowskiego, Rafał Trzaskowski, Małgorzata Trzaskowska
Copyright @Twitter @Rafał Trzaskowski
4/5

Para wspólnie wychowuje dwójkę dzieci – 11-letniego syna Stanisława i 16-letnią córkę Aleksandrę.

5/5
Rodzina Rafała Trzaskowskiego, Rafał Trzaskowski, Małgorzata Trzaskowska
Copyright @Twitter @Rafał Trzaskowski
5/5

O dzieciach polityka wiadomo niewiele, ponieważ stronią od mediów. Syn Rafała Trzaskowskiego chodzi do klasy sportowej, i podobnie jak tata, uwielbia pływać. Córka Rafała Trzaskowskiego kocha jeździć na rolkach.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.