O NIM SIĘ MÓWI

„Bycie ojcem to najlepsze, co mogłem sobie wyobrazić”. Rafał Trzaskowski pokazał dzieci!

Poznajcie jego rodzinę!

Gabriela Czernecka 9 lipca 2020 11:25

Rafał Trzaskowski w listopadzie 2018 roku został zaprzysiężony na prezydenta Warszawy. Odniósł wtedy polityczny sukces, ponieważ wygrał w pierwszej turze wyborów. W lutym 2020 został wybrany na wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej, a w maju – po rezygnacji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej – ogłosił, że weźmie udział w tegorocznych wyborach prezydenckich. Potężnym wsparciem polityka są jego najbliżsi, żona i dwójka dzieci. Co wiemy o jego życiu prywatnym?

Rodzina Rafała Trzaskowskiego

Kim jest Rafał Trzaskowski? To syn pioniera jazzu w Polsce, Andrzeja Trzaskowskiego. Jego pradziadek Bronisław Trzaskowski, był znanym badaczem języka polskiego, zakładał pierwsze w naszym kraju żeńskie gimnazja. Przyrodnim bratem Rafała Trzaskowskiego jest Piotr Ferster, dyrektor słynnego kabaretu Piwnica pod Baranami. Wiedzieliście, że jako ośmiolatek Trzaskowski zagrał w serialu Nasze podwórko u boku Witolda Pyrkosza? W jednym z wywiadów wyznał, jak wspomina pracę na planie. Jego słowa są dość zaskakujące.

Wybory prezydenckie 2020: Znamy pierwsze wyniki sondażowe!>> 

Rafał Trzaskowski wcielał się w Naszym podwórku w postać rozbrykanego chłopca, który wraz z kolegami wpadał na szalone pomysły. „Tyle że sama praca na planie nie była zabawna. Wstawanie o szóstej rano, żmudne, długie zdjęcia, powtórki ujęć. Koszmar”, powiedział w wywiadzie dla Dziennika Polskiego. Rola w serialu rozpoczęła i jednocześnie zakończyła przygodę Rafała Trzaskowskiego z aktorstwem. Polityk zdradził także, że odrzucił propozycję zagrania w kultowym filmie dla młodzieży Akademia Pana Kleksa w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego, z Piotrem Fronczewskim w tytułowej roli.

Ma dwuletniego francuskiego buldożka Bąbla. Wcześniej miał psa boksera, ale jego córka miała urodziła się z alergią, więc musieli go oddać. Czytał tylko pierwszy tom Harry’ego Pottera, dalsza część go nie wciągnęła. Uwielbia nurkować i pływać na desce, za to nie przepada za bieganiem. Jego największą miłością są narty – raz w roku stara się z rodzinę pojechać w Alpy. „Zawsze traktowałem go jak starszego brata, mimo że między nami jest tylko pół roku różnicy”, mówi o nim aktor Michał Żebrowski, z którym przyjaźnią się od lat.

Rafał Trzaskowski - żona i dzieci

„Dziękuję za wsparcie w kampanii wszystkim, którzy byli ze mną przez te ostatnie miesiące. Szczególnie – mojej żonie, Gosi”, napisał na swoim Twitterze w 2018 roku, podsumowując kampanię wyborczą. Do tego czasu życie prywatne Rafała Trzaskowskiego trzymane było z dala od mediów, ale po wygranych wyborach wiele się zmieniło.

Były minister i europoseł od ponad dwudziestu lat jest mężem Małgorzaty Trzaskowskiej. Para poznała się podczas studiów w Kolegium Europejskim w Natolinie. Pięć lat późnej byli już małżeństwem. Kim jest żona Rafała Trzaskowskiego? Małgorzata jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie, zajmowała się promocją Warszawy. W 2007 roku rozpoczęła pracę w Biurze Promocji Urzędu Miasta, ale po wygranych wyborach męża zrezygnowała ze stanowiska.

Para wspólnie wychowuje dwójkę dzieci syna Stanisława (urodził się w 2009 roku w trakcie... wieczoru wyborczego) oraz 16-letnią córkę Aleksandrę. Syn Rafała Trzaskowskiego chodzi do klasy sportowej, i podobnie jak tata, uwielbia pływać, a córka kocha jeździć na rolkach. O dzieciach polityka wiadomo niewiele, ponieważ stronią od mediów, jednak dumny ojciec podzielił się z internautami wzruszającym zdjęciem z okazji Dnia Dziecka.

„Bycie ojcem dla tej wspaniałej dwójki to najlepsze, co mogłem sobie wyobrazić. Ola i Staś są mistrzami świata we wszystkim! Wspólnie z Gośką nauczyliśmy się od nich wiele i mamy nadzieję, że jeszcze sporo przed nami”, napisał Rafał Trzaskowski na swoim Instagramie. „Na #DzieńDziecka, wszystkim dzieciom życzę spełnienia marzeń!”, dodał.

Teraz na profilu na Instagramie Rafała Trzaskowskiego pojawiły się nowe zdjęcia, na którym mamy okazję podziwiać jego pociechy. „Ten moment, kiedy w najważniejszych chwilach swojego życia masz obok siebie najważniejsze osoby swojego życia. Bezcenne. Gosiu, Olu, Stasiu – bardzo Wam dziękuję!”, podpisał rodzinną fotografię.

Więcej zdjęć Rafała Trzaskowskiego i jego bliskich znajdziecie w naszej galerii. ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.