Poznajcie jego rodzinę!

Gabriela Czernecka 9 lipca 2020 11:25

Rafał Trzaskowski w listopadzie 2018 roku został zaprzysiężony na prezydenta Warszawy. Odniósł wtedy polityczny sukces, ponieważ wygrał w pierwszej turze wyborów. W lutym 2020 został wybrany na wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej, a w maju – po rezygnacji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej – ogłosił, że weźmie udział w tegorocznych wyborach prezydenckich. Potężnym wsparciem polityka są jego najbliżsi, żona i dwójka dzieci. Co wiemy o jego życiu prywatnym?

Rodzina Rafała Trzaskowskiego

Kim jest Rafał Trzaskowski? To syn pioniera jazzu w Polsce, Andrzeja Trzaskowskiego. Jego pradziadek Bronisław Trzaskowski, był znanym badaczem języka polskiego, zakładał pierwsze w naszym kraju żeńskie gimnazja. Przyrodnim bratem Rafała Trzaskowskiego jest Piotr Ferster, dyrektor słynnego kabaretu Piwnica pod Baranami. Wiedzieliście, że jako ośmiolatek Trzaskowski zagrał w serialu Nasze podwórko u boku Witolda Pyrkosza? W jednym z wywiadów wyznał, jak wspomina pracę na planie. Jego słowa są dość zaskakujące.

Wybory prezydenckie 2020: Znamy pierwsze wyniki sondażowe!>> 

Rafał Trzaskowski wcielał się w Naszym podwórku w postać rozbrykanego chłopca, który wraz z kolegami wpadał na szalone pomysły. „Tyle że sama praca na planie nie była zabawna. Wstawanie o szóstej rano, żmudne, długie zdjęcia, powtórki ujęć. Koszmar”, powiedział w wywiadzie dla Dziennika Polskiego. Rola w serialu rozpoczęła i jednocześnie zakończyła przygodę Rafała Trzaskowskiego z aktorstwem. Polityk zdradził także, że odrzucił propozycję zagrania w kultowym filmie dla młodzieży Akademia Pana Kleksa w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego, z Piotrem Fronczewskim w tytułowej roli.

Ma dwuletniego francuskiego buldożka Bąbla. Wcześniej miał psa boksera, ale jego córka miała urodziła się z alergią, więc musieli go oddać. Czytał tylko pierwszy tom Harry’ego Pottera, dalsza część go nie wciągnęła. Uwielbia nurkować i pływać na desce, za to nie przepada za bieganiem. Jego największą miłością są narty – raz w roku stara się z rodzinę pojechać w Alpy. „Zawsze traktowałem go jak starszego brata, mimo że między nami jest tylko pół roku różnicy”, mówi o nim aktor Michał Żebrowski, z którym przyjaźnią się od lat.

Rafał Trzaskowski - żona i dzieci

„Dziękuję za wsparcie w kampanii wszystkim, którzy byli ze mną przez te ostatnie miesiące. Szczególnie – mojej żonie, Gosi”, napisał na swoim Twitterze w 2018 roku, podsumowując kampanię wyborczą. Do tego czasu życie prywatne Rafała Trzaskowskiego trzymane było z dala od mediów, ale po wygranych wyborach wiele się zmieniło.

Były minister i europoseł od ponad dwudziestu lat jest mężem Małgorzaty Trzaskowskiej. Para poznała się podczas studiów w Kolegium Europejskim w Natolinie. Pięć lat późnej byli już małżeństwem. Kim jest żona Rafała Trzaskowskiego? Małgorzata jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie, zajmowała się promocją Warszawy. W 2007 roku rozpoczęła pracę w Biurze Promocji Urzędu Miasta, ale po wygranych wyborach męża zrezygnowała ze stanowiska.

Para wspólnie wychowuje dwójkę dzieci syna Stanisława (urodził się w 2009 roku w trakcie... wieczoru wyborczego) oraz 16-letnią córkę Aleksandrę. Syn Rafała Trzaskowskiego chodzi do klasy sportowej, i podobnie jak tata, uwielbia pływać, a córka kocha jeździć na rolkach. O dzieciach polityka wiadomo niewiele, ponieważ stronią od mediów, jednak dumny ojciec podzielił się z internautami wzruszającym zdjęciem z okazji Dnia Dziecka.

„Bycie ojcem dla tej wspaniałej dwójki to najlepsze, co mogłem sobie wyobrazić. Ola i Staś są mistrzami świata we wszystkim! Wspólnie z Gośką nauczyliśmy się od nich wiele i mamy nadzieję, że jeszcze sporo przed nami”, napisał Rafał Trzaskowski na swoim Instagramie. „Na #DzieńDziecka, wszystkim dzieciom życzę spełnienia marzeń!”, dodał.

Teraz na profilu na Instagramie Rafała Trzaskowskiego pojawiły się nowe zdjęcia, na którym mamy okazję podziwiać jego pociechy. „Ten moment, kiedy w najważniejszych chwilach swojego życia masz obok siebie najważniejsze osoby swojego życia. Bezcenne. Gosiu, Olu, Stasiu – bardzo Wam dziękuję!”, podpisał rodzinną fotografię.

Więcej zdjęć Rafała Trzaskowskiego i jego bliskich znajdziecie w naszej galerii.

1/5
Rafał Trzaskowski, Małgorzata Trzaskowska
Copyright @JACEK DOMINSKI/REPORTER, East News
1/5

„Dziękuję za wsparcie w kampanii wszystkim, którzy byli ze mną przez te ostatnie miesiące. Szczególnie – mojej żonie, Gosi”, napisał Rafał Trzaskowski na swoim Twitterze, podsumowując wygrane wybory na prezydenta Warszawy.

2/5
Rafał Trzaskowski, Małgorzata Trzaskowska
Copyright @JACEK DOMINSKI/REPORTER, East News
2/5

Małgorzata Trzaskowska jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W 2007 roku rozpoczęła pracę w Biurze Promocji Urzędu Miasta.

3/5
Rafał Trzaskowski: życie prywatne
Copyright @KRYSTIAN DOBUSZYNSKI/REPORTER, East News
3/5

Rafał Trzaskowski jest synem pioniera jazzu w Polsce, Andrzeja Trzaskowskiego. Jego pradziadek Bronisław Trzaskowski, był znanym badaczem języka polskiego, zakładał pierwsze w naszym kraju żeńskie gimnazja.

4/5
Rodzina Rafała Trzaskowskiego, Rafał Trzaskowski, Małgorzata Trzaskowska
Copyright @Twitter @Rafał Trzaskowski
4/5

Para wspólnie wychowuje dwójkę dzieci – 11-letniego syna Stanisława i 16-letnią córkę Aleksandrę.

5/5
Rodzina Rafała Trzaskowskiego, Rafał Trzaskowski, Małgorzata Trzaskowska
Copyright @Twitter @Rafał Trzaskowski
5/5

O dzieciach polityka wiadomo niewiele, ponieważ stronią od mediów. Syn Rafała Trzaskowskiego chodzi do klasy sportowej, i podobnie jak tata, uwielbia pływać. Córka Rafała Trzaskowskiego kocha jeździć na rolkach.

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.