Rafał Trzaskowski, Michał Żebrowski
Fot. Instagram @zebrowski.michal
TYLKO U NAS

Oto historia niezwykłej przyjaźni Rafała Trzaskowskiego i Michała Żebrowskiego

Wiedzieliście, że znają się od podstawówki?

Gabriela Czernecka 24 października 2018 17:14
Rafał Trzaskowski, Michał Żebrowski
Fot. Instagram @zebrowski.michal

Oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018 właśnie zostały podane do publicznej wiadomości. W Warszawie bezapelacyjnie wygrał Rafał Trzaskowski i tym samym został prezydentem stolicy. Już po wstępnych wynikach, jakie zaprezentowano w niedzielny wieczór polityk podziękował za wsparcie swojej ukochanej żonie Małgorzacie. W sieci pojawiła się masa zdjęć Rafał Trzaskowskiego z osobami, które wierzą, że świetnie odnajdzie się w roli prezydenta. Wyrazy serdeczności złożył mu również Michał Żebrowski. Wiedzieliście, że panowie się przyjaźnią?

Rafał Trzaskowski i Michał Żebrowski przyjaźnią się

Michał Żebrowski od lat jest przyjacielem Rafała Trzaskowskiego. Aktor mocno wspierał polityka Platformy Obywatelskiej w walce o prezydenturę Warszawy w ramach wyborów samorządowych 2018, ale także przed laty m.in. podczas kampanii do Europarlamentu w 2009 roku. Jak widać, jego marzenie, by Rafał Trzaskowski został prezydentem Warszawy, właśnie się spełniło. Z tej okazji aktor udostępnił na swoim Instagramie dwa zdjęcia z politykiem. 

Na jednym z nich panowie mają zaledwie po kilka lat. Widać, że fotografia pochodzi jeszcze z czasu szkoły podstawowej. „III B i chwilę później. Gratulacje Przyjacielu”, podpisał zdjęcie, które spotkało się z entuzjastycznymi reakcjami internautów. „Znam Rafała od dziecka, wiem, że to człowiek mądry, uczciwy i dobry. Człowiek, któremu nie imponują pieniądze tylko wiedza, kultura i charakter”, mówił jakiś czas temu o przyjacielu w wywiadzie dla Radia Zet. Kulisy ich przyjaźni są naprawdę fascynujące!

Jak Rafał Trzaskowski i Michał Żebrowski się poznali? W rozmowie z VIVĄ! aktor opowiedział co nieco o swoim przyjacielu: „Pamiętam dokładnie chwilę, kiedy zobaczyłem Rafała po raz pierwszy, mieliśmy wtedy po 7 lat. Usadzono nas razem w jednej ławce w ostatnim rzędzie w szkole podstawowej”, mówi, po czym dodaje: „Rafał zawsze był autentycznym liderem. Najlepiej się uczył, miał najwiecej wokól siebie szczerych koleżanek i kolegów, najwięcej czytał, jeździł na nartach jak szalony i nie stronił od imprez. Dopingował nas zawsze do rozwoju i cieszył się z naszych sukcesów”, mówi.

Aktor zawsze o przyjacielu wypowiada się w samych superlatywach: „Legendarne są jego biegła znajomość kilku języków, wyjątkowe poczucie humoru i umiejętność bycia tzw. duszą towarzystwa. Rafał kocha ludzi. Zawsze imponował mi niezwykłą umiejętnością koncentracji, gigantyczną i różnowrodną wiedzą na temat świata, odwagą, pracowitością, organizacją życia zawodowego i rodzinnego”, mówi VIVIE!.

To jednak nie znaczy, że polityk nie ma żadnych wad. Jak zdradził w jednym z wywiadów Żebrowski, Trzaskowski jest... pracoholikiem! „Ale jest przede wszystkim człowiekiem skromnym, który tą niesamowitą naukę i tę drogą naukową, którą odbył przez 35 lat, robił skromnie, nie chwalił się tym, nie jest bufonem, jest właśnie człowiekiem, który zawsze tym, co najlepsze, co miał w sobie, dzielił się”, mówił w wywiadzie.

„Zawsze był przewodniczącym samorządu, był ukochanym uczniem wszystkich dyrektorów szkół, które kończyliśmy, organizował wycieczki, robił na nich zdjęcia. Zachęcał nas zawsze do rozwoju”, kontynuuje opowieść o przyjacielu. Jakie tajemnice skrywa jeszcze prezydent Warszawy? Jest uzależniony od książek i zdaniem aktora, szaleńczo jeździ na nartach, które są jego wielką pasją. Czytał tylko pierwszy tom Harry’ego Pottera, dalsza część go nie wciągnęła. Uwielbia nurkować i pływać na desce, za to nie przepada za bieganiem.

„Rafał jest osobą, której największym atutem jest to, że potrafi rozmawiać z ludźmi, słyszeć, co do niego mówią i nawiązywać dobre relacje z wszystkimi”, wyznaje Michał Żebrowski. Panowie darzą się ogromnym wsparciem i zaufaniem. „Zawsze traktowałem go jak starszego brata, mimo że między nami jest tylko pół roku różnicy”, mówi o nim Michał Żebrowski. Nic dziwnego, że Trzaskowski był jednym z gości na ślubie aktora. A Wy, wiedzieliście, że się przyjaźnią? 

Rafał Trzaskowski, Michał Żebrowski, żona Michała Żebrowskiego, ślub Michała Żebrowskiego
Fot. ADRIAN GLADECKI/REPORTER,East News

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Michał Żebrowski (@zebrowski.michal)

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.