Rafał Trzaskowski, Michał Żebrowski
Fot. Instagram @zebrowski.michal
TYLKO U NAS

Michał Żebrowski wspiera Rafała Trzaskowskiego w zbieraniu podpisów 

Wiedzieliście, że znają się od podstawówki? Oto historia niezwykłej przyjaźni!

Gabriela Czernecka 9 czerwca 2020 09:34
Rafał Trzaskowski, Michał Żebrowski
Fot. Instagram @zebrowski.michal

Po rezygnacji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej to Rafał Trzaskowski jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich 2020. Polityk musiał zebrać 100 tysięcy podpisów, by stanąć w wyścigu do pałacu prezydenckiego. Rafał Trzaskowski może liczyć na wsparcie przyjaciół! W kompletowaniu podpisów na listach pomaga mu Michał Żebrowski wraz z żoną, Aleksandrą. Wiedzieliście, że panowie się przyjaźnią?

Michał Żebrowski od lat jest przyjacielem Rafała Trzaskowskiego. Aktor mocno wspierał polityka Platformy Obywatelskiej w walce o prezydenturę Warszawy w ramach wyborów samorządowych 2018, ale także przed laty m.in. podczas kampanii do Europarlamentu w 2009 roku. Kiedy Rafał Trzaskowski został prezydentem Warszawy aktor udostępnił na swoim Instagramie dwa zdjęcia z politykiem. 

Na jednym z nich panowie mają zaledwie po kilka lat. Widać, że fotografia pochodzi jeszcze z czasu szkoły podstawowej. „III B i chwilę później. Gratulacje Przyjacielu”, podpisał zdjęcie, które spotkało się z entuzjastycznymi reakcjami internautów. „Znam Rafała od dziecka, wiem, że to człowiek mądry, uczciwy i dobry. Człowiek, któremu nie imponują pieniądze tylko wiedza, kultura i charakter”, mówił jakiś czas temu w wywiadzie dla Radia Zet.

Teraz aktor pomaga Rafałowi Trzaskowskiemu w zbieraniu podpisów na listach poparcia pod jego kandydaturą na prezydenta RP. Na Instagramie Michała Żebrowskiego pojawiło się zdjęcie, które tylko to potwierdza. 

,,Zbieramy podpisy ❤️ @trzaskowskirafal #trzaskowski2020", pisał Michał Żebrowski.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zbieramy podpisy ❤️ @trzaskowskirafal #trzaskowski2020

Post udostępniony przez Michał Żebrowski (@zebrowski.michal)

Rafał Trzaskowski miał zaledwie kilka dni na skompletowanie 100 tysięcy podpisów, by stanąć w wyścigu o prezydenturę. Politykowi udało się zebrać wymaganą liczbę.

,,Licznik bije, mamy już uzbierane grubo ponad 300 tys. podpisów – dziękuję za każdy z nich! Ale dla pewności zbierajmy podpisy do ostatniego dnia. Żeby żadne triki władzy nie pozwoliły na zmarnowanie tej wielkiej energii, która się obudziła w całej Polsce. Pełna mobilizacja!", pisał Rafał Trzaskowski. 

Rafał Trzaskowski i Michał Żebrowski: historia przyjaźni

Kulisy ich przyjaźni są naprawdę fascynujące! Jak Rafał Trzaskowski i Michał Żebrowski się poznali? W rozmowie z VIVĄ! aktor opowiedział co nieco o swoim przyjacielu: „Pamiętam dokładnie chwilę, kiedy zobaczyłem Rafała po raz pierwszy, mieliśmy wtedy po 7 lat. Usadzono nas razem w jednej ławce w ostatnim rzędzie w szkole podstawowej”, mówił, po czym dodał: „Rafał zawsze był autentycznym liderem. Najlepiej się uczył, miał najwiecej wokól siebie szczerych koleżanek i kolegów, najwięcej czytał, jeździł na nartach jak szalony i nie stronił od imprez. Dopingował nas zawsze do rozwoju i cieszył się z naszych sukcesów”, zdradził.

Aktor zawsze o przyjacielu wypowiada się w samych superlatywach: „Legendarne są jego biegła znajomość kilku języków, wyjątkowe poczucie humoru i umiejętność bycia tzw. duszą towarzystwa. Rafał kocha ludzi. Zawsze imponował mi niezwykłą umiejętnością koncentracji, gigantyczną i różnowrodną wiedzą na temat świata, odwagą, pracowitością, organizacją życia zawodowego i rodzinnego”, mówił jakiś czas temu VIVIE!.

To jednak nie znaczy, że polityk nie ma żadnych wad. Jak zdradził w jednym z wywiadów Żebrowski, Trzaskowski jest... pracoholikiem! „Ale jest przede wszystkim człowiekiem skromnym, który tą niesamowitą naukę i tę drogą naukową, którą odbył przez 35 lat, robił skromnie, nie chwalił się tym, nie jest bufonem, jest właśnie człowiekiem, który zawsze tym, co najlepsze, co miał w sobie, dzielił się”, mówił w wywiadzie.

„Zawsze był przewodniczącym samorządu, był ukochanym uczniem wszystkich dyrektorów szkół, które kończyliśmy, organizował wycieczki, robił na nich zdjęcia. Zachęcał nas zawsze do rozwoju”, kontynuuje opowieść o przyjacielu. Jakie tajemnice skrywa jeszcze prezydent Warszawy? Jest uzależniony od książek i zdaniem aktora, szaleńczo jeździ na nartach, które są jego wielką pasją. Czytał tylko pierwszy tom Harry’ego Pottera, dalsza część go nie wciągnęła. Uwielbia nurkować i pływać na desce, za to nie przepada za bieganiem.

„Rafał jest osobą, której największym atutem jest to, że potrafi rozmawiać z ludźmi, słyszeć, co do niego mówią i nawiązywać dobre relacje z wszystkimi”, wyznaje Michał Żebrowski. Panowie darzą się ogromnym wsparciem i zaufaniem. „Zawsze traktowałem go jak starszego brata, mimo że między nami jest tylko pół roku różnicy”, mówi o nim Michał Żebrowski. Nic dziwnego, że Trzaskowski był jednym z gości na ślubie aktora. A Wy, wiedzieliście, że się przyjaźnią? 

Rafał Trzaskowski, Michał Żebrowski, żona Michała Żebrowskiego, ślub Michała Żebrowskiego
Fot. ADRIAN GLADECKI/REPORTER,East News

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Michał Żebrowski (@zebrowski.michal)

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.