Agata Kulesza i Małgorzata Kożuchowska
Fot. Instagram
Z ŻYCIA GWIAZD

Małgorzata Kożuchowska i Agata Kulesza pokazały zdjęcie ze studenckich czasów! 

Przypominamy, jak zaczęła się ich przyjaźń

Gabriela Czernecka 12 września 2019 08:41
Agata Kulesza i Małgorzata Kożuchowska
Fot. Instagram

Małgorzata Kożuchowska podzieliła się z fanami zdjęciem z młodości. Na fotografii mamy okazję podziwiać aktorkę z koleżanką, a zdjęcie pochodzi z czasów studenckich. Okazuje się, że na zdjęciu z Małgorzatą Kożuchowską pozuje... Agata Kulesza! Od dawna wiadomo, że panie od lat łączy prawdziwa przyjaźń. Studiowały razem w szkole aktorskiej, a teraz razem grają w serialu Rodzinka.pl. A pamiętacie, jak się poznały? Przypominamy historię ich pięknej przyjaźni. 

Przyjaźń Małgorzaty Kożuchowskiej i Agaty Kuleszy

Ich wspólne zdjęcia w sieci to rzadkość. Choć ich drogi zawodowe potoczyły się nieco inaczej, aktorki do dziś łączy prawdziwa przyjaźń. Agata Kulesza i Małgorzata Kożuchowska poznały się na studiach. Obie ukończyły Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie w 1994 roku. „Małgosia była przede mną na egzaminie ruchowym. Była jedyną osobą, która po wykonaniu mostka i stania na rękach wykończyła ruch”, wspominała ją Agata Kulesza w programie Niedziela z… .

Panie mieszkały nawet razem w jednym akademiku. Razem uczyły się do egzaminów, wspólnie wychodziły na teatralne premiery czy imprezy. „Bardzo dobrze nam się mieszkało, z dużym szacunkiem, mimo tego, że jesteśmy bardzo różne, to pokłóciłyśmy się raz – o to, kto ma zostać z hydraulikami”, wyznała Agata Kulesza w programie Krzysztofa Ibisza Demakijaż. „Dwa razy, raz o hydraulików, raz o gary w zlewie”, wyznała rozbawiona Małgorzata Kożuchowska w programie Niedziela z.... „Gary wyparłam”, dopowiedziała Agata.

Zaraz po uzyskaniu dyplomu, obydwie dostały się do zespołu aktorskiego Teatru Dramatycznego w Warszawie. „Dużo czasu spędzały razem. I bardzo pomagały sobie w pracy. Na przykład kiedyś, gdy chora Małgosia grała na scenie i nagle straciła głos, Agata głośno zza kulis wypowiadała jej kwestie”, wyjawiła jedna z gwiazd teatru. „Mieszkałyśmy razem pięć lat. Agata była osobą niezwykle towarzyską. Mieszkałyśmy razem w jednym pokoju. I jak ona mnie do siebie przygarnęła, bo taka jest prawda, ze ja tam w pewnym momencie musiałam się wyprowadzić z innego mieszkania, to na początku byłam przerażona, bo nie było dnia bez imprezy. Myśmy zawsze wychodziły z uczelni z obstawą i ta ekipa u nas nocowała lub nie, u nas siedziała do późnych godzin nocnych”, wyznała Małgorzata Kożuchowska w programie Niedziela z... . „Uczeń przerósł mistrza”, dodała Kulesza.

W ciągu kolejnych lat drogi Agaty Kuleszy i Małgorzaty Kożuchowskiej zaczęły się rozchodzić. Małgorzata Kożuchowska przeszła do Teatru Narodowego, a Agata Kulesza więcej czasu poświęcała wychowaniu córki Marianny. I choć ich kontakty przestały być już tak częste, to ich przyjaźń przetrwała. „Agata to kawał fantastycznego człowieka. Inteligentna, dowcipna, o dobrym sercu. Coraz mniej wokoło takich osób…”, mówiła Małgosia w jednym z wywiadów. 

Mówi się, że to właśnie Agata Kulesza namówiła Małgosię Kożuchowska na udział w Tańcu z Gwiazdami, a potem zachęcała do... powiększenia rodziny! „Niesamowicie się to wszystko potoczyło. Agata ciągle mi kibicowała i mówiła: „Gosia, dziecko, dziecko, ty musisz mieć dziecko”, ja mówiłam “Agata wiem. I teraz sobie tak siedzimy i mówię, zobacz, ona ma już dorosłą córkę, a ja dopiero na początku tej drogi, tego malucha. Ale ja wtedy pracowałam bardzo dużo, Agata wtedy o wiele mniej. Teraz ma rozkwit swojej kariery, jest na topie swoich możliwości. Myślę sobie, że jest jednak w życiu pewna harmonia i sprawiedliwość, i wszystko się wyrównuje”, powiedziała Kożuchowska w rozmowie z jastrzabpost.pl.

Dziś panie wciąż się przyjaźnią. Na Instagramie Małgosi Kożuchowskiej pojawiło się właśnie zdjęcie obu pań z czasów studenckich. Bardzo się zmieniły? Zobaczcie sami!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Viva.pl (@viva_magazyn)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#boscy #rodzinkapl już w piątek finał 13 serii! Oglądajcie premierowo o 21:45 w TVP2!

Post udostępniony przez rodzinkapl_official (@rodzinkapl_official)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.