Agata Kulesza i Małgorzata Kożuchowska
Fot. Instagram
Z ŻYCIA GWIAZD

Małgorzata Kożuchowska i Agata Kulesza pokazały zdjęcie ze studenckich czasów! 

Przypominamy, jak zaczęła się ich przyjaźń

Gabriela Czernecka 12 września 2019 08:41
Agata Kulesza i Małgorzata Kożuchowska
Fot. Instagram

Małgorzata Kożuchowska podzieliła się z fanami zdjęciem z młodości. Na fotografii mamy okazję podziwiać aktorkę z koleżanką, a zdjęcie pochodzi z czasów studenckich. Okazuje się, że na zdjęciu z Małgorzatą Kożuchowską pozuje... Agata Kulesza! Od dawna wiadomo, że panie od lat łączy prawdziwa przyjaźń. Studiowały razem w szkole aktorskiej, a teraz razem grają w serialu Rodzinka.pl. A pamiętacie, jak się poznały? Przypominamy historię ich pięknej przyjaźni. 

Przyjaźń Małgorzaty Kożuchowskiej i Agaty Kuleszy

Ich wspólne zdjęcia w sieci to rzadkość. Choć ich drogi zawodowe potoczyły się nieco inaczej, aktorki do dziś łączy prawdziwa przyjaźń. Agata Kulesza i Małgorzata Kożuchowska poznały się na studiach. Obie ukończyły Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie w 1994 roku. „Małgosia była przede mną na egzaminie ruchowym. Była jedyną osobą, która po wykonaniu mostka i stania na rękach wykończyła ruch”, wspominała ją Agata Kulesza w programie Niedziela z… .

Panie mieszkały nawet razem w jednym akademiku. Razem uczyły się do egzaminów, wspólnie wychodziły na teatralne premiery czy imprezy. „Bardzo dobrze nam się mieszkało, z dużym szacunkiem, mimo tego, że jesteśmy bardzo różne, to pokłóciłyśmy się raz – o to, kto ma zostać z hydraulikami”, wyznała Agata Kulesza w programie Krzysztofa Ibisza Demakijaż. „Dwa razy, raz o hydraulików, raz o gary w zlewie”, wyznała rozbawiona Małgorzata Kożuchowska w programie Niedziela z.... „Gary wyparłam”, dopowiedziała Agata.

Zaraz po uzyskaniu dyplomu, obydwie dostały się do zespołu aktorskiego Teatru Dramatycznego w Warszawie. „Dużo czasu spędzały razem. I bardzo pomagały sobie w pracy. Na przykład kiedyś, gdy chora Małgosia grała na scenie i nagle straciła głos, Agata głośno zza kulis wypowiadała jej kwestie”, wyjawiła jedna z gwiazd teatru. „Mieszkałyśmy razem pięć lat. Agata była osobą niezwykle towarzyską. Mieszkałyśmy razem w jednym pokoju. I jak ona mnie do siebie przygarnęła, bo taka jest prawda, ze ja tam w pewnym momencie musiałam się wyprowadzić z innego mieszkania, to na początku byłam przerażona, bo nie było dnia bez imprezy. Myśmy zawsze wychodziły z uczelni z obstawą i ta ekipa u nas nocowała lub nie, u nas siedziała do późnych godzin nocnych”, wyznała Małgorzata Kożuchowska w programie Niedziela z... . „Uczeń przerósł mistrza”, dodała Kulesza.

W ciągu kolejnych lat drogi Agaty Kuleszy i Małgorzaty Kożuchowskiej zaczęły się rozchodzić. Małgorzata Kożuchowska przeszła do Teatru Narodowego, a Agata Kulesza więcej czasu poświęcała wychowaniu córki Marianny. I choć ich kontakty przestały być już tak częste, to ich przyjaźń przetrwała. „Agata to kawał fantastycznego człowieka. Inteligentna, dowcipna, o dobrym sercu. Coraz mniej wokoło takich osób…”, mówiła Małgosia w jednym z wywiadów. 

Mówi się, że to właśnie Agata Kulesza namówiła Małgosię Kożuchowska na udział w Tańcu z Gwiazdami, a potem zachęcała do... powiększenia rodziny! „Niesamowicie się to wszystko potoczyło. Agata ciągle mi kibicowała i mówiła: „Gosia, dziecko, dziecko, ty musisz mieć dziecko”, ja mówiłam “Agata wiem. I teraz sobie tak siedzimy i mówię, zobacz, ona ma już dorosłą córkę, a ja dopiero na początku tej drogi, tego malucha. Ale ja wtedy pracowałam bardzo dużo, Agata wtedy o wiele mniej. Teraz ma rozkwit swojej kariery, jest na topie swoich możliwości. Myślę sobie, że jest jednak w życiu pewna harmonia i sprawiedliwość, i wszystko się wyrównuje”, powiedziała Kożuchowska w rozmowie z jastrzabpost.pl.

Dziś panie wciąż się przyjaźnią. Na Instagramie Małgosi Kożuchowskiej pojawiło się właśnie zdjęcie obu pań z czasów studenckich. Bardzo się zmieniły? Zobaczcie sami!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Viva.pl (@viva_magazyn)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#boscy #rodzinkapl już w piątek finał 13 serii! Oglądajcie premierowo o 21:45 w TVP2!

Post udostępniony przez rodzinkapl_official (@rodzinkapl_official)

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.