Rafal-Maslak-VIVA-mama-2020
Fot. Fot. KAMIL OZIMEK @kamil_ozimek
O TYM SIĘ MÓWI

Rafał Maślak mierzy się z ostrą krytyką za chrzest dziecka. Mister Polski odpowiada!

'Warto promować takie wartości, jak np. Chrzest Święty"

Damian Brillowski 2 grudnia 2021 11:18
Rafal-Maslak-VIVA-mama-2020
Fot. Fot. KAMIL OZIMEK @kamil_ozimek

Rafał Maślak od niedawna wiedzie spokojne życie u boku rodziny. Wraz z żoną Kamilą i dwójką dzieci tworzą niezwykle szczęśliwą familię. Ostatnio rodzice postanowili ochrzcić swoją najmłodszą pociechę. Chrzest córki Michaliny, a właściwie zdjęcia z uroczystości, które model umieścił w swoich mediach społecznościowych wzbudziły dużo emocji wśród internautów. Jedni gratulowali, inni z kolei krytykowali decyzję rodziców o przyjmowaniu sakramentu chrztu św. Jak na te niepochlebne opinie reaguje sam zainteresowany? 

Rafała Maślaka dosięgła krytyka za chrzest dziecka  

Rafał Maślak dał się poznać w 2014 roku jako zwycięzca konkursu Mister Polski. Od tego czasu jego kariera nabrała imponującego rozmachu. Wziął udział w „Tańcu z gwiazdami”, został jurorem w programie „Supermodelka Plus Size”, miał okazję poprowadzić własny program „Randka z Maślakiem”, a nawet zagrać w serialu „Barwy szczęścia”. Jednak życie zawodowe to nie wszystko. Od początku wielkim marzeniem modela było założenie rodziny. I tak oto w 2018 roku ożenił się z Kamilą Nicpoń. Para doczekała się dwójki dzieci: syna Maksymiliana i córki Michaliny. 

Kilka dni temu nastąpił chrzest św. najmłodszego dziecka Rafała Maślaka. W związku z tym, że model lubi dzielić się ważnymi momentami ze swojego życia w internecie, i tym razem postanowił pokazać swoim fanom, jak wyglądała uroczystość chrztu św. córeczki Michaliny. Jednak reakcje, które pojawiły się na profilu modela były skrajnie różne i wywołały dużo emocji. Wśród wielu gratulacji, pojawiły się też wiele niepochlebnych opinii od osób, które nie darzą Kościoła Katolickiego zbytnim zaufaniem.  

„Jak można nadal do tej zakłamanej instytucji pedofilskiej pchać dziecko? Debilizm", „Ups, unfollow ode mnie za takie rzeczy. Tyle złego w kościele, a ludzie dalej w to brną…”, pisali oburzeni internauci na profilu modela. 

Czytaj także: Dzieci Rafała Maślaka otrzymują groźby śmierci. Sprawa trafiła na policję 

Rafał Maślak odpowiada na krytykę za chrzest dziecka 

Rafał Maślak w rozmowie z serwisem Plejada postanowił skomentować niepochlebne opinie. Jak zaznacza, zdanie innych osób nie wpłynie na jego dalszy światopogląd i wartości, jakie będzie wyznawać. Według Mistera każdy ma wolną wolę i powinien robić to co uważa za słuszne. 

„Niech każdy robi to, co chce i sam decyduje o tym, co robi. Wszyscy w tym kraju dążymy do tego, żeby była wolność słowa i żeby mniejszości, większości miały swoje zdanie. Ja nikomu nie mówię, co ma robić. Akurat zostałem w takich wartościach wychowany i czuję się z tym bardzo dobrze. Dzielę się tym, bo uważam, że warto promować takie wartości, jak np. Chrzest Święty, ale to jest moja opinia, ktoś może się ze mną nie zgadzać, a jeśli się nie zgadza, to nie musi mnie obserwować ani dziwnie komentować, bo to świadczy już o tej drugiej osobie", wyznał Rafał Maślak.

Rafał Maślak nie boi się podkreślić na forum, że jest osobą wierzącą i to Bóg stanowi dla niego najwyższą wartość. Jednocześnie uważa, że to rodzic jest odpowiedzialny za dziecko zarówno przy podejmowaniu decyzji o zapisaniu malca do szkoły, jak i przyjęciu sakramentu chrztu św. 

„Od lat mówię, że jestem osobą wierzącą. Nie zawsze ze wszystkim, co prezentuje Kościół muszę się zgadzać, ale wierzę w Boga i takie wartości wyznaję. Uważam, że chrzest jest naturalną koleją rzeczy. Często pojawiają się pytania: dlaczego nie ochrzcisz później, przecież to jest decyzja dziecka? Ale dlaczego decydujemy za dzieci, jak mają się ubrać albo dlaczego mają iść do szkoły? To my jesteśmy rodzicami i na tym etapie decydujemy za dzieci, a w takim wypadku na pewno im nie szkodzimy”, podsumował Mister Polski.  

Czytaj także: „Czuję większą odpowiedzialność. Najważniejsze jest, że mam parkę, o której marzyłem”

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.