KSIEŻNA MEGHAN, KSIĘZNICZKA EUGENIA
Fot. Samir Hussein/WireImage), Ben Birchall - WPA Pool / Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Przyjaźń czy nienawiść? Skomplikowana relacja księżniczki Eugenii i księżnej Meghan 

Jak dziś wyglądają ich relacje?

Gabriela Czernecka 22 października 2021 12:43
KSIEŻNA MEGHAN, KSIĘZNICZKA EUGENIA
Fot. Samir Hussein/WireImage), Ben Birchall - WPA Pool / Getty Images

Księżniczka Eugenia i księżna Meghan miały okazję poznać się nieco bliżej. Dziś Meghan wiedzie życie z daleka od rodziny królewskiej, z kolei księżniczka Eugenia na co dzień mieszka we Frogmore Cottage, gdzie wcześniej mieszkało małżeństwo Sussex. Między paniami doszło jednak do konfliktu. O co pokłóciły się członkinie rodziny królewskiej i jak dziś wyglądają ich relacje?

Księżniczka Eugenia i księżna Meghan w konflikcie 

Pojawienie się Meghan Markle w brytyjskiej rodzinie królewskiej wywołało niemałe zamieszanie. Szybko zaczęto komentować, jak nowa księżna odnajdzie się w rodzinie Windsorów, czy zaprzyjaźni się z żoną księcia Williama i czy przypadnie do gustu królowej. Równie szybko trafiła na łamy prasy w kontekście konfliktu z jedną z księżniczek. Wszystko zaczęło się od królewskiego ślubu...

Zobacz: Każda suknia ślubna w rodzinie Windsorów niesie przesłanie. Co przekazywała kreacja Meghan? 

Każdy ślub wzbudza wiele emocji - królewski tym bardziej. W przypadku Meghan Markle, Amerykanki i byłej aktorki, wkraczającej do brytyjskiej rodziny królewskiej, nie mogło być inaczej. Dzień jej ślubu z księciem Harrym opisywały media na całym świecie. Jedni krytykowali wybory nowej księżnej, inni podziwiali postępowość i dość luźne podejście do królewskiego protokołu. Dziś szczegóły ceremonii i wyborów Meghan ujawnia biografka, lady Colin Campbell. Według niej królowa była nieco zdziwiona wyborem koloru sukni nowej księżnej. „Wbrew powszechnemu w królewskich i arystokratycznych kręgach obyczajowi wystąpiła w bieli, symbolu niewinności, choć uczciwość nakazywała postawić raczej na odcień kremowy. Ale Meghan w ogóle się tym nie przejęła. Królewskie i arystokratyczne tradycje nic nie znaczyły dla kogoś z tak niewzruszonym poczuciem własnej wartości”, pisze w najnowszej biografii.

Okazuje się jednak, że nie tylko kolor sukni był dla Windsorów zaskoczeniem, ale także fakt, że… Meghan nie dygnęła przed królową. Królewskie panny młode po podpisaniu aktu małżeństwa i po powrocie do kaplicy powinny ukłonić się przed królową. Księżna Meghan jednak nie podtrzymała tradycji, choć można to oczywiście tłumaczyć nerwami. Warto jednak dodać, że Eugenia kilka miesięcy później nie miała problemu, by o tym pamiętać. Pamiętały o tym również poprzednie księżne - Diana czy Kate. Dopiero teraz ujawniono jednak inne szczegóły królewskiego ślubu Meghan i królewskiego ślubu Eugenii, bowiem to właśnie te dwa tematy mocno poróżniły księżne. 

Zobacz także: Wielka Brytania: Meghan Markle swoim strojem oddała hołd Elżbiecie II podczas ślubu. W jaki sposób?

księżniczka Eugenia z mężem
Fot. Samir Hussein/WireImage

Wojna o tiarę 

Choć Eugenia wzięła prawie pół roku po Harrym to niedawno ujawniono, że prawdopodobnie już wcześniej chciała stanąć na ślubnym kobiercu, ale przesunięto jej ceremonię ze względu na starszeństwo w hierarchii. Mimo to kilka szczegółów jej uroczystości zostało ustalonych już wcześniej, jak m.in. słynna tiara z diademem należącym kiedyś do wielkiej księżnej Kseni Romanowej (najstarszej córki cara Mikołaja II). Okazało się, że Meghan spośród wielu zjawiskowych diademów, które miała do wyboru, stwierdziła, że w dniu ślubu chce mieć na głowie właśnie ten, który wcześniej wybrała Eugenia. 

Zobacz także: Do ślubnej tiary księżną Meghan zmusiła królowa Elżbieta II

Monarchini nie chciała złamagć danego słowa księżniczki Eugenii, wiec zaproponowała przyszłej żonie Harry’ego wiele innych tiar, ale Meghan była zdecydowana na tę jedną. Harry chcąc zadowolić oczekiwania przyszłej żony, był nieugięty i próbował wpłynąć na zmianę decyzji Elżbiety II. Niestety bezskutecznie. Faktem jednak jest, że tiary na ślub wypożyczane są przez królową, ale przyznawane są według hierarchii czyli rangi członków rodziny królewskiej. Dlatego też księżnej Meghan nie przysługiwała tiara, którą wybrała wcześniej księżniczka. Między paniami doszło do awantury, ale nie sądzono, by tak drobna sprawa w jakikolwiek sposób wpłynęła na relacje pań. Ale to był dopiero początek.

księżniczka Eugenia tiara
Fot. Andrew Matthews - WPA Pool/Getty Images)

Gdy to księżniczka Eugenia stanęła na ślubnym kobiercu u boku Jacka Brooksbanka, swojego wieloletniego partnera, wówczas podczas przyjęcia weselnego Meghan ogłosiła, że jest w ciąży. W ten sposób przyćmiła wielki dzień księżniczki, o czym pisały wszystkie media. „To była ogromna społeczna gafa, nawet jeśli nie byliby członkami rodziny królewskiej - przyćmienie Eugenii jej wielkiego momentu rozzłościło i ją, i jej matkę Sarę” , pisali wówczas biografowie Windsorów Dylan Howard and Andy Tillett. Dalej nie było jednak lepiej.

jak dziś wyglądają relacje księżniczki Eugenii i księżnej Meghan?

Gdy pałac poinformował, że na świecie pojawiło się pierwsze dziecko księżniczki Eugenii, zaledwie kilka dni później Meghan ogłosiła drugą ciążę. Wtedy również dywagowano - czy był to przypadek czy celowy zabieg? Okazuje się jednak, że mimo tych przykrości i nieporozumień, Eugenia i Meghan zażegnały konflikt i utrzymuje obecnie bliskie relacje z Harrym i Meghan. Gdy małżeństwo Sussex przeprowadziło się na początku 2020 roku do Stanów Zjednoczonych, Eugenia i Jack przeprowadzili się do Frogmore Cottage, posiadłości, w której wcześniej mieszkali Meghan i Harry.

Zobacz także: To była miłość od pierwszego wejrzenia. Tak księżniczka Eugenia poznała Jacka Brooksbanka

Gdy Meghan i Harry zostali rodzicami po raz drugi, księżniczka Eugenia jako jedna z nielicznych członków rodziny królewskiej zamieściła w social mediach poruszający wpis na stories: „Gratulacje, drodzy kuzyni. Nie moglibyśmy być bardziej szczęśliwi”, napisała. Później w dniu 40. urodzin Meghan wsparła jej akcję. Wygląda na to, że mimo nieuprzejmości i drobnych problemów w przeszłości Meghan i Eugenii udało się odbudować relacje i dziś wciąż utrzymują ze sobą kontakt. Czyżby księżna Sussex znalazła sojusznika na królewskim dworze?  

księżna Meghan i książę Harry
Fot. Chris Jackson/Getty Images)

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.