KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Remont domu księżnej Meghan i księcia Harry'ego kosztował 2,5 miliona funtów!

Mamy zdjęcia ich bajecznej posiadłości!

Gabriela Czernecka 27 czerwca 2019 17:51

Gdzie mieszkają Meghan i Harry? Książęca para Sussex jeszcze przed narodzinami dziecka przeprowadziła się do Frogmore Cottage, miejsca, w którym odbywało się ich weselne przyjęcie i poślubna sesja zdjęciowa. To posiadłość oddalona od Londynu o około 30 kilometrów. Małżonkowie podjęli decyzję o wyprowadzce z Pałacu Kensington, by w wiejskiej posiadłości zaznać upragnionego spokoju. Niedawno para przeprowadziła tam remont. Jak teraz wygląda nowy dom Meghan i Harry'ego? Zobaczcie sami!

Gdzie mieszkają Meghan i Harry?

Decyzję o przeprowadzce z Pałacu Kensington Meghan i Harry podjęli kilka tygodni przed narodzinami syna. Choć dla wielu miało to mieć coś wspólnego z konfliktem między parami książęcymi Sussex i Cambridge, to przypomnijmy, że jeszcze przed ślubem z Meghan, Harry zapowiadał, że chciałby wieść życie z dala od królewskiego protokołu i mediów. Wygląda na to, że jego marzenie powoli się spełnia. Frogmore Cottage to miejsce wyjątkowe dla pary, bowiem to właśnie tam odbyło się wesele i sesja zdjęciowa.

Dom na terenie Frogmore Cottage został wybudowany dla niezamężnych córek królowej Charlotte. Sama nazwa posiadłości nie jest przypadkowa, pochodzi bowiem od zamieszkujących ten teren żab. Co ciekawe, w mieszczącym się na terenie posiadłości Royal Burial Ground została pochowana duża część rodziny królewskiej. To tam znajdują się m.in. groby Edwarda VIII i jego żony, Wallis Simpson, a także królowej Wiktorii i księcia Alberta. 

Frogmore Cottage - nowy dom Meghan i Harry'ego

Początkowo podawano, że nowy dom Harry'ego i Meghan składa się z pięciu oddzielnych mieszkań, w którym dotychczas przebywali pracownicy pałacu. Posiadłość miała posiadać aż dziesięć pokoi, spa, salę do jogi i siłownię! Na potrzeby przyszłych rodziców, Frogmore Cottage przechodził gruntowny remont. 

Wstępny koszt gruntownego remontu brytyjskie media szacowały na 1.5 miliona funtów. Złośliwi przypominają, że zaledwie niedawno odrestaurowano część Pałacu Kensington, w którym początkowo planowali zamieszkać Harry i Meghan.  

Przeprowadzka Harry'ego i Meghan przebiegła jednak bez większych komplikacji. Pałac wydał oficjalne oświadczenie, w którym czytamy, że renowacja Frogmore Cotatge kosztowała około 2,5 miliona funtów (czyli ponad 11 milionów złotych). Całą tę sumę pokrył fundusz rodziny królewskiej, czyli tak naprawdę... brytyjscy podatnicy. Oficjalnie wiadomo, że za wszystkie elementy w ogrodzie i za fragmenty wyposażenia wnętrz zapłaciła sama książęca para.

Frogmore Cottage - zdjęcia, remont

A co odnowiono we Frogmore Cottage? Przede wszystkim zamontowano nowe ogrzewanie, elektrykę i wymieniono wszystko to, co nie dawało się do używania ze względu na zniszczenia. Naprawiono dach i wyburzono kilka ścian, a całość została odrestaurowana. Co ciekawe, dopiero od niedawna mieszkańcy posiadłości mają dostęp do wody i gazu, czego wcześniej nie było. Wbrew wcześniejszym plotkom, we Frgomore Cottage nie ma  studia do jogi, a matka księżnej  nie ma osobnego skrzydła do swojej dyspozycji.  

Para książęca Sussex unowocześniła posiadłość i położyła nowe, drewniane podłogi. Wiadmo także, że we Frogmore Cottage znajdują się cztery, a nie pięć sypialni. Wystrojem wnętrz zajęła się słynna dekoratorka Vicky Charles, która odpowiadała m.in. za wystrój domu George'a i Amal Clooney'ów. Dom Harry'ego i Meghan został więc zaprojektowany w stylu łączącym nowoczesność z tradycją. Pałac potwierdził także, że Frogmore Cotatge ma być jedyną i oficjalną rezydencją Harry'ego i Meghan. Zobaczcie w naszej galerii, jak wygląda ich posiadłość!  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.