Mamy zdjęcia ich bajecznej posiadłości!

Gabriela Czernecka 27 czerwca 2019 17:51

Gdzie mieszkają Meghan i Harry? Książęca para Sussex jeszcze przed narodzinami dziecka przeprowadziła się do Frogmore Cottage, miejsca, w którym odbywało się ich weselne przyjęcie i poślubna sesja zdjęciowa. To posiadłość oddalona od Londynu o około 30 kilometrów. Małżonkowie podjęli decyzję o wyprowadzce z Pałacu Kensington, by w wiejskiej posiadłości zaznać upragnionego spokoju. Niedawno para przeprowadziła tam remont. Jak teraz wygląda nowy dom Meghan i Harry'ego? Zobaczcie sami!

Gdzie mieszkają Meghan i Harry?

Decyzję o przeprowadzce z Pałacu Kensington Meghan i Harry podjęli kilka tygodni przed narodzinami syna. Choć dla wielu miało to mieć coś wspólnego z konfliktem między parami książęcymi Sussex i Cambridge, to przypomnijmy, że jeszcze przed ślubem z Meghan, Harry zapowiadał, że chciałby wieść życie z dala od królewskiego protokołu i mediów. Wygląda na to, że jego marzenie powoli się spełnia. Frogmore Cottage to miejsce wyjątkowe dla pary, bowiem to właśnie tam odbyło się wesele i sesja zdjęciowa.

Dom na terenie Frogmore Cottage został wybudowany dla niezamężnych córek królowej Charlotte. Sama nazwa posiadłości nie jest przypadkowa, pochodzi bowiem od zamieszkujących ten teren żab. Co ciekawe, w mieszczącym się na terenie posiadłości Royal Burial Ground została pochowana duża część rodziny królewskiej. To tam znajdują się m.in. groby Edwarda VIII i jego żony, Wallis Simpson, a także królowej Wiktorii i księcia Alberta. 

Frogmore Cottage - nowy dom Meghan i Harry'ego

Początkowo podawano, że nowy dom Harry'ego i Meghan składa się z pięciu oddzielnych mieszkań, w którym dotychczas przebywali pracownicy pałacu. Posiadłość miała posiadać aż dziesięć pokoi, spa, salę do jogi i siłownię! Na potrzeby przyszłych rodziców, Frogmore Cottage przechodził gruntowny remont. 

Wstępny koszt gruntownego remontu brytyjskie media szacowały na 1.5 miliona funtów. Złośliwi przypominają, że zaledwie niedawno odrestaurowano część Pałacu Kensington, w którym początkowo planowali zamieszkać Harry i Meghan.  

Przeprowadzka Harry'ego i Meghan przebiegła jednak bez większych komplikacji. Pałac wydał oficjalne oświadczenie, w którym czytamy, że renowacja Frogmore Cotatge kosztowała około 2,5 miliona funtów (czyli ponad 11 milionów złotych). Całą tę sumę pokrył fundusz rodziny królewskiej, czyli tak naprawdę... brytyjscy podatnicy. Oficjalnie wiadomo, że za wszystkie elementy w ogrodzie i za fragmenty wyposażenia wnętrz zapłaciła sama książęca para.

Frogmore Cottage - zdjęcia, remont

A co odnowiono we Frogmore Cottage? Przede wszystkim zamontowano nowe ogrzewanie, elektrykę i wymieniono wszystko to, co nie dawało się do używania ze względu na zniszczenia. Naprawiono dach i wyburzono kilka ścian, a całość została odrestaurowana. Co ciekawe, dopiero od niedawna mieszkańcy posiadłości mają dostęp do wody i gazu, czego wcześniej nie było. Wbrew wcześniejszym plotkom, we Frgomore Cottage nie ma  studia do jogi, a matka księżnej  nie ma osobnego skrzydła do swojej dyspozycji.  

Para książęca Sussex unowocześniła posiadłość i położyła nowe, drewniane podłogi. Wiadmo także, że we Frogmore Cottage znajdują się cztery, a nie pięć sypialni. Wystrojem wnętrz zajęła się słynna dekoratorka Vicky Charles, która odpowiadała m.in. za wystrój domu George'a i Amal Clooney'ów. Dom Harry'ego i Meghan został więc zaprojektowany w stylu łączącym nowoczesność z tradycją. Pałac potwierdził także, że Frogmore Cotatge ma być jedyną i oficjalną rezydencją Harry'ego i Meghan. Zobaczcie w naszej galerii, jak wygląda ich posiadłość!  

1/4
Książę Harry, księżna Meghan
Copyright @Rex Features/East News
1/4

Obecnie Harry i Meghan przebywają w wiejskiej posiadłości w Oxfordshire.

2/4
Frogmore Cottage, królewskie posiadłości
Copyright @SplashNews.com/East News
2/4

Wiejska posiadłość książąt Sussex składa się z czterech pokoi i dwóch oddzielnych sypialni.

3/4
Frogmore Cottage, królewskie posiadłości
Copyright @SplashNews.com/East News
3/4

Jak szacuje magazyn The Sun, posiadłość warta jest 2,5 miliona funtów.

4/4
nowy dom Meghan i Harry, Frogmore House
Copyright @GETTY IMAGES
4/4

Tak prezentuje się nowy dom Meghan i Harry'ego.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.