Księżniczka Eugenia urodziła
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżniczka Eugenia właśnie po raz pierwszy została mamą. Do sieci trafiło zdjęcie dziecka

Chłopiec czy dziewczynka?

Gabriela Czernecka 9 lutego 2021 18:39
Księżniczka Eugenia urodziła
Fot. Getty Images

Księżniczka Eugenia urodziła! Radosną nowinę potwierdził rzecznik pałacu. Wnuczka królowej Elżbiety II i Jack Brooksbank właśnie po raz pierwszy zostali rodzicami. Chłopiec czy dziewczynka? Poznajcie szczegóły! 

Pałac potwierdza: księżniczka Eugenia urodziła 

Księżniczka Eugenia, córka księcia Andrzeja i Sarah Ferguson, właśnie po raz pierwszy została mamą. Na świat przyszedł chłopiec, a radosną wiadomość rzecznik pałacu ogłosił dzisiejszego popołudnia za pośrednictwem social mediów: „Jej Królewska Wysokość Księżniczka Eugenia 9 lutego 2021 roku o godzinie 08:55 urodziła syna w szpitalu Porland (…). Królowa, książę Edynburga, książę Yorku, Sarah, księżna Yorku oraz państwo Brooksbank zostali poinformowani i są zachwyceni wiadomością. Jej Królewska Wysokość i jej dziecko mają się dobrze”, głosi oświadczenie. 

Księżniczka Eugenia mąż Jack Brooksbank
Fot. Getty Images

Księżniczka Eugenia urodziła chłopca

O ciąży księżniczki Eugenii media donosiły od kilku miesięcy. Para długo ukrywała radosną wiadomość, ale o narodzinach dziecka postanowili poinformować od razu. Z komunikatu prasowego rzecznika pałacu dowiadujemy się, że księżniczka Eugenia urodziła chłopca, a jej mąż, Jack Brooksbank, był z nią podczas porodu. 30-letnia księżniczka Eugenia na swoim Instagramie zamieściła pierwsze zdjęcie synka. Widzimy na nim splecione paluszki chłopca oraz świeżo upieczonych rodziców. 

Ciekawostką jest, że księżniczka Eugenia zdecydowała się urodzić dziecko w szpitalu w Porland - to tam sama przed trzydziestoma laty przyszła na świat. Tam też urodziła się jej siostra, księżniczka Beatrice czy Archie, syn Meghan i Harry’ego. Jak na razie imię syna księżniczki Eugenii nie jest znane. Będzie on dziewiątym prawnukiem królowejKsiężniczka Eugenia i Jack Broosbank podobnie jak Harry i Meghan postanowili zrezygnować z tytułu królewskiego dla swojego dziecka. Przyjaciółka rodziny w rozmowie z Vanity Fair wyznała kilka miesięcy temu: „Eugenia wie, że tytuł może być zarówno przekleństwem, jak i błogosławieństwem, a ona i Jack chcą, aby ich dziecko prowadziło normalne życie i ostatecznie pracowało, aby zarobić na życie”.

Zobaczcie pierwsze zdjęcie chłopca.  

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.