EN_01497552_0013, Królowa Elżbieta II
Fot. Tim Rooke/Shutterstock/Rex Features/East News
Królewskie życie

Na jaw wyszedł tajny pseudonim królowej Elżbiety II. Oto jak nazywają ją służby

Najbliżsi monarchini również mają dla niej wyjątkowe określenia

Marta Nawacka 4 sierpnia 2022 16:15
EN_01497552_0013, Królowa Elżbieta II
Fot. Tim Rooke/Shutterstock/Rex Features/East News

Na co dzień jest królową Elżbietą II, ale kiedy chodzi o kwestie bezpieczeństwa monarchini przybiera specjalny pseudonim. Okazuje się, że nie tylko służby zwracają się do niej w szczególny sposób... Bliscy władczyni mają swoje własne określenia na głowę Wielkiej Brytanii. Jaki jest tajny pseudonim królowej oraz jak zwracają się do niej inni członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej?

Na jaw wyszedł tajny pseudonim królowej Elżbiety II

W tym roku świętowała 70-lecie panowania, co oznacza, że od siedmiu dekad służy ludziom i ojczyźnie. Dla królowej Elżbiety II to właśnie korona była zawsze najważniejsza. Monarchini bardzo troszczy się także o kwestie bezpieczeństwa, dlatego m.in. w podróży zawsze używała specjalnego pseudonimu. Pozostawał on jednak, podobnie jak plan dnia władczyni oraz miejsca, w których będzie przebywać, w całkowitej tajemnicy, aż do teraz. Okazuje się, że przydomek, którego używa 96-latka podczas wszelkich wypraw przestał już być tajemnicą.

„Królowa i jej służby bezpieczeństwa zrobią wszystko, co możliwe, aby uniknąć niebezpiecznych incydentów. Właśnie dlatego wymyślili pewien pseudonim, którego Elżbieta II zawsze używa podczas pobytu w hotelach czy w trakcie podróży służbowej”, dowiadujemy się z portalu MyLondon. Pseudonimem, jakiego używa królowa Elżbieta II ma być imię Sharon lub po prostu „S”. O to, czy doniesienia te mogą być prawdziwe zapytano nawet Hugo Vickersa, królewskiego historyka. „To bardzo możliwe. Wszystkie jej pseudonimy są anonimowe i łatwo zapadające w pamięć”, miał potwierdzić mężczyzna.

Czytaj też: Królowa Elżbieta II straciła cierpliwość do żony wnuka. Ma dość zachowania Meghan Markle

Królowa Elżbieta II, premier Australii Scott Morrison, zamek Windsor, 15.06.2021 rok
Fot. Steve Parsons - WPA Pool/Getty Images

Królowa Elżbieta II, premier Australii Scott Morrison, zamek Windsor, 15.06.2021 rok

Królowa Elżbieta II biżuteria od Filipa
Fot. Getty Images
Królowa Elżbieta II i książę Filip, 1947 rok

Królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images
Królowa Elżbieta II, 2008 rok

Inne pseudonimy królowej Elżbiety II

Poza tajnym, służbowym pseudonimem stosowanym w podróży królowa Elżbieta II ma także kilka przydomków, których... używają jej najbliżsi. Dla fanów brytyjskiej rodziny królewskiej nie jest tajemnicą, że w młodości, jeszcze jako księżniczka, monarchini była nazywana Lilibet. Było to również jedno z określeń, jakimi zwracał się do żony książę Filip. Książę William z kolei nie potrafił w dzieciństwie wymówić słowa „babcia” (z angielskiego „grandma”), nazywał więc babcię... Gary. Syn księcia Cambridge poszedł niejako w jego ślady i do swojej prababci zwraca się Gan-Gan, co przyjęło się także u pozostałych prawnucząt władczyni.  

Zobacz także: Nowe zdjęcia księżnej Kate zaniepokoiły fanów. Dostrzegli na nich jeden istotny szczegół...

Królowa Elżbieta II i książę George, Platynowy Jubileusz, 5.06.2022
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Królowa Elżbieta II i książę George, Platynowy Jubileusz, 5.06.2022

Królowa Elżbieta II, księżna Kate, książę William, książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis, Trooping the Colour, 2.06.2022
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Królowa Elżbieta II, księżna Kate, książę William, książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis, Trooping the Colour, 2.06.2022

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.