Królowa Elżbieta II i książę George, Platynowy Jubileusz, 5.06.2022
Fot. Chris Jackson/Getty Images
Królewskie życie

Tak wyglądały 9. urodziny księcia George. Królowa Elżbieta II spełniła dwa marzenia prawnuka

Chłopiec miał niezapomniane przyjęcie

Marta Nawacka 28 lipca 2022 17:32
Królowa Elżbieta II i książę George, Platynowy Jubileusz, 5.06.2022
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Książę George, ulubieniec Brytyjczyków, zajmuje trzecie miejsce w kolejce do tronu. I choć ma dopiero 9 lat, to już dzielnie towarzyszy rodzicom w oficjalnych uroczystościach. Z okazji jego urodzin, które świętował 22 lipca, księżna Kate i książę William urządzili mu wyjątkowe przyjęcie. Nie zabrakło także prezentów od jego ukochanej prababci, która jest niezmiernie dumna z prawnuka.

Książę George skończył 9 lat

O tym, że prawdopodobnie w przyszłości zostanie królem dowiedział się zaledwie... dwa lata temu. Do czekającej go roli ma chłopca przygotowywać sama królowa Elżbieta II, która nie ukrywa dumy z prawnuka. Mimo młodego wieku książę George dzielnie wypełnia swoje obowiązki i wraz z rodzicami uczestniczy w różnych oficjalnych wystąpieniach. Po czerwcowych obchodach Platynowego Jubileuszu monarchini oraz po udziale w Wimbledonie następca tronu miał trochę czasu na rozrywkę. 22 lipca skończył dziewięć lat i z tej okazji księżna Kate i książę William urządzili mu wyjątkowe przyjęcie, które z pewnością na długo zapamięta.

Czytaj też: BBC zapłaci byłej królewskiej niani odszkodowanie. Fałszywe oskarżenia skłoniły księżną Dianę do wywiadu

Królowa Elżbieta II i książę George, Platynowy Jubileusz, 5.06.2022
Fot. Mark Cuthbert/UK Press via Getty Images

Królowa Elżbieta II i książę George, Platynowy Jubileusz, 5.06.2022

Urodziny księcia George'a: jak wyglądały?

Zanim książęca para Cambridge przeprowadzi się do Windsoru, urządziła swojej najstarszej pociesze wyjątkową urodzinową imprezę w Anmer Hall. Przyjęcie zostało zorganizowane na świeżym powietrzu, aby pełne energii dzieci miały sporo miejsca do zabawy. Według źródeł księżna Kate i książę William zdecydowali się na uroczystość w stylu muzycznego festiwalu. „Będzie parkiet taneczny, stacje z ciężarówkami z jedzeniem, ale w zdrowej wersji, a także namioty w ogrodzie, w których dzieci będą mogły spać. To idealny sposób, by dzieciaki pożegnały się z miejscowymi kolegami, zanim rodzina spakuje się i wyjedzie”, donosi źródło New Idea.

Nie obyło się także bez wspaniałych prezentów od ukochanej Gan Gan, jak nazywa swoją prababcię książę George. „Królowa zamówiła nawet kilka prezentów, w tym wędkę i zestaw olejny do malowania”, zdradza informator. Ojciec dziewięciolatka, książę William, również nie kryje dumy z syna. Okazuje się, że to właśnie on był wielkim wsparciem i pocieszeniem dla swojego taty, kiedy ten pozostawał w konflikcie i separacji ze swoim bratem, księciem Harrym. „William i George są jak przyjaciele – wyjaśnia źródło. – Naprawdę połączyło ich zamiłowanie do sportu. Mają też podobny temperament”. Młodemu następcy tronu ponownie życzymy wszystkiego, co najlepsze!  

Zobacz także: Dwórka królowej Elżbiety II gorzko o przyszłości Meghan i Harry'ego: „To się skończy płaczem”

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…