Książę George, książę Jerzy, 25.12.2019 rok, Sandringham, Wielka Brytania
Fot. Pool/Samir Hussein/WireImage
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Królowa Elżbieta przygotowuje prawnuka do roli króla. Ośmiolatek przechodzi prawdziwe treningi

„George uważa, że część z tego to okropna nuda”

Rafał Kowalski 8 października 2021 13:56
Książę George, książę Jerzy, 25.12.2019 rok, Sandringham, Wielka Brytania
Fot. Pool/Samir Hussein/WireImage

Ma zaledwie osiem lat, a jest trzeci w kolejce do brytyjskiego tronu. Syn Williama i Kate, którego wszystkie imiona brzmią George Alexander Louis, przygotowuje się do nowej roli. O to, by był dla całego narodu najlepszym królem, powoli dba prababcia. Królowa Elżbieta II regularnie organizuje dla George’a spotkania, na których przybliża mu, na czym polega jej życie.

Książę George trenuje się na króla

O tym, jak wyglądają starania królowej, która chce przyuczyć prawnuka do roli króla, pisało niedawno Woman’s Day. Elżbieta II ma uważać, że za mało czasu spędzała w wieku George’a i z synem Karolem, i z wnukami Williamem i Harrym. W przypadku ośmiolatka chce być pewna, że będzie on gotowy na przejęcie tronu.

Choć chłopiec dopiero rok temu dowiedział się, jaka czeka go przyszłość… „George jest bardzo bystrym chłopcem i od dawna wydaje się świadomy, że traktuje się go inaczej niż inne dzieci w szkole. Bez względu na to, jak bardzo rodzice zachęcali go do normalnego życia… Poza tym jest otoczony wielką miłością i wsparciem ze strony rodziców, dziadków, a zwłaszcza prababci”, czytamy.

Prababci, która dla całego świata jest poważną królową, a dla George’a to po prostu Gan-Gan. Takie przezwisko otrzymała od bliskich Elżbieta. „George jest szalenie kochany przez królową. Nazywa ją Gan-Gan. Monarchini nie może być już chyba bardziej zadowolona z prawnuka. Przygotowuje go do pracy, do bycia aktywnym członkiem rodziny królewskiej.  Uczy go, czego się od niego oczekuje”.

Następcy brytyjskiego tronu. Kto zastąpi Elżbietę II?
Fot. Rex Features/East News

Jak wyglądają ich spotkania? Podobno królowa podchodzi do chłopca łagodnie i tłumaczy wiele przez zabawę. To nie wszystko. „Czyta mu swoje stare pamiętniki z czasów, gdy była księżniczką. Pokazuje także filmy z okresu, gdy została królową. Tym samym zachęca go do podążania śladami swojego ojca, który pewnego dnia też będzie królem. Ale George jest dzieckiem i uważa, że ​​część z tego to okropna nuda..”, zauważyli dziennikarze. Ośmioletni George zdecydowanie bardziej interesuje się piłką nożną czy owadami, które czasem łapie w ogrodzie.

Zobacz równieżNie marudzą, nie dłubią w nosie i nie robią scen. Jak wygląda życie George'a, Charlotte i Louise'a?

Dlaczego Królowa już teraz uczy prawnuka, jak być królem?

Wiele osób zastanawia się, skąd w 95-letniej monarchini tak ogromna determinacja, by szkolić wnuka. Nawet jeśli dzieje się to tylko przez zabawę i przekazywanie mu wspomnień…

Okazuje się, że Elżbieta II jest zdruzgotana tym, jak postrzegani są obecnie inni członkowie dworu. Książę Andrzej czy książę Harry nie robią rodzinie królewskiej najlepszego PRu… „Nietrudno dostrzec jej motywację. Obserwowała, jak sprawy źle się układają z księciem Andrzejem, Harrym i pod wieloma względami z księciem Karolem. Martwi się, żeby George miał najlepszy możliwy start w swojej długiej podróży na tron. Jak dotąd idzie to wszystko bardzo dobrze”, informuje nas źródło redakcji Woman’s Day.

Czekamy, kto wyrośnie z tego uroczego malca… 

Zobacz teżCzy mały książę George będzie musiał zmienić szkołę? Uczniowie i nauczyciele mają przez niego dużo…

książę George krótkie spodenki
Fot. Richard Pohle - WPA Pool/Getty Images)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.