KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Książę George skończył 9 lat! Tak rodzina królewska uczciła jego urodziny

Opublikowano nowy oficjalny portret przyszłego króla

Konrad Szczęsny 22 lipca 2022 11:41

Ma zaledwie dziewięć lat, zajmuje trzecie miejsce w kolejce do objęcia brytyjskiego tronu i właśnie obchodzi urodziny! Książę George, będący ulubieńcem Brytyjczyków, jest pierwszym dzieckiem księżnej Kate i księcia Williama. Z okazji jego jubileuszu rodzina królewska opublikowała nowy, oficjalny portret chłopca. Fani są zachwyceni!

Książę George skończył dziewięć lat. Opublikowano oficjalny portret

Dorasta na oczach całego świata. Mimo że w przyszłości prawdopodobnie zostanie królem, dowiedział się o tym dopiero w latem 2020 roku. Rodzice mieli przeprowadzić z nim wówczas rozmowę i wyjaśnić, co właściwie oznacza „królewska służba i obowiązek”. Tak twierdzi Roberty Lacey, autor książki „Bitwa Braci”. Do tej wymagającej roli od siódmego roku życia ma przygotowywać go sama Elżbieta II oraz jej syn książę Karol w trakcie specjalnych spotkań.

Książę George - bo o nim mowa – przyszedł na świat w szpitalu św. Marii w Londynie 22 lipca 2013 roku. Dziś obchodzi więc dziewiąte urodziny. Z tej okazji w nocy z czwartku na piątek na oficjalnych kanałach księcia i księżnej Cambridge w mediach społecznościowych został opublikowany jego oficjalny portret. Widzimy na nim promiennie uśmiechniętego chłopca ubranego w błękitną koszulkę z kołnierzykiem, który śmiało patrzy w obiektyw aparatu. Fotografię wykonała z dużą dozą prawdopodobieństwa dumna mama. „George kończy 9 lat!”, podpisano ją.

Czytaj także: Sekretna praca księcia George'a. Kate ujawniła całą prawdę

Do kogo podobny jest książę George? Internauci: „wykapany William”

Pod zdjęciem z miejsca pojawiły się wpisy, w których składano dziewięciolatkowi życzenia, zachwycano się pozytywną energią, która bije z fotografii, wyrażano zdziwienie, że chłopiec tak szybko rośnie oraz porównywano jego wygląd do rodziców!

Nie mogę uwierzyć, że on ma już dziewięć lat!; Ale wyrósł!; Wszystkiego najlepszego! Czas leci; Co za uroczy młodzieniec!; Coraz bardziej przypomina swojego tatę; Wow, klon Williama!”, stwierdziła jedna z osób.

Faktycznie podobieństwo jest aż tak duże? 

Czytaj także: Zaskakujące przywileje, masa obowiązków... Jak wygląda życie przyszłego króla?

Gdzie uczy się książę George? Od września zmieni szkołę 

Gdy skończył trzy latka, książę George rozpoczął edukację i zaczął uczestniczyć w zajęciach w Westacre Montessori School w Norfolk. Zaledwie rok później został natomiast uczniem szkoły Thomas's Battersea w południowym Londynie. Jak ujawnił w swoim artykule „The Daily Mail”, do ulubionych zajęć następcy tronu należy balet. Na bieżąco zgłębia również pod okiem specjalistów zasady etykiety, protokołu królewskiego oraz savoir-vivre.

Brytyjskie media jakiś czas temu poinformowały, że we wrześniu 2022 roku książę George rozpocznie edukację w szkole Lambrook. „Na jej terenie znajduje się farma ze zwierzętami, duże pole golfowe, boiska sportowe i 25-metrowy basen. Dzieci mogą grać w golfa, krykieta, organizowane są zajęcia z gotowania, pieczenia, wspólne wieczory filmowe, a latem ogniska” (cytuję za serwisem Plejada).

Również przyszłość dziewięciolatka jest precyzyjnie zaplanowana. Książę William zapisał syna do prestiżowej szkoły Eton (college), w której sam się kształcił. George rozpocznie edukację na niej w 2026 roku. „Książę William zapisał księcia George’a do uczelni, w której sam studiował. William nie brał pod uwagę innych uczelni. Wybór padł na Eton, choć księżna Kate myślała też o Marlborough, do której uczęszczała ona i jej rodzeństwo i którą uwielbiała”, ujawnił swego czasu „The Daily Mail”.

Z okazji urodzin składamy najstarszemu synowi Kate i Williama najlepsze życzenia!  

Czytaj także: Nie marudzą, nie dłubią w nosie i nie robią scen. Jak wygląda życie George'a, Charlotte i Louise'a?

książę George księżna Kate Wimbledon 10.07 reakcja księcia George'a śmieszne miny
Fot. KARWAI TANG/WIREIMAGE

Książę George, księżna Kate, Wimbledon, 10.07.2022 rok

Księżna Kate, książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis, Trooping the Colour, 2.06.2022
Fot. Daniel Leal - WPA Pool/Getty Images

Księżna Kate, książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis, Trooping the Colour, 02.06.2022 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…