pogrzeb dzieci, które utonęły w Bałtyku
Fot. Adobe Stock
POŻEGNANIE

Rodzina, bliscy i przyjaciele pożegnali trójkę rodzeństwa, która utonęła w Darłówku...

Pogrzeb był pełen wzruszających momentów

Rafał Kowalski 24 sierpnia 2018 18:41
pogrzeb dzieci, które utonęły w Bałtyku
Fot. Adobe Stock

Dziś o godzinie 11 kościół parafialny w Sulmierzycach był wypełniony po brzegi. W rodzinnej miejscowości swoją ostatnią drogę przebyła trójka rodzeństwa - 14-letni Kacper, 13-letni Kamile i 11-letnia Zuzi – którzy utonęli ponad tydzień w Darłówku. W pogrzebie dzieci uczestniczyli ich rodzice, bliscy, nauczyciele, przyjaciele oraz ogromna część miejscowej ludności.

Szczegóły pogrzebu dzieci, które zginęły w Darłówku

Według relacji Fakt24 w trakcie mszy, przewodniczący jej ksiądz przemówił do nastolatków w imieniu wszystkich zebranych w świątyni. „Dziś nie mówimy Wam żegnajcie, ale do zobaczenia na radosnym apelu w niebie”, można było usłyszeć. Inny duchowny, który uczył dzieci w szkole religii dodał, że pamięć o nich nigdy nie zniknie. „Pamiętajcie, że nie zostawimy Was samych”, mówił wzruszony.

Swoje wyrazy współczucia przekazał także Papież Franciszek, który przysłał rodzinie list z kondolencjami. Po mszy żałobnej, trzy małe trumny z ciałami dzieci odprowadzono na cmentarz parafialny w Sulmierzycach. Po drodze można było zauważyć, że wiele domów na znak żałoby oznaczono flagami przepasanymi czarnym kirem. Podczas ostatniej części pogrzebu wszyscy najbliżsi nastolatków byli pogrążeni w głębokim smutku, a ich rodzice przez długi czas nie podnosili głów…

Jak zginęły dzieci w Darłówku?

Przypomnijmy, że według jednej z przyjętych wersji zdarzeń o zajścia doszło, kiedy mama czwórki rodzeństwa oddaliła się na chwilę od brzegu morza, by pomóc najmniejszemu, 2-letniemu dziecku skorzystać z toalety. W tym czasie pozostałe dzieci kąpały się w wodzie. Niestety, ogromny wiatr i duże fale szybko wciągnęły rodzeństwo w głąb zbiornika. Nikogo z trójki rodzeństwa nie udało się uratować.

Wszystkim bliskim Kacpra, Kamila i Zuzi składamy nasze najszczersze kondolencje.  

pogrzeb dzieci, które utonęły w Bałtyku
Fot. Newspix.pl

pogrzeb dzieci, które utonęły w Bałtyku
Fot. Newspix.pl

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.