Tragedia w Darłówku: dyrektorka szkoły o dzieciach i rodzinie z Sumierzyc, WOPR
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Burmistrz Darłowa ostro o rodzicach dzieci: „To próba odwrócenia uwagi”

Co zarzuca Państwu K.?

Konrad Szczęsny 22 sierpnia 2018 11:31
Tragedia w Darłówku: dyrektorka szkoły o dzieciach i rodzinie z Sumierzyc, WOPR
Fot. East News

Tragedia w Darłówku podzieliła opinię publiczną w Polsce. Z jednej strony nikt nie ma wątpliwości, że dla najbliższych trójki rodzeństwa: 14-letniego Kacpra, 11-letniej Zuzi i 13-letniego Kamila jest to bolesny cios i niewyobrażalna strata, z drugiej zachowanie prawnika państw K. z Sulmierzyc budzi liczne kontrowersje. Wszystko przez to, że za linię obrony obrał on oskarżanie ratowników, którzy wówczas pilnowali plaży. Do tej ostatniej kwestii w najnowszym wywiadzie odniósł się burmistrz Darłowa, miasta, którego częścią jest Darłówko.

Burmistrz Darłowa o tragedii w Darłówku i rodzicach trójki dzieci

Arkadiusz Klimowicz podkreślił, że zarówno władze miasta, jak i ratownicy nie mają sobie nic do zarzucenia, jeśli chodzi o przeprowadzoną akcję ratunkową, zaś zachowanie adwokata rodziny, który złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez ratowników, uważa za „obronę przez atak”.

„Próbę przerzucenia odpowiedzialności na ratowników czy na gminę odbieram jako próbę obrony przez atak, próbę odwrócenia uwagi od zasadniczego problemu – niedopełnienia obowiązków ciążących nad osobami, które są zobowiązane do opieki, a wiadomo, że to są rodzice”, powiedział oburzony w rozmowie z Natemat.pl.

Burmistrz Darłowa zapewnił także, że ratownicy dopełnili wszelkich starań, by nadmorska akcja została przeprowadzona starannie i zgodnie z przyjętymi procedurami.

„To, co robi teraz pełnomocnik prawny rodziców, to jest próba przykrycia czy odwrócenia uwagi od zasadniczej kwestii, czyli śledztwa prokuratorskiego, w którym nikomu jeszcze nie postawiono zarzutów. Wobec nikogo nie toczy się śledztwo, ale w sprawie niedopełnienia obowiązków ciążących nad osobami, które były zobowiązane do opieki. Wiadomo, że to byli rodzice, nie gmina czy ratownicy”, dodał Arkadiusz Klimowicz.

Oświadczenie rodziny K. z Sulmierzyc

Przypomnijmy, że kilka dni temu rodzina K. wystosował oświadczenie do mediów, w którym odniosła się do zarzutów formułowanych pod ich adresem.

„Nie jest prawdą, że dzieci kąpały się lub weszły do wody przy czerwonej fladze. Nie jest prawdą, że mama dzieci została z nimi sama na plaży. Obecni byli oboje rodzice. W czasie gdy mama udała się z najmłodszym synkiem na wydmy, pozostałej kąpiącej się trójki doglądał tato. Dzieci kąpały się w oddaleniu od falochronu, a na długości całej plaży kąpali się również inni ludzie”, przekonywali  

Tragedia w Darłówku, WOPR
Fot. Fot. Marcin Bruniecki/REPORTER

WOPR nad morzem
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.