Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News
POŻEGNANIE

Gwiazdy żegnają Piotra Woźniaka-Staraka...

„Zawsze był przyjazny, uprzejmy i pomocny ludziom. Piotrek... niech Ci tam dobrze będzie”

Redakcja VIVA! 22 sierpnia 2019 14:15
Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News

W czwartek dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Śmierć producenta wstrząsnęła całym środowiskiem medialnym. Jego nagłe odejście jest ogromnym ciosem dla rodziny, przyjaciół. Znajomi za pośrednictwem mediów społecznościowych w poruszających słowach  wspominają Piotra Woźniaka-Staraka.

Gwiazdy żegnają Piotra Woźniaka-Staraka

Po kilku dniach wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński poinformował, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione. Nie tak każdy wyobrażał sobie finał akcji poszukiwawczej. Producent utonął w jeziorze Kisajno po tym, jak wpadł z motorówki. Jego śmierć wstrząsnęła środowiskiem show-biznesu. Znajomi i przyjaciele zaczęli żegnać go w poruszających wpisach. Jak go wspominają?

,,Piotr, niech Anioły nad Tobą czuwają 💔Byłeś postacią wielowymiarową. Wielki talent, inteligencja, kreatywność, wspaniałe poczucie humoru oraz to, co najcenniejsze i podziwiam najbardziej - dobre serce i miłość do ludzi 💔Trudno sobie wyobrazić cierpienie najbliższych. Tak bardzo będzie Ciebie brakowało. Współczuję z całego serca @aga_wozniak_starak ♥️", napisała Joanna Przetakiewicz.

,,Nie mam słów Piotrula. Żegnaj przyjacielu. Braszku. Odpoczywaj w spokoju", napisał Borys Szyc i umieścił na Instagramie wspólne zdjęcia z Piotrem Woźniakiem-Starakiem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Borys Szyc Official (@borys.szyc)

,,Piotrek był zajebistym człowiekiem i wiedzą o tym wszyscy którzy go znali, którzy mieli szczęście spotkać go na swojej drodze życia. Nigdy nie jesteśmy gotowi na pożegnania... Łącze się w bólu z Agnieszką z całą rodziną i ze wszystkimi których sercu Piotr był bliski. Obyśmy się jeszcze spotkali Piotrek", napisał Leszek Stanek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez STANEK (@leszek_stanek)

,,Piotr Woźniak-Starak. Tyle słów ciągle z każdej strony, a potrzebna cisza. Obecność. Krótkie: jestem. I modlitwa. Za Piotra i tych, co zostali", napisała Joanna Racewicz.

,,Każdy człowiek , który odchodzi w inny wymiar budzi smutek . Zwłaszcza młodzi , pełni życia, znani ludzie budzą w nas refleksje . Trzymałam kciuki za ich miłość , broniąc jej kształtu i wolności przed absurdalną krytyką i złośliwościami , które wręcz wylewały się w mediach , kiedy odkryli swoje uczucia . Mieli wszystko a to u nas drażni , nie potrafimy cieszyć się cudzym szczęściem. Ona piękna jak z bajki , on bajecznie bogaty . Mogło drażnić . Mało kto zauważał pod nazwiskiem wrażliwego człowieka , piekielnie zdolnego i ciepłą dziewczynę , którym przydarzyła się cudowna miłość . Jedyne czego teraz mogę życzyć tej dziewczynie , to oby nikt nie żerował na jej niewątpliwym dramacie ,dopisując kolejne scenariusze, domniemania i inne historie . Jedno jest pewne , została osierocona miłość . A ta ,czy pod postacią żony , matki czy przyjaciół ma ten sam, niewyobrażalnie bolesny wymiar . Nie pogłębiajmy tego cierpienia . Siły życzę", Ewa Minge.

 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Eva Minge Priv (@eva_minge)

,,Do zobaczenia, Piotr... @aga_wozniak_starak Aga, całym sercem jesteśmy z Tobą i Waszymi bliskimi❤️Brak mi słów...", pisała Magda Steczkowska.

,,Tak go poznałam... nagrywaliśmy materiały do programu na Mazurach, lata temu... Mówili Pan Milioner... okazał się po prostu Piotrkiem, miłym, równym gościem. W ubiegłą środę w Sopocie przywitał się serdecznie z daleka, przyjaźnie uśmiechną... bo zawsze był przyjazny, uprzejmy i pomocny ludziom. Piotrek... niech Ci tam dobrze będzie ... wielki, wielki smutek...", napisała Dorota Gardias.

Watchout Studio pożegnało się z Piotrem Woźniakiem-Starakiem we wzruszających słowach. „[...] Był ciepłym, niezwykłym człowiekiem, o otwartym sercu, a jednocześnie zawodowym filmowcem, który potrafił realizować swoje wizje artystyczne, porywając za sobą miliony widzów. Stworzył własny, autorski model realizacji filmowej, pozwalający na precyzyjne osiąganie celów oraz unikatową współpracę całego zespołu. Pozostawił trwały ślad w historii polskiej i światowej kinematografii, jako producent m.in. wielokrotnie nagradzanych filmów Bogowie i Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej, które cieszyły się w Polsce większym zainteresowaniem niż hollywoodzkie produkcje, a jednocześnie pozwoliły na zwrot dotacji z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej”, czytamy. „Jak mówił Piotr: Historia Religi to po trosze historia, z którą się identyfikuję…: warto w życiu walczyć i stawiać na swoim. Można robić niezwykłe rzeczy w trudnych i nie zawsze sprzyjających warunkach… Nagrodą są łzy na widowni i oczywiście Złote Lwy na Festiwalu w Gdyni – największa niespodzianka mojego życia. Wkrótce wejdzie na ekrany film Ukryta Gra – realizacja wizji Piotra o międzynarodowej produkcji ze światową obsadą. Przygotowywał się do realizacji swoich artystycznych ambicji – wkrótce miał wystąpić po drugiej stronie kamery jako reżyser, w kolejnej produkcji Watchout Studio. Pozostanie w pamięci wszystkich jako prawdziwy filmowiec, nietuzinkowy człowiek o niezwykłej, wrażliwej, artystycznej osobowości – troskliwy, oddany twórca, przyjaciel i mąż. Jesteśmy dumni, że mogliśmy z Piotrem pracować. Zarząd i zespół Watchout Studio”.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…