Piotr Woźniak-Starak
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER
POŻEGNANIE

Minister MSWiA: „Wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione”

Znany producent filmowy zaginął w niedzielę

Redakcja VIVA! 22 sierpnia 2019 09:06
Piotr Woźniak-Starak
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Sekretarz Stanu w MSWiA Jarosław Zieliński przekazał tragiczną wiadomość za pośrednictwem Twittera: „Wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione. Wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym”. W niedzielę rozpoczęła się akcja poszukiwawcza 39-latka z Warszawy, który zaginął na jeziorze Kisajno. W poniedziałek prokuratura potwierdziła, że poszukiwanym mężczyzną jest producent filmowy Piotr Woźniak-Starak. 

Piotr Woźniak-Starak nie żyje

Według pierwszych dostępnych informacji, Piotr Woźniak-Starak pływał w nocy na motorówce, towarzyszyła mu 27-latka z Łodzi. Prawdopodobnie w pewnym momencie stracił panowanie nad łódką, przez co para wylądowała w wodzie. Kobieta, której udało się uratować, poinformowała o zaginięciu drugiej osoby. Serwis Onet ustalił, że prawdopodobnie jest to Piotr Woźniak-Starak – producent filmowy, jeden z najbogatszych Polaków oraz mąż dziennikarki Agnieszki Woźniak-Starak. Informację wkrótce potwierdziła prokuratura. Poszukiwania trwały cztery dni.

Piotr Woźniak-Starak był synem Anny Woźniak i pasierbem Jerzego Staraka, zarządców największej polskiej firmy farmaceutycznej Polpharma. 39-letni producent filmowy nie kontynuował rodzinnego biznesu, ale założył firmę producencką Watchout Studio, które wypromowało takie filmy, jak Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej czy Bogowie. Produkował również reklamy dla wielu popularnych marek. Prywatnie związany był z Agnieszką Woźniak-Starak. 

Agnieszka i Piotr Woźniak-Starak
Fot. Instagram @aga_wozniak_starak

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?