WSPOMNIENIE

Miał mnóstwo planów, nie bał się marzyć. Mijają dwa lata od śmierci Piotra Woźniaka-Staraka

Jego tragiczna śmierć wstrząsnęła Polską...

Gabriela Czernecka 18 sierpnia 2021 11:15

Tragiczna śmierć Piotra Woźniaka-Staraka wstrząsnęła Polską. 22 sierpnia 2019 roku wiceminister MSWiA, Jarosław Zieliński napisał na Twitterze, że najgorsze obawy się potwierdziły: „Wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione. Wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym”. Mąż Agnieszki Woźniak-Starak w nocy z soboty na niedzielę 17/18 sierpnia wypadł z motorówki na jeziorze Kisajno niedaleko Giżycka. Jego ciało po długich poszukiwaniach odnalazł zespół ratowników. 

Przyczyny śmierci Piotra Woźniaka-Staraka

Wiadomość o zaginięciu Piotra Woźniaka-Staraka podano w niedzielę nad ranem, 18 sierpnia 2019 roku. Według pierwszych dostępnych informacji, Piotr Woźniak-Starak pływał w nocy na motorówce, towarzyszyła mu 27-latka z Łodzi. Prawdopodobnie w pewnym momencie stracił panowanie nad łódką, przez co para wylądowała w wodzie. Kobieta, której udało się uratować, poinformowała o zaginięciu drugiej osoby. Serwis Onet ustalił, że prawdopodobnie jest to Piotr Woźniak-Starak – producent filmowy, jeden z najbogatszych Polaków oraz mąż dziennikarki Agnieszki Woźniak-Starak. Informację wkrótce potwierdziła prokuratura. Poszukiwania trwały cztery dni. 

Niestety w czwartek nad ranem  22 sierpnia policja poinformowała, że wyłowiono ciało. „Potwierdziły się najgorsze obawy. Wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione. Wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym”, napisał na Twitterze wiceminister WMiA, Jarosław Zieliński. „Potwierdzam, że grupa płetwonurków wyłowiła ciało mężczyzny. Obecnie trwają czynności kryminalistyczne”, powiedział w rozmowie z naTemat przedstawiciel warmińsko-mazurskiej policji.

Czytaj także: Kim był Piotr Woźniak-Starak? Poznajcie jego historię...

Jaki był prywatnie Piotr Woźniak-Starak?

Chwilę później podano, że mowa jest o Piotrze Woźniaku-Staraku: „Identyfikacja potwierdziła, że w jeziorze Kisajno znaleziono ciało mężczyzny, który 18 sierpnia uczestniczył w wypadku i co do którego Prokuratura Rejonowa w Giżycku prowadzi śledztwo”, potwierdził Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Sporty wodne były jego pasją. Na swoim Instagramie Piotr Woźniak-Starak często publikował zdjęcia i filmy, na których pływał motorówką. Jeden z najbogatszych Polaków, pasierb Jerzego Staraka, wybitny producent filmowy. To on stał za sukcesem takich filmów, jak Bogowie czy Sztuka kochania. Był mężem dziennikarki Agnieszki Woźniak-Starak, z którą wziął ślub w 2016 roku. 

Dziś mija druga rocznica śmierci Piotra Woźniaka-Staraka...

Czytaj także: Jutro druga rocznica śmierci Piotra Woźniaka-Staraka... Tak dziś wygląda życie jego żony

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.