WSPOMNIENIE

Kim był Piotr Woźniak-Starak? Poznajcie jego historię...

Dziś mija rok od tragicznej śmierci producenta

Sabina Zięba 18 sierpnia 2020 18:15

Ciężko uwierzyć w to, że od śmierci znanego producenta filmowego upłynął już rok czasu. Jako pierwszy informację o jego śmierci podał sekretarz stanu w MSWiA, Jarosław Zieliński, za pośrednictwem Twittera. Napisał wówczas: „Wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione. Wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym”, czym potwierdził najgorsze obawy rodziny przedsiębiorcy. Jego akcja poszukiwawcza trwała cztery dni. Co nim wiemy?

Kim był Piotr Woźniak-Starak?

Piotr Woźniak-Starak wywodził się z bogatej rodziny – był synem z pierwszego małżeństwa Anny Woźniak, która wraz z mężem, Jerzym Starakiem, zarządza największą polską firmą farmaceutyczną, Polpharmą. Majątek Jerzego Staraka szacowany jest na około 5,9 mld zł. Jednak co ciekawe, Piotr na swój majątek zapracował sam, a nie korzystał z rodzinnych funduszy.

Kierował firmą producencką Watchout Studio. Najbardziej znanymi filmami, przy których pracował są np. Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej czy Bogowie, opowiadający losy profesora Religi. Produkował on również reklamy dla wielu popularnych marek, banków czy stacji paliw.

Piotr zyskał dużą popularność nie tylko dzięki swojej firmie, dla przede wszystkim przez związek z Agnieszką Woźniak-Starak (wcześniej Szulim). Ta miłość zaskoczyła ich w najmniej oczekiwanym momencie. Dziennikarka wówczas rozstawała się z byłym mężem i miała taki moment w życiu, że chciała pobyć sama.

Sama w wywiadzie dla VIVY! tak wspominała pierwsze spotkanie: „Pamiętam, jak pierwszy raz go tutaj w tym domu (w Konstancinie przyp. red.) zobaczyłam. Przyjechaliśmy ze znajomymi, choć nie miałam na to ochoty. To była niedziela, wolny dzień i wtedy myślałam, że nie mam ochoty poznawać żadnego Staraka. Pamiętam jak wyglądam, ale przede wszystkim uderzyło mnie to, że poznałam bardzo ciepłego mężczyznę. I potem z kolei nie miałam ochoty stąd wyjść, bo dobrze się czułam w jego towarzystwie. Taką roztaczał aurę wokół siebie i było mi tak dobrze. Minął rok, albo i więcej od chwili zanim zaczęliśmy się spotykać, a potem ciągle wpadałam na niego gdzieś na ulicy i w różnych dziwnych okolicznościach. (…) On ciągle mówił – Czytaj znaki. To że tak na siebie ciągle wpadamy to jest znak”.

Ich zaręczyny odbyły się w blasku fleszy. W 2015 roku Piotr poprosił Agnieszkę o rękę na dorocznym wielkim balu TVN. Prezenterka nie zastanawiała się nawet przez chwilę i w 2016 roku wzięli bajkowy ślub w Wenecji.

Ciało zaginionego Piotra Woźniaka-Staraka odnaleziono w czwartek, 22 sierpnia 2019 roku.  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Nauczyciel, autorytet, mistrz”, mówi o JANUSZU JÓZEFOWICZU NATASZA URBAŃSKA. A które z nich jest… mistrzem w życiu prywatnym? ŚCIBAKÓWNA i ENGLERT, STUHROWIE, CICHOPEK i HAKIEL, OLBRYCHSCY, CHOTECKA i PAZURA – pary z najdłuższym stażem w polskim show-biznesie. PRZEMYSŁAW KOSSAKOWSKI – pan od rysunków, podróżnik, dziennikarz, a może wkrótce... art terapeuta. OTYLIA JĘDRZEJCZAK o tym, czy marzy o sportowej karierze dla dzieci i o partnerskim związku z narzeczonym Pawłem. W cyklu Extra: DORA MAAR, GALA, MARIA BALOWA, JADWIGA VON UNRUNG… – muzy genialnych malarzy.