Dziś mijają dwa lata od śmierci producenta

Sabina Zięba 18 sierpnia 2021 10:31

Trudno uwierzyć w to, że od śmierci znanego producenta filmowego upłynęły już dwa lata. Jako pierwszy informację o jego tragicznej śmierci podał sekretarz stanu w MSWiA, Jarosław Zieliński, za pośrednictwem Twittera. Napisał wówczas: „Wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione. Wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym”, czym potwierdził najgorsze obawy rodziny przedsiębiorcy. Jego akcja poszukiwawcza trwała cztery dni. Pasjonat, wizjoner, kochający mąż... Co o nim wiemy?

Kim był Piotr Woźniak-Starak?

Piotr Woźniak-Starak wywodził się z bogatej rodziny – był synem z pierwszego małżeństwa Anny Woźniak, która wraz z mężem, Jerzym Starakiem, zarządza największą polską firmą farmaceutyczną, Polpharmą. Majątek Jerzego Staraka szacowany jest na około 5,9 mld zł. Jednak co ciekawe, Piotr na swój majątek zapracował sam, a nie korzystał z rodzinnych funduszy.

Kierował firmą producencką Watchout Studio. Najbardziej znanymi filmami, przy których pracował, są np. Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej czy Bogowie, opowiadający losy profesora Religi. Produkował on również reklamy dla wielu popularnych marek, banków czy stacji paliw.

Czytaj także: Brak kwiatów, niecodzienna instalacja... Tak wygląda grobowiec Piotra Woźniak-Staraka

Piotr zyskał dużą popularność nie tylko dzięki swojej firmie, dla przede wszystkim przez związek z Agnieszką Woźniak-Starak (wcześniej Szulim). Ta miłość zaskoczyła ich w najmniej oczekiwanym momencie. Dziennikarka wówczas rozstawała się z byłym mężem i miała taki moment w życiu, że chciała pobyć sama.

Sama w wywiadzie dla VIVY! tak wspominała pierwsze spotkanie: „Pamiętam, jak pierwszy raz go tutaj w tym domu (w Konstancinie przyp. red.) zobaczyłam. Przyjechaliśmy ze znajomymi, choć nie miałam na to ochoty. To była niedziela, wolny dzień i wtedy myślałam, że nie mam ochoty poznawać żadnego Staraka. Pamiętam, jak wyglądał, ale przede wszystkim uderzyło mnie to, że poznałam bardzo ciepłego mężczyznę. I potem z kolei nie miałam ochoty stąd wyjść, bo dobrze się czułam w jego towarzystwie. Taką roztaczał aurę wokół siebie i było mi tak dobrze. Minął rok, albo i więcej od chwili, zanim zaczęliśmy się spotykać, a potem ciągle wpadałam na niego gdzieś na ulicy i w różnych dziwnych okolicznościach. (…) On ciągle mówił – Czytaj znaki. To, że tak na siebie ciągle wpadamy, to jest znak”.

Ich zaręczyny odbyły się w blasku fleszy. W 2015 roku Piotr poprosił Agnieszkę o rękę na dorocznym wielkim balu TVN. Prezenterka nie zastanawiała się nawet przez chwilę i w 2016 roku wzięli bajkowy ślub w Wenecji.

Ciało zaginionego Piotra Woźniaka-Staraka odnaleziono w czwartek, 22 sierpnia 2019 roku na jeziorze Kisajno. Mężczyzna w nocy wypadł do wody z motorówki.   

Czytaj także: Jutro druga rocznica śmierci Piotra Woźniaka-Staraka... Tak dziś wygląda życie jego żony

1/8
Piotr Woźniak-Starak, Agnieszka Szulim
Copyright @
1/8

2/8
Copyright @East News
2/8

3/8
Piotr Woźniak-Starak, viva.pl
Copyright @EastNews
3/8

4/8
Piotr Woźniak-Starak i Agnieszka Woźniak-Starak
Copyright @Instagram @aga_wozniak_starak
4/8

5/8
Agnieszka Woźniak-Starak i Piotr Woźniak-Starak na premierze "Sztuka kochania"
Copyright @EastNews
5/8

6/8
Piotr Woźniak-Starak
Copyright @East News
6/8

7/8
Agnieszka i Piotr Woźniak-Starak
Copyright @Instagram @aga_wozniak_starak
7/8

8/8
Copyright @East News
8/8

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.