Piotr Gąsowski, rodzina patchworkowa
Fot. Piotr Molecki/Dzien Dobry TVN/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Piotr Gąsowski walczył przez dwa tygodnie o swoje zdrowie w szpitalu. Dzisiaj musi przyjmować leki 

"Czuję, że jestem słabszy", wyznał aktor

Dorota Falkowska 20 marca 2022 08:08
Piotr Gąsowski, rodzina patchworkowa
Fot. Piotr Molecki/Dzien Dobry TVN/East News

W listopadzie ubiegłego roku prowadzący "Twoja twarz brzmi znajomo" zaraził się koronawirusem. Fanów zaniepokoiły zdjęcia aktora z maską tlenową, które wstawił na swój profil na Instagramie. „Dzień dobry państwu, w końcu mnie też dopadł COVID-19, ale jak chorować, to tylko z taką ekipą, która tu przyjechała, naprawdę dziękuję wam”, napisał wówczas na InstaStories. „Uwaga! Relacja niesponsorowana! Dlatego, że jestem zaszczepiony, przechodzę to w miarę łatwo, w przeciwieństwie do niezaszczepionych pacjentów. Widzę to wokół mnie!”, dodał.

Piotr Gąsowski: powikłania po chorobie

Stan aktora rzeczywiście bardzo szybko uległ poprawie, jednak nie wrócił on nigdy do pełnej sprawności sprzed choroby. "Czuję, że jestem słabszy po tym COVIDZIE. Mam kłopoty z frazowaniem. Jak aktor zapamiętuje pewne sytuacje i zdarzenia, tak jak muszę teraz dobrać powietrze" - opowiadał w "Domówce u Dowborów" Joannie Koroniewskiej i Maciejowi Dowborowi. 
 
W lutym Piotr Gąsowski ponownie trafił do szpitala. Podczas pracy na planie zdjęciowym zasłabł i wezwano po niego karetkę. Okazało się, że prowadzący "Twoja twarz brzmi znajomo" ma problemy z sercem i ciśnieniem. Lekarze wyjaśnili, że mogą to być objawy po przebytym kilka miesięcy temu COVIDZIE. 

Piotr Gąsowski, koronawirus, szpital
Fot. InstaStory Piotra Gąsowskiego

Dziś stan Piotra Gąsowskiego jest już stabilny. Aktor pozostaje aktywny w swoich mediach społecznościowych, gdzie fani mogli obserwować jego powrót do zdrowia, a zaprzyjaźniona osoba z otoczenia gwiazdy wyznała tygodnikowi "Świat i Ludzie", że sytuację dało się opanować odpowiednio dobranymi lekami. "Piotr dostał zalecenia. Już czuje się lepiej, wrócił do normalnego życia".

Czytaj też: Piotr Gąsowski walczy z koronawirusem. Aktor trafił do szpitala. Jak się czuje?

Piotr Gąsowski przyjął rodzinę z Ukrainy pod swój dach

Najnowsze wpisy aktora pokazują, że z pewnością odzyskuje on siły do działania. W związku z dramatyczną sytuacją na Ukrainie Piotr Gąsowski przyjął krewną z dwójką dzieci pod swój dach. 

"Po wielu emocjach, po tułaczce przez 4 granice, moja ukraińska kuzynka Tatiana z dziećmi Saszą i Nataszą w końcu dotarła wczoraj o 5.30 rano do Warszawy! Mój syn Kuba Gąsowski odebrał ich z granicy! Anna Głogowska przywiozła ubrania. Za chwilę jadą do @wlodekgasowski. Jest cały "rodzinny" sznur do pomocy!", opisywał na Instagramie aktor. 

"Jeszcze będzie przepięknie. Obiecuję!", napisał na koniec.  

Zobacz także: Maciej Stuhr z żoną przyjęli do domu rodzinę z Ukrainy: „Szanse, żeby dołączył ich syn są małe”

Życzymy dużo zdrowia i sił do działania  

Piotr Gąsowski, VIVA!
Fot. ZUZA KRAJEWSKA I BARTEK WIECZOREK

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.