gasowski o pandemii
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER / East News
O TYM SIĘ MÓWI

Piotr Gąsowski zabrał głos w sprawie pandemii. Uważa, że aktorzy powinni być szczepieni w pierwszej kolejności

„Nie możemy zachować dystansu społecznego, bo się nie da”

Aleksandra Andrzejak 16 marca 2021 13:57
gasowski o pandemii
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER / East News

Piotr Gąsowski zabrał głos w sprawie pandemii koronawirusa. Uważa, że aktorzy powinni zostać zaszczepieni w pierwszej kolejności, bo zachowanie dystansu społecznego na planie jest niemożliwe. Dlaczego? 

Piotr Gąsowski: Twoja twarz brzmi znajomo

Piotr Gąsowski jest znanym polskim aktorem. Aktualnie także prowadzącym telewizyjne show Twoja twarz brzmi znajomo. Na antenie Polsatu fani show mogą oglądać już 14. edycję. W programie znane osoby z show-biznesu prezentują swoje umiejętności wokalne i taneczne wcielając się w znane gwiazdy estrady. 

Piotr Gąsowski mimo pandemii koronawirusa sporo podróżował. Na tej podstawie postanowił zabrać głos w sprawie obostrzeń i szczepień. W wywiadzie dla Plejada.pl powiedział, że aktorzy powinni być szczepieni w pierwszej kolejności, ponieważ wykonując swoją pracę nie mają możliwości stosowania się do obostrzeń.

co sadzi gasowski o szczepieniach
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/East News

Piotr Gąsowski o szczepieniach aktorów

Piotr Gąsowski wyznał jak pandemia wpływa na pracę aktorów w Polsce. „To jest okropne. Obostrzenia są okropne również dla pracowników. Znowu jesteśmy pozamykani. Czujemy się z tym okropnie, bo to jest coś takiego, czego nie jesteśmy w stanie nijak zmienić. Trudno, jesteśmy pokorni” - powiedział aktor w wywiadzie dla Plejada.pl

Piotr Gąsowski zwrócił także uwagę, że artyści ze względu na specyfikę swojej pracy powinni być szczepieni w pierwszej kolejności. Aktorzy podczas wykonywania zawodu nie mogą używać maseczek. Zachowanie dystansu społecznego również jest niemożliwe. „Tu chciałbym zwrócić uwagę na to, na co mi zwrócili uwagę lekarze. Uważają, że (...) jeśli aktorzy pracują, to oni powinni być zaszczepieni w pierwszej kolejności, chociażby dlatego, że nie możemy używać masek na planie, w filmie czy teatrze” - powiedział Gąsowski.

piotr gasowski o szczepieniach
Fot. Sputnik/EAST NEWS

Piotr Gąsowski skomentował też jak wygląda praca aktorów w czasie pandemii w innych krajach. „Po trzecie nie możemy przebywać w pomieszczeniach, gdzie jest do ośmiu osób. Czyli my, żeby pracować, jesteśmy narażeni. (...) Lekarze mówią, że w Niemczech czy Francji pisze producent filmu do jakiegoś departamentu, żeby zaszczepić aktorów. A dlaczego? Żeby państwo nas nie utrzymywało” - dodał aktor. 

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.