Piotr Gąsowski, rodzina patchworkowa
Fot. Piotr Molecki/Dzien Dobry TVN/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Piotr Gąsowski krytykuje część laureatów loterii szczepionkowej: „Obciach i wstyd!”

Aktorowi nie podoba się postawa dużej grupy rodaków

Rafał Kowalski 9 sierpnia 2021 09:45
Piotr Gąsowski, rodzina patchworkowa
Fot. Piotr Molecki/Dzien Dobry TVN/East News

Od wielu miesięcy politycy i artyści robią dużo, by przekonać do szczepień miliony niezdecydowanych Polaków. W gronie osób, które uważają, że ochrona przed COVID-19 jest bardzo ważna, jest Piotr Gąsowski. Tak jak aktor popiera szczepienia, tak nie podoba mu się postawa osób, które nie chciały przyjąć antidotum na koronawirusa, ale zmieniły zdanie po ogłoszeniu wyjątkowej loterii…

Piotr Gąsowski o loterii szczepionkowej

Wczoraj wieczorem na instagramowym profilu aktora i prezentera pojawił się długi wpis, który gwiazdor rozpoczął tymi słowami. „Oto mój obywatelski, apolityczny głos w sprawie szczepionek! Nie mam zamiaru nikogo ganić za brak chęci wzięcia szczepionki. Oczywiście, w moim głębokim przekonaniu, powinniśmy się zaszczepić, chcąc funkcjonować, w miarę normalnie! Zostawiam to jednak tym, którzy taką decyzję z różnych względów podejmują. Wolność wyboru! Tak! Jestem za! Chcecie? Szczepcie się! Nie chcecie? To się nie szczepcie!”, napisał ulubieniec widzów w sieci.

CZYTAJ TEŻ: Duże zmiany w Twoja twarz brzmi znajomo! Dwóch nowych jurorów i wielkie gwiazdy wśród uczestników

Dalej 57-letni artysta przeszedł do sedna sprawy. „Zamierzam jednak wyrazić swoją głęboką dezaprobatę dla tych, którzy nie chcieli się zaszczepić, ale jednak zmieniają nagle swoją decyzję w zamian za nagrody, które, co i rusz, ogłasza jakiś lokalny samorząd i, co gorsza, Państwowy Totalizator Sportowy w ramach Narodowego Programu Szczepień! Rozumiem i szanuję akt desperacji tych instytucji, żeby uniknąć kolejnych zakażeń! Takie zachęty stosują też inne kraje. Jednak nie rozumiem i nie szanuję zmian decyzji, które są wynikiem czystej chciwości! Takie wygrane to jest dopiero obciach! To jest dopiero wstyd!”, napisał Piotr Gąsowski. „Osoby, które jeszcze przed chwilą były przeciwne szczepieniu, decydują się jednak na nie w zamian za możliwość zdobycia pieniędzy, samochodu, telewizora, elektrycznej hulajnogi czy pralki. Gdzie się podział ich honor? Nie uważacie, że coś z tymi osobami jest nie tak?”, dopytywał aktor na Instagramie i dodawał, że nie powinniśmy poświęcać pieniędzy z naszych podatków na dobra materialne dla wyżej opisanych osób.

Jak czują się osoby zaszczepione? Czy warto poczekać?

Piotr Gąsowski poruszył też w swoim poście fakt, że wiele osób czeka ze szczepionką na to, by zobaczyć, jak po podaniu preparatu czują się inni. Aktorowi nie podoba się taka postawa. „Często słyszę takie opinie: „Na razie się nie zaszczepię, poczekam, jak na te szczepionki zareagują ci, co się zaszczepili i jak będą się czuli? Czy nie pogorszy się ich stan zdrowia?” Zastanowiłbym się nad taką postawą. Znaczy to, że ci, co chcą poczekać na reakcje zaszczepionych, traktują tych drugich jak króliki bądź szczury doświadczalne!? Przykre to jest i, ponownie, mało socjalne!”, napisał w swoim imieniu aktor. „Wszystkich Was serdecznie pozdrawiam i czekam na Wasze opinie! Miłego dnia! Królik i szczur doświadczalny, zaszczepiony podwójnie i dobrze się z tym czujący”, dodał na koniec.

Odważnego i stanowczego wpisu artyście pogratulowały między innymi Katarzyna Skrzynecka i Hanna Śleszyńska. Czy prezenter Polsatu ma rację?

Loteria szczepionkowa potrwa jeszcze do 6 października. 

PIotr Gąsowski o szczepieniach
Fot. Sputnik/EAST NEWS

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.