Fot. Krzysztof Jarosz / Forum
O tym się mówi

Łączy ich wyjątkowa więź. Tak mama Patryka Vegi mówiła o jedynym synu

„Jako dziecko sądziłem, że ożenię się ze swoją mamą”, wspominał reżyser

Marcjanna Maryszewska 1 października 2022 07:51
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Ich relacja przeżywała wieczne wzloty i upadki. Patryk Vega dorastał bez ojca, całą odpowiedzialność za jego wychowanie wzięła na siebie Ewa Krzemieniecka. Choć doskonale spełniła się w obu rolach, nie zawsze było kolorowo. Dziś nie wyobrażają sobie bez siebie życia i są najlepszymi przyjaciółmi. Doskonale rozumieją się i wspierają. Oto, co reżyser i jego mama mówili o sobie nawzajem.

Patryk Vega o relacji z mamą: Były rozmaite kryzysy

Do kin właśnie weszło właśnie najnowsze dzieło Patryka Vegi. Reżyser już jakiś czas temu zapowiadał, że jest w trakcie kręcenia filmu - nie byle jakiego, bowiem produkcja jest jego własną autobiografią. Znaczna część historii poświęcona jest jego mamie, Ewie Krzemienieckiej. Kobieta poświęciła się samotnemu wychowaniu swojego jedynego potomka. Do pewnego momentu byli ze sobą bardzo związani. W swojej relacji zatoczyli ogromne koło.

Jako dziecko sądziłem, że ożenię się ze swoją mamą, jak dorosnę. Potem były rozmaite kryzysy, ale jest też moment, kiedy człowiek zaczyna rozumieć w życiu, że już nie zmieni swoich rodziców, w moim przypadku mamy, bo tylko z nią się wychowywałem, i trzeba ją zaakceptować z całym dobrodziejstwem inwentarza. [...] Po wielu, wielu latach zatoczyliśmy koło w naszej relacji i teraz jest powrót do miłości, jak miało to miejsce w dzieciństwie”, tłumaczył Patryk Vega w rozmowie z Plejadą.

Pani Ewa również nie ukrywa, że ich życie było pełne wzlotów i upadków. Dodała, że: „Były zakręty w jego życiu, w moim życiu, ale zawsze jakieś pogadanie, zrozumienie, wybaczenie sprawiło, że pokonaliśmy wszystkie, rzeczywiście, przykrości i niedomówienia. Mogę dzisiaj powiedzieć, że jest moim największym przyjacielem. Mogę do niego dzwonić w nocy. Tak samo zresztą Patryk do mnie. Odbierze, znajdzie czas, przyjdzie, pomoże. Zawsze mi pomoże. Tak samo ja jemu.

Zobacz także: Znany krytyk filmowy Zygmunt Kałużyński nie miał szczęścia w miłości. Ukochane kobiety zabierali mu inni

Patryk Vega z mamą, Ewa Krzemieniecka, premiera filmu „Niewidzialna wojna", Warszawa, 29.09.2022

Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Patryk Vega wychowywał się bez ojca

Brak ojca rzucił się cieniem na życie reżysera. Mężczyzna zostawił rodzinę, gdy jego syn miał zaledwie kilka miesięcy. Patryk Vega był jedynym dzieckiem w szkole, które wychowywało się bez drugiego rodzica, a z mamą czasem trudno było mu znaleźć wspólny język. Pani Ewa stosowała wówczas nietypowe praktyki wychowawcze.

„W momentach, kiedy nie mogliśmy się dogadać, nie wiem, czy robiłam dobrze. Dziś psycholog pewnie wypowiedziałby się, że pewnie nie. Nie było przemocy fizycznej, natomiast cisza. Dawałam Patrykowi czas, żeby się zastanowił, przemyślał i jak będzie gotowy, żeby porozmawiać, dlaczego to zrobił, wtedy będzie dobrze. Trwało to czasem parę godzin, nieraz trzy dni i dla niego to była największa kara”, mówiła Plejadzie.

Młody Patryk Vega ma za sobą trudne przeżycia. Jego mama nie wiedziała, jak może mu pomóc. W tej samej rozmowie wspomniała najcięższe chwile własnej bezsilności. „Pamiętam momenty, kiedy wychodził do szkoły średniej, bo wtedy tych problemów robiło się coraz więcej. Zawsze sobie machaliśmy. Stał odwrócony, ja stałam w oknie za firanką, płakałam, ale nie mogłam mu się w tym oknie pokazać, bo nadal byłam na niego zła czy cierpiałam. To były najgorsze kary. Później siadaliśmy, przerabialiśmy to wszystko i było znowu okej, do następnego razu.”

Czytaj także: Ona miała 15 lat, a on 33. Związek Tymona Tymańskiego i Sary Brylewskiej wywołał ogromny skandal

Mama Patryka Vegi o synu: Jakiś bunt, przekora

Podczas premiery filmu Patryk Vega bardzo dużo czasu poświęcił swojej mamie. Razem zapozowali na czerwonym dywanie, a później Ewa Krzemieniecka odpowiedziała na kilka pytań dziennikarzy. Reporterce Jastrząb Post wyznała, że bardzo cieszą ją sukcesy syna. Przy okazji jeszcze raz wróciła wspomnieniami do dzieciństwa syna.

Mama Patryka Vegi Ewa Krzemieniecka, Anna Mucha, premiera filmu „Niewidzialna wojna", Warszawa, 29.09.2022

Fot. Radosław NAWROCKI / Forum

„Czuję się zaskoczona, naprawdę się nie spodziewałam, że tu będę stała, że będzie tyle zamieszania. Cieszę się bardzo. Kiedy to do mnie wszystko dotrze, to będę przeszczęśliwa, bo taka okazja się nie powtórzy. Jako dziecko bez zarzutu-słodki, śliczny mądry. W wieku dojrzewania – już jakiś bunt, przekora, pierwsze nasze nieporozumienia ale dzięki temu, że się lubiliśmy po prostu, był zawsze szczery i potrafił nawet o tych swoich głupich wpadkach powiedzieć i to wszystko przerabialiśmy. Wyprowadził się jak miał 20 lat”, mówiła dumna mama reżysera.

Sprawdź również: Córka Borysa Szyca ma już 17 lat! Jak wygląda nastolatka? Zawodowo poszła w ślady sławnego taty!

Zdradziła również, jaki jest ulubiony film jej syna: „Pitbull klasyk, ale wolę serial, bo dłużej trwa i jest więcej tych wszystkich tematów i Pitbull nowe porządki. Bardzo lubię też Plagi Breslau i Small World”, ujawniła, a Patryk Vega dodał, że mama jest z pewnością jego największą psychofanką!  

Źródło: Plejada, JastrząbPost

Patryk Vega z mamą, Ewa Krzemieniecka, premiera filmu „Niewidzialna wojna", Warszawa, 29.09.2022

Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Ewa Krzemieniecka mama Patryka Vegi, Anna Mucha, premiera filmu „Niewidzialna wojna", Warszawa, 29.09.2022

Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.