Paris Jackson, córka Michaela Jacksona
Fot. Instagram @parisjackson
O TYM SIĘ MÓWI

Paris Jackson: ,,Próbowałam się zabić wiele razy"

Córka Michaela Jacksona szczerze o depresji, próbach samobójczych i problemach z samoakceptacją

Olga Figaszewska 10 lipca 2020 07:43
Paris Jackson, córka Michaela Jacksona
Fot. Instagram @parisjackson

Nie miała łatwego życia. Jej dzieciństwo skończyło się bezpowrotnie. Po śmierci ojca Paris Jackson musiała szybko dorosnąć. „To zawsze będzie boleć”, wspominała przed laty córka Michaela Jacksona w programie Oprah Winfrey. Zmagania z depresją, uzależnienie od narkotyków, lęki, próby samobójcze, gwałt... Córka wokalisty zdecydowała się teraz na szczere wyznanie. 

Paris Jackson o trudnym życiu

Paris zbyt długo ukrywała przed światem swój ból i cierpienie. Ale o demonach przeszłości nie jest łatwo zapomnieć. Zaprzeczała walce z depresją, próbom samobójczym i samookaleczeniu. 

Szczerego wywiadu udzieliła po raz pierwszy trzy lata temu dla „Rolling Stone”. Wyznała wówczas, że po śmierci ojca mierzyła się z depresją. Czuła się obco, samotnie. Nastolatka nie mogła sobie poradzić z dorosłym światem. Przytłaczało ją zainteresowanie mediów i fotoreporterów, którzy towarzyszyli jej na każdym kroku. W tym samym wywiadzie zdobyła się na szczere wyznanie... Paris Jackson w wieku 14 lat została zgwałcona. Była także molestowana przez obcego człowieka. W czerwcu 2013 próbowała popełnić samobójstwo podcinając sobie żyły… Zresztą nie pierwszy raz. Kilkukrotnie chciała odebrać sobie życie. 

Paris Jackson, Prince Michael Jackson I,  Prince Michael Jackson II
Fot. REX FEATURES/EAST NEWS

„Po prostu tylko raz stało się to informacją publiczną. Próby były trzy” - wyjaśniała w 2017 roku. Nienawidziła siebie samej. Miała niską samoocenę, cały czas nie mogła znieść myśli, że ojciec mógł jeszcze żyć. „Myślałam, że nic nie umiem robić i nie zasługuję na to, by żyć. Zadawałam sobie rany nożem i ukrywałam to przed rodziną”. W końcu zdecydowała się na podjęcie terapii.

Jej ciało zdobi ponad 50 tatuaży. „Niektóre z moich tatuaży zakrywają blizny po samookaleczeniu, a także ślady po braniu narkotyków”. Dziewięć z nich jest poświęconych ojcu. W wywiadzie podkreśliła, że straciła jedyną rzecz na świecie, która miała dla niej znaczenie. „Wszystko co mnie spotka, nie będzie nawet w połowie tak złe jak tamto. Więc jakoś to zniosę” - tak mówiła o swoich odczuciach. Przyznała, że Jackson odwiedza ją w snach.

Następnie krótko po premierze szokującego dokumentu Leaving Neverland media informowały, że Paris w związku z oskarżeniami kierowanymi pod adresem jej ojca  przeżywała głębokie załamanie

Teraz 22-latka postanowiła opowiedzieć o swoim życiu. W jednym z materiałów otworzyła się przed fanami i   powróciła do traumatycznych wydarzeń z przeszłości. 

Paris Jackson
Fot. Instagram @parisjackson

Paris postanowiła poruszyć temat samoakceptacji. Po śmierci ojca uzależniła się od jedzenia. Przybierała na wadze. Nie czuła się komfortowo we własnym ciele. Nastolatka nie czuła wsparcia w rodzinie. W przypływie fali nienawiści do samej siebie, okaleczała swoje ciało brzytwą. 

,,Nie jestem nawet bliska pokochania siebie. Próbowałam się zabić wiele razy", podkreśliła córka Michaela Jacksona. 

Profesjonalne wsparcie w walce z depresją uzyskała dzięki Child Protective Services, organizacji, która zajmuje się ochroną dzieci. Dziś na swoim przykładzie, chce pomagać innym. ,,Chcę wpłynąć na samoakceptację, odwagę i czucie się komfortowo w swojej skórze. Nie ma znaczenia jaki nosisz rozmiar, jakiego koloru jesteś, skąd pochodzisz", wyznała.  

 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.