Paris Jackson, córka Michaela Jacksona
Fot. Instagram @parisjackson
O TYM SIĘ MÓWI

Depresja, próby samobójcze... Ciężkie życie Paris Jackson: ,,Próbowałam się zabić wiele razy"

Córka Michaela Jacksona obchodzi dziś urodziny

Olga Figaszewska 3 kwietnia 2021 09:00
Paris Jackson, córka Michaela Jacksona
Fot. Instagram @parisjackson

Nie miała łatwego życia. Jej dzieciństwo skończyło się bezpowrotnie. Po śmierci ojca Paris Jackson musiała szybko dorosnąć. „To zawsze będzie boleć”, wspominała przed laty córka Michaela Jacksona w programie Oprah Winfrey. Zmagania z depresją, uzależnienie od narkotyków, lęki, próby samobójcze, gwałt... Córka wokalisty obchodzi dziś 23. urodziny.

Paris Jackson o trudnym życiu

Paris zbyt długo ukrywała przed światem swój ból i cierpienie. Ale o demonach przeszłości nie jest łatwo zapomnieć. Zaprzeczała walce z depresją, próbom samobójczym i samookaleczeniu. 

Szczerego wywiadu udzieliła po raz pierwszy cztery lata temu dla „Rolling Stone”. Wyznała wówczas, że po śmierci ojca mierzyła się z depresją. Czuła się obco, samotnie. Nastolatka nie mogła sobie poradzić z dorosłym światem. Przytłaczało ją zainteresowanie mediów i fotoreporterów, którzy towarzyszyli jej na każdym kroku. W tym samym wywiadzie zdobyła się na szczere wyznanie... Paris Jackson w wieku 14 lat została zgwałcona. Była także molestowana przez obcego człowieka. W czerwcu 2013 próbowała popełnić samobójstwo podcinając sobie żyły… Zresztą nie pierwszy raz. Kilkukrotnie chciała odebrać sobie życie. 

Paris Jackson, Prince Michael Jackson I,  Prince Michael Jackson II
Fot. REX FEATURES/EAST NEWS

„Po prostu tylko raz stało się to informacją publiczną. Próby były trzy” - wyjaśniała w 2017 roku. Nienawidziła siebie samej. Miała niską samoocenę, cały czas nie mogła znieść myśli, że ojciec mógł jeszcze żyć. „Myślałam, że nic nie umiem robić i nie zasługuję na to, by żyć. Zadawałam sobie rany nożem i ukrywałam to przed rodziną”. W końcu zdecydowała się na podjęcie terapii.

Jej ciało zdobi ponad 50 tatuaży. „Niektóre z moich tatuaży zakrywają blizny po samookaleczeniu, a także ślady po braniu narkotyków”. Dziewięć z nich jest poświęconych ojcu. W wywiadzie podkreśliła, że straciła jedyną rzecz na świecie, która miała dla niej znaczenie. „Wszystko co mnie spotka, nie będzie nawet w połowie tak złe jak tamto. Więc jakoś to zniosę” - tak mówiła o swoich odczuciach. Przyznała, że Jackson odwiedza ją w snach.

Następnie krótko po premierze szokującego dokumentu Leaving Neverland media informowały, że Paris w związku z oskarżeniami kierowanymi pod adresem jej ojca  przeżywała głębokie załamanie

Teraz 23-latka postanowiła opowiedzieć o swoim życiu. W jednym z materiałów z 2002 roku otworzyła się przed fanami i  powróciła do traumatycznych wydarzeń z przeszłości. 

CZYTAJ TEŻ: Jedenaście lat po śmierci Michaela Jacksona jego ostatnie zdjęcie wciąż szokuje...

Paris Jackson
Fot. Instagram @parisjackson

Paris postanowiła poruszyć wtedy temat samoakceptacji. Po śmierci ojca uzależniła się od jedzenia. Przybierała na wadze. Nie czuła się komfortowo we własnym ciele. Nastolatka nie czuła wsparcia w rodzinie. W przypływie fali nienawiści do samej siebie, okaleczała swoje ciało brzytwą.  ,,Nie jestem nawet bliska pokochania siebie. Próbowałam się zabić wiele razy", podkreśliła córka Michaela Jacksona. 

Profesjonalne wsparcie w walce z depresją uzyskała dzięki Child Protective Services, organizacji, która zajmuje się ochroną dzieci. Dziś na swoim przykładzie, chce pomagać innym. ,,Chcę wpłynąć na samoakceptację, odwagę i czucie się komfortowo w swojej skórze. Nie ma znaczenia jaki nosisz rozmiar, jakiego koloru jesteś, skąd pochodzisz", wyznała. 

Kariera i orientacja Paris Jackson

Córka Michaela Jacksona coraz częściej - w przeciwieństwie do swojego rodzeństwa - pokazuje się w blasku fleszy. Zeszłoroczne sesje dla magazynów Vogue czy Harper’s Bazaar oraz udział w pokazie mody autorstwa Jeana Paula Gaultiera to tylko kilka z jej sukcesów.

Prywatnie Paris Jackson jest szczęśliwą partnerką muzyka Gabriela Gleena. Ale o jej poprzednich związkach prasa pisała jako o… kontrowersyjnych. Młoda gwiazda po prostu poszukiwała siebie i swojej seksualności. „Społeczeństwo wie tylko o trzech długoterminowych związkach, w których byłam i były one z mężczyznami. Społeczeństwo nie wie natomiast o większości związków, w których byłam. Umawiałam się nie tylko z mężczyznami i kobietami. Umawiałam się też z mężczyzną, który miał pochwę”, opowiadała mediom dodając, że w przeszłości myślała, że jest biseksualna.

Dziś córka Michaela Jacksona określa się jako panseksualna – płeć osoby, z którą się spotyka nie ma dla niej znaczenia.

Mamy nadzieję, że 23-latka, która dziś obchodzi urodziny, jest w najlepszym – bezpiecznym, dobrym i dającym spełnienie – momencie życia. 

 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.