Michael Jackson, Paris Jackson
Fot. Phil Dent/Redferns, Stephane Cardinale - Corbis/Corbis via Getty Images
NIEZWYKŁE RELACJE

On był jej Piotrusiem Panem, ona jego Dzwoneczkiem. Relacja Michaela Jacksona z córką Paris Jackson...

„Dla mnie on był jedyną osobą, która naprawdę się liczyła", mówiła

Karol Sowa 3 kwietnia 2023 14:56
Michael Jackson, Paris Jackson
Fot. Phil Dent/Redferns, Stephane Cardinale - Corbis/Corbis via Getty Images

Paris Jackson często podkreślała, że nie miała łatwego dzieciństwa. Wychowywała się bez matki, a od narodzin zawsze towarzyszyli jej paparazzi. Zainteresowanie mediów nasiliło się, gdy 11-letnia wówczas dziewczynka pożegnała ojca – Michaela Jacksona. Wtedy portale z całego świata pisały nie tylko o słynnym muzyku, ale również o jego dzieciach. Po latach córka króla popu opowiedziała o emocjach, jakie jej wówczas towarzyszyły oraz o relacji ze słynnym tatą. 

Michael Jackson i Paris Jackson: relacja, dzieciństwo

Kilka lat temu córka Michaela Jacksona udzieliła wywiadu słynnej modelce Naomi Campbell. W rozmowie opowiedziała o dzieciństwie. Zdradziła też szczegóły dorastania w domu króla Popu. Okazało się wówczas, że ojciec lubił zabierać swoje dzieci na wycieczki. Paris Jackson nie ukrywała, że w tamtym czasie zobaczyła niemal cały świat. „Widzieliśmy wszystko. Widzieliśmy kraje Trzeciego Świata. Widzieliśmy każdą część globu”, mówiła w jednym z odcinków „Filter with Naomi”, który ukazał się na kanale modelki na platformie YouTube. „Wychowywał mnie miłośnik wolnej miłości, hipisowski facet, co więcej nauczył nas, że piękno pochodzi z wnętrza – i do dziś w to wierzę", dodała przy innej okazji.

Co więcej, artysta dbał o to, żeby pieniądze oraz sława nie zniszczyły jego dzieci. Chciał, aby skończyły dobre szkoły. Wychowywał je najlepiej, jak tylko potrafił. „Mój tata był naprawdę dobry w upewnianiu się, że jesteśmy kulturalni i pilnował naszego wykształcenia, a nie tylko pokazywał blichtr i blask sławy”, słyszeliśmy w rozmowie z Naomi. Żadne z jego dzieci nie otrzymywało niczego za darmo, Michael Jackson chciał, aby cała trójka znała wartość pieniądza. „Dorastaliśmy w poczuciu, że musimy zarabiać na rzeczy. Jeśli chcieliśmy pięć zabawek od FAO Schwarz lub Toys R Us, musieliśmy przeczytać pięć książek", dodawała. „Nie wciskał nam kitu. Chcesz dać dzieciom najlepsze możliwe dzieciństwo, ale musisz też przygotować je na świat pełen gówna", kontynuowała.

Co więcej, Blanket, Prince i Paris nie chodzili do szkoły. Byli wychowywani przez nianie i nauczycielki. Nie mogli też korzystać z kina, prywatnego ZOO, kolejek górskich, czy jeść słodyczy. Musieli na to zasłużyć. „Pytał, czy chcemy iść do szkoły, ale powiedzieliśmy mu, że nie potrzebujemy przyjaciół, bo mamy jego i Disney Channel", mówiła. Michael Jackson konsekwentnie chronił prywatność swoich dzieci. Rzadko opuszczały jego posiadłość, a jak to robiły były przykryte chustami, kocami, czasem zakładały maseczki. Te działania jedynie nakręcały media, które chciały zrobić zdjęcia ich twarzy. „Teraz rozumiem, dlaczego nasz ojciec chciał, by nasze twarze były zasłonięte. Kiedy wychodziliśmy bez niego, nie zakładaliśmy masek i byliśmy nierozpoznawalni", opowiadała Paris w rozmowie z Oprah Winfrey. 25-latka w innym wywiadzie przyznała, że zainteresowanie prasy w tak młodym wieku mocno na nią wpłynęło. Wyznała, że do dzisiaj cierpi na zespół stresu pourazowego. „Doświadczam czasem halucynacji dźwiękowych. Słyszę dźwięk, który przypomina szelest torebek na śmieci. To od paparazzi, standardowe PTSD", mówiła w rozmowie z Willem Smithem.

CZYTAJ TEŻ: Znają się jeszcze ze szkoły, są razem ponad pół wieku. Tak kochają się Tadeusz i Ewa Drozdowie

Paris Jackson z braćmi, 07.07.2009 rok

Paris Jackson z braćmi
Fot. Mark J. Terrill/MCT/Tribune News Service via Getty Images

Michael Jackson, 1996 rok

Michael Jackson
Fot. Phil Dent/Redferns

Paris Jackson relacja z ojcem. Śmierć Michaela Jacksona

Artysta powtarzał Paris, żeby nie zapominała jego słów. W wywiadzie dla „The Rolling Stone" wspominała, że ojciec przychodził do niej i zwierzał się z wszystkich problemów. Dodała też, że on był jej Piotrusiem Panem, a ona jego Dzwoneczkiem, co często podkreślał. „Wyobraź sobie, że twój rodzic wypłakuje ci się, bo cały świat nienawidzi go za coś, czego nie zrobił. A dla mnie on był jedyną osobą, która naprawdę się liczyła. Widziałam, jak cierpi i sama cierpiałam, więc zaczęłam nienawidzić cały świata za to, co mu robił", słyszeliśmy. 

Ojciec był dla niej autorytetem. Potrafił się z nią bawić, a w razie potrzeby był konsekwentny i wymagający. „Bardzo długo nie wiedziała, że jej ojciec jest znany, ani nawet jak ma na imię. Śpiewał i tańczył, ale myślała, że wszyscy tak robią, bo nie znała innych dzieci ani innych rodziców", pisały media. 

Gdy Michael Jackson w 2009 roku odszedł, ze łzami w oczach powiedziała: „Tatuś był najlepszym ojcem, jakiego sobie mogłam wymarzyć", przyznała, stojąc nad grobem taty. A jak wspomina dzień, w którym dowiedziała się o jego śmierci? „Nie wiem, to się po prostu stało. Byłam młoda i nieświadoma tego, co się wydarzyła. Naprawdę nie rozumiałam, co się dzieje", dodała. Natomiast w 2017 roku w wywiadzie dla „Rolling Stone" przyznała, że niedługo po pogrzebie Michaela Jacksona jej życie stało się koszmarem, miała depresję. Podkreśliła też, że król popu do dzisiaj odwiedza ją w snach... 

Gdy straciła tatę, szukała pocieszenia u mamy, jednak prawnie pozostawała pod opieką babci — Katherine Jackson. Gdy podrosła, udało jej się odnowić kontakt z rodzicielką. I choć doszło do pierwszej konfrontacji, nie od razu złapały wspólny język. Okazuje się, że stosunki z mamą z dnia na dzień są coraz lepsze. Dały sobie drugą szansę. „Poznaję ją i uświadamiam sobie, jak bardzo jesteśmy do siebie podobne. Wystarczy wspomnieć, jaką muzykę lubi — jest to country i folk, więc wysyłam jej te utwory, nad którymi aktualnie pracuję. Stała się moją przyjaciółką. Jest bardzo spokojna, co w niej kocham", zapewniła.

Córka piosenkarza przyznała też, że dzięki wychowaniu ojca stała się samodzielna. „To zarabianie, a nie tylko bycie uprawnionym do pewnych rzeczy lub myślenie: 'Och, mam to'. To jest jak zarabianie, ciężka praca na coś – to jest coś zupełnie innego. To osiągnięcie”, opowiadała. Zrozumiała, że na sukces trzeba zapracować. Co więcej, nie chce wykorzystywać nazwiska taty. Kontrakty, przesłuchania czy castingi zdobywa samodzielnie. „Chodzę na przesłuchania, ciężko pracuję, studiuję scenariusze, robię swoje”, zapewniła.

Dzisiaj Paris Jackson kończy 25 lat. 

CZYTAJ TEŻ: Alkoholizm, pobicia, śmiertelny wypadek... Skandale i trudne doświadczenia Aleca Baldwina

Michael Jackson, 2005 rok

Michael Jackson
Fot. Mark Mainz/Getty Images

Paris Jackson, 20.03.2017 rok

Paris Jackson
Fot. Theo Wargo/Getty Images

Paris Jackson, 01.05.2017 rok

Paris Jackson
Fot. Dimitrios Kambouris/Getty Images

Paris Jackson, 06.03.2022 rok

Paris Jackson
Fot. Stephane Cardinale - Corbis/Corbis via Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.