Michael Jackson
Fot. East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Urodziła dzieci Jacksonowi i zrzekła się do nich praw. Kim jest Debbie Rowe?

W grę wchodziły duże pieniądze...

Redakcja VIVA! 14 stycznia 2023 12:07
Michael Jackson
Fot. East News

Była drugą żoną Michaela Jacksona oraz matką dwójki jego dzieci: Paris i Prince'a. Niedługo po narodzinach maluchów całkowicie zrzekła się do nich praw rodzicielskich, za co została sowicie wynagrodzona przez króla popu. Ich związek od lat jest przedmiotem spekulacji i budzi wiele kontrowersji. Muzyk podobno widział w niej jedynie szansę na poczęcie potomstwa, a małżeństwo zawarł z rozsądku. Pojawiają się nawet teorie, że 64-latka nie jest biologiczną matką rodzeństwa, ponieważ materiał genetyczny pochodził od innej kobiety... Kim jest Debbie Rowe i jak wygląda jej życie?

Debbie Rowe, druga żona Michaela Jacksona i matka jego dzieci

Debbie Rowe była asystentką w gabinecie dermatologicznym Arnolda Kleina. To właśnie tam poznała Michaela Jacksona, który poddawał się kuracji na bielactwo. Muzyk przechodził wtedy bolesny rozwód z Lisą Marie Presley, córką Elvisa Presleya. Ubolewał nad faktem, że może już nigdy nie doczekać się potomstwa. Debbie Rowe będąc wielką fanką króla popu, postanowiła przyczynić się do realizacji tych marzeń.

Lisa Marie w wywiadzie dla Playboya przyznała kiedyś, że asystentka dermatologa od dawna podkochiwała się w jej mężu. Wiedziała o tym, że Debbie Rowe chciałaby urodzić Jacksonowi dzieci jeszcze przed ich rozwodem. Podobno Jackson postawił jej ultimatum – albo ona zostanie matką jego dzieci, albo zrobi to Debbie. „Michael nie był złą osobą, ale odebrałam to bardzo osobiście. Poczułam, że można mnie zastąpić”, wyznała wtedy.

Michael Jackson i Debbie Rowe wzięli ślub w 1996 roku w Sydney, zaraz po koncercie króla popu. Ceremonia była przeprowadzona sprawnie i skromnie, a sam gwiazdor podobno był bardzo zmęczony po swoim występie. Wkrótce para ogłosiła, że spodziewają się dziecka. Rok później na świat przyszedł Michael Joseph Jackson Jr., który zyskał przezwisko Prince. W 1998 roku urodziła się natomiast jego siostra, Paris.

Zobacz też: Lisa Marie Presley i Nicolas Cage byli małżeństwem 2 lata. „Jej oczy opowiadały smutną historię", mówił...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#DebbieRowe, #MichaelJackson, #PrinceJackson, #ParisJackson! #Family

Post udostępniony przez Debbie Rowe (@debbierowe_official)

Debbie Rowe i Michael Jackson - jak potoczyła się ich relacja?

Ich małżeństwo miało jedynie charakter formalny. Muzyk podobno chciał, żeby ich dzieci pochodziły z prawego łoża. Na decyzję o zawarciu związku małżeńskiego miała wpłynąć też matka Jacksona. Decydującym czynnikiem były jednak zapewne uwarunkowania prawne i późniejsza kwestia przepisania całości praw rodzicielskich na muzyka.

Ich związek od początku był przedmiotem spekulacji i budził kontrowersje. Podobno Debbie Rowe nie jest biologiczną matką Prince’a i Paris, a materiał genetyczny pochodził od anonimowej kobiety. Michael Jackson dementował jednak te doniesienia i zawsze utrzymywał, że poczęli potomstwo wspólnie i naturalnie. 

Związek Michaela Jacksona z Debbie Rowe nie trwał długo. Para wzięła rozwód w 1999 roku, podczas którego za obopólną zgodą opiekę nad dwójką dzieci przejął Jackson. Dwa lata później kobieta całkowicie zrzekła się swoich praw rodzicielskich, za co miała otrzymać od muzyka osiem milionów dolarów oraz posiadłość w Beverly Hills wartą ponad milion dolarów! „Zrobiłam to dla niego, żeby został ojcem. Nie dla siebie, żeby być matką. Nie zrobiłam nic, żeby zasłużyć na miano rodzica”, mówiła w jednym z wywiadów.

W innej rozmowie Debbie Rowe tłumaczyła, jak traktuje dzieci. „Nie mówią do mnie »mamo«, bo ja tego nie chcę. Uważałam, że są na świecie ludzie, którzy powinni być rodzicami – on był jednym z nich. Zawsze był przy mnie. Zawsze, od kiedy go poznałam. Mogłam zrobić coś dla niego i to było właśnie to”, wyznała.

Sprawy zaczęły się komplikować, kiedy Michael Jackson został oskarżony o molestowanie nieletnich. Debbie Rowe ubiegała się wtedy o przywrócenie praw do dzieci, jednak bez skutku. W 2006 roku ponownie trafiła z Jacksonem na salę rozpraw, lecz i tym razem nie udało się jej odzyskać praw rodzicielskich.

Po śmierci króla popu w 2009 roku opieka nad jego dziećmi przypadła Katherine Jackson, jego matce. Muzyk wcześniej podjął odpowiednie środki prawne, żeby tak właśnie się stało na wypadek jego przedwczesnego zgonu.

W tym samym czasie Debbie Rowe pozwała osoby odpowiedzialne o rozpowszechnianie plotek o tym, że nie jest biologiczną matką Prince’a i Paris. Po roku udało się jej dopiąć swego i zwyciężyła proces sądowy, choć wypłacone odszkodowanie stanowiło zaledwie ułamek tego, o co się ubiegała.

Paris Jackson i Prince Jackson, 2021 rok

Paris Jackson, Prince Jackson
Fot. face to face/FaceToFace/REPORTER

Paris Jackson z matką Michaela Jacksona

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

and of course, the queen. ♥️ #mothersday

Post udostępniony przez 𝚙𝚔 (@parisjackson)

Debbie Rowe: jak dziś wygląda jej życie? 

Debbie Rowe związała się później z producentem muzycznym, Markiem Schaffelem, który współpracował z Michaelem Jacksonem. Para w 2014 roku ogłosiła zaręczyny. Schaffel regularnie odwiedzał Debbie Rowe na polecenie muzyka po ich rozwodzie i pomagał jej, kiedy zmagała się z problemami zdrowotnymi.

Czytaj też: Ich małżeństwo było fikcją? Oto burzliwa historia miłości Michaela Jacksona i Lisy Marie Presley

W 2016 roku zdiagnozowano u niej raka piersi, musiała przejść chemioterapię. W walce z chorobą wspierała ją córka Paris i w tym trudnym czasie mocno zbliżyły się do siebie. Zawsze miały skomplikowaną relację, której największy kryzys nastąpił w 2013 roku, po rzekomej próbie samobójczej Paris Jackson.

Debbie Rowe w jednym z wywiadów przyznała, że jej córka była dla niej największym wsparciem podczas walki z rakiem. Dzisiaj była żona Michaela Jacksona mieszka na ranchu w kalifornijskim Palmdale. 

Od jakiegoś czasu Paris Jackson rozwija się w branży muzycznej i podąża śladami ojca. Gdy w 2021 roku pojawiła się w programie "Red Table Tak", opisała, jak dziś wyglądają relacje z jej matką. Podtrzymała to, co jej obserwatorzy mogli do tej pory wysnuć na podstawie postów na Instagramie. Panie stały się sobie bardzo bliskie, zaprzyjaźniły się. Paris zaczęła również nazywać Debbie mamą. 

"Po prostu fajnie jest mieć ją za bliską osobą. Jest bardzo wyluzowana - uwielbiam to. To idealne słowo, żeby ją opisać. Ciągle się poznajemy, widzę, jakie jesteśmy podobne. Lubi country i folk, więc wysyłam jej próbki projektów, nad którymi pracuję, a ona mówi mi, co o nich myśli", wyznała Paris Jackson (cytat za plejada.pl).  

Paris Jackson i Debbie Rowe, 2019 rok

Paris Jackson i Debbie Rowe
Fot. Rex Features/East News

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Story board for new video! #DebbieRowe!

Post udostępniony przez Debbie Rowe (@debbierowe_official)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

my badass mom, kickin butt n takin names. ain't she fuckin fabulous????

Post udostępniony przez 𝚙𝚔 (@parisjackson)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

i'm a fighter because she's a fighter. love you mom

Post udostępniony przez 𝚙𝚔 (@parisjackson)

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.