Michael Jackson
Fot. East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Miała jedynie urodzić Jacksonowi dzieci. Kim jest Debbie Rowe i jak wygląda jej życie?

Zrzekła się praw rodzicielskich za sowitą zapłatę

Redakcja VIVA! 21 września 2020 19:00
Michael Jackson
Fot. East News

Ich związek od lat jest przedmiotem spekulacji i budzi wiele kontrowersji. Debbie Rowe była drugą żoną Michaela Jacksona. Jest matką dwójki jego dzieci, Paris i Prince'a. Niedługo po ich narodzinach całkowicie zrzekła się praw rodzicielskich, co król popu sowicie jej wynagrodził. Muzyk podobno widział w niej jedynie szansę na poczęcie potomstwa, a związek małżeński zawarł z rozsądku. Niektórzy twierdzą nawet, że 61-latka nie jest biologiczną matką rodzeństwa, ponieważ materiał genetyczny pochodził od innej kobiety. Kim jest Debbie Rowe i jak wygląda jej życie?

Kim jest Debbie Rowe, druga żona Michaela Jacksona?

Debbie Rowe była asystentką w gabinecie dermatologicznym Arnolda Kleina. To właśnie tam poznała Michaela Jacksona, który poddawał się kuracji na bielactwo. Muzyk przechodził wtedy bolesny rozwód z Lisą Marie Presley, córką Elvisa Presleya. Ubolewał nad faktem, że może już nigdy nie doczekać się potomstwa. Debbie Rowe będąc wielką fanką króla popu postanowiła przyczynić się do realizacji tych marzeń. Lisa Marie w wywiadzie dla Playboya przyznała kiedyś, że asystentka dermatologa od dawna podkochiwała się w jej mężu. Wiedziała o tym, że Debbie Rowe chciałaby urodzić Jacksonowi dzieci jeszcze przed ich rozwodem. Podobno Jackson postawił jej ultimatum - albo ona zostanie matką jego dzieci, albo zrobi to Debbie. 

Michael Jackson i Debbie Rowe wzięli ślub w 1996 roku w Sydney zaraz po koncercie króla popu. Ceremonia była przeprowadzona sprawnie i skromnie, a sam gwiazdor podobno był bardzo zmęczony po swoim występie. Para tego samego roku ogłosiła, że spodziewają się dziecka. Rok później na świat przyszedł Michael Joseph Jackson Jr., który szybko zyskał przezwisko Prince. W 1998 roku urodziła się natomiast jego siostra, Paris. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#DebbieRowe, #MichaelJackson, #PrinceJackson, #ParisJackson! #Family

Post udostępniony przez Debbie Rowe (@debbierowe_official)

Debbie Rowe i Michael Jackson - urodziła mu dzieci i zrzekła się praw rodzicielskich

Ich małżeństwo miało jedynie charakter formalny. Muzyk podobno chciał, żeby ich dzieci pochodziły z prawego łoża. Na decyzję o zawarciu związku małżeńskiego miała wpłynąć też matka Jacksona. Decydującym czynnikiem były jednak zapewne uwarunkowania prawne i późniejsza kwestia przepisania całości praw rodzicielskich na muzyka. Ich związek od początku był przedmiotem spekulacji i budził kontrowersje. Podobno Debbie Rowe nie jest biologiczną matką Prince'a i Paris, a materiał genetyczny pochodził od anonimowej kobiety. Michael Jackson dementował jednak te doniesienia i zawsze utrzymywał, że poczęli potomstwo wspólnie i naturalnie. 

Związek Michaela Jacksona z Debbie Rowe nie trwał długo. Para wzięła rozwód w 1999 roku, podczas którego za obopólną zgodą opiekę nad dwójką dzieci przejął Jackson. Dwa lata później kobieta całkowicie zrzekła się swoich praw rodzicielskich, za co miała otrzymać od muzyka 8 milionów dolarów oraz posiadłość w Beverly Hills wartą ponad milion dolarów! "Nie mówią do mnie mamo, bo ja tego nie chcę. Uważałam, że są na świecie ludzie, którzy powinni być rodzicami - on był jednym z nich. Zawsze był przy mnie. Zawsze, od kiedy go poznałam. Mogłam zrobić coś dla niego i to było właśnie to", mówiła Debbie Rowe w jednym z wywiadów. 

Sprawy zaczęły się komplikować, kiedy Michael Jackson został oskarżony o molestowanie nieletnich. Debbie Rowe ubiegała się wtedy o przywrócenie praw do dzieci, jednak bez skutku. W 2006 roku ponownie trafiła z Jacksonem na salę rozpraw, lecz i tym razem nie udało się jej odzyskać praw rodzicielskich. Po śmierci króla popu w 2009 roku opieka nad jego dziećmi przypadła Katherine Jackson, jego matce. Muzyk wcześniej podjął odpowiednie środki prawne, żeby tak właśnie się stało na wypadek jego przedwczesnego zgonu. W tym samym czasie Debbie Rowe pozwała osoby odpowiedzialne o rozpowszechnianie plotek o tym, że nie jest biologiczną matką Prince'a i Paris. Po roku udało się jej dopiąć swego i zwyciężyła proces sądowy, choć wypłacone odszkodowanie stanowiło zaledwie ułamek tego, o co się ubiegała. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

and of course, the queen. ♥️ #mothersday

Post udostępniony przez 𝚙𝚔 (@parisjackson)

Jak teraz wygląda życie Debbie Rowe? Walka z chorobą

Debbie Rowe związała się później z producentem muzycznym, Marciem Schaffelem, który współpracował z Michaelem Jacksonem. Para w 2014 roku ogłosiła zaręczyny. Schaffel regularnie odwiedział Debbie Rowe na polecenie muzyka po ich rozwodzie. Pomagał jej, kiedy zmagała się z problemami zdrowotnymi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Story board for new video! #DebbieRowe!

Post udostępniony przez Debbie Rowe (@debbierowe_official)

Niestety, dwa lata później zdiagnozowana u niej raka piersi. Kobieta musiała przejść chemioterapię. W walce z chorobą wspierają ją córka, Paris. W tym trudnym czasie mocno zbliżyły się do siebie. Matka z córką zawsze miały skomplikowaną relację, której największy kryzys nastąpił w 2013 roku, po rzekomej próbie samobójczej Paris Jackson. Na szczęście udało im się odnaleźć nić porozumienia, a wręcz odbudować utraconą relację. Debbie Row w jednym z wywiadów przyznała później, że jej córka była dla niej największym wsparciem podczas walki z rakiem. Dzisiaj była żona Michaela Jacksona mieszka na ranchu w kalifornijskim Palmdale.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

my badass mom, kickin butt n takin names. ain't she fuckin fabulous????

Post udostępniony przez 𝚙𝚔 (@parisjackson)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

i'm a fighter because she's a fighter. love you mom

Post udostępniony przez 𝚙𝚔 (@parisjackson)

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.