Michael Jackson
Fot. Eugene Adebari / Rex Features/EAST NEWS
WSPOMNIENIE

Jedenaście lat po śmierci Michaela Jacksona jego ostatnie zdjęcie wciąż szokuje...

Co robił Król Popu w ostatnich dniach życia?

Redakcja VIVA! 11 października 2020 16:54
Michael Jackson
Fot. Eugene Adebari / Rex Features/EAST NEWS

Dwudziestego piątego czerwca 2009 roku po godzinie 14:20 lekarze z Los Angeles uznali Michaela Jacksona za zmarłego. 50-letni Król popu przez całe dekady zachwycał publiczność na całym świecie swoim talentem muzycznym, sposobem poruszania się, kondycją i energią. Zupełnie innego mężczyznę zobaczyli ratownicy medyczni, który kilka minut po telefonie na numer alarmowy zjawili się w willi piosenkarza ponad 11 lat temu. Na ostatnim zdjęciu artysta również nie przypominał siebie.

Michael Jackson – zdjęcie ze szpitala ujawnione przez prokuratora

Kilka dni przed śmiercią Króla popu nikt nie pomyślałby, że może ona nastąpić. Od wielu miesięcy Michael Jackson przygotowywał się do rozplanowanej aż na 50 występów trasy koncertowej This Is It. Dzięki pomocy trenerów był w dobrej formie wokalnej i tanecznej. Współpracownicy pełni zachwytu nad ruchami piosenkarka filmowali ostatnie próby – później na podstawie tych materiałów powstał kinowy przebój.

Trasa miała uratować piosenkarza przed ogromnymi długami, które zaciągnął. Wokalista wydawał rocznie 30 milionów więcej, niż mógł. Wiele pieniędzy pochłonął też proces, w którym Michael Jackson był oskarżony o molestowanie. Zarobione na występach z This Is It pieniądze miały trafić do rąk licznych wierzycieli, którym Amerykanin był winny duże kwoty.

Dzień przed śmiercią Michael Jackson nie czuł się dobrze. Na scenie podczas prób był perfekcjonistą, ale według świadków trochę nieobecnym. Zmęczony miał wrócić do wynajętego domu koło północy. Chciał jak najszybciej zasnąć, ale nie mógł, więc poprosił swojego lekarza Conrada Murraya o podanie leku. Ten spełnił wymaganie pracodawcy przynosząc mu rozcieńczony propofol. To tak silny środek usypiający, że jego aplikowanie w domowych warunkach bez ścisłej kontroli organizmu nie powinno mieć miejsca.

Król popu miał zasnąć dopiero za dnia koło południa. Lekarz zeznał później, że ciągle sprawdzał puls wokalisty, ale gdy wrócił z krótkiej wizyty w łazience, 50-latek już nie oddychał. Ochroniarz natychmiast miał zadzwonić po karetkę, która przyjechała w kilka minut. Niestety żadna z prób reanimacji nie przyniosła skutku.

Później dr Murray został oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci gwiazdora. To właśnie na wspomnianym procesie prokurator pokazał ostatnie zdjęcie wykonane Michaelowi Jacksonowi. Fotografię zrobiono w szpitalu, do którego zawieziono ciało piosenkarza. Prywatnego doktora artysty skazano na 4 lata więzienia, ale medykowi udało się wyjść już po dwóch. W czerwcu minęło z kolei 11 lat od śmierci ulubionego piosenkarza wielu pokoleń. Mimo wszystko patrząc na poniższą fotografię wciąż przechodzą nas ciarki… 

Ciało Michaela Jacksona w szpitalu
Fot. GETTY IMAGES

Michael Jackson
Fot. FOTOLINK

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.