Michael Jackson
Fot. Eugene Adebari / Rex Features/EAST NEWS
WSPOMNIENIE

Michael Jackson zmarł trzynaście lat temu. Jego ostatnie zdjęcie wciąż szokuje...

Co Król Popu robił w ostatnich dniach życia?

Redakcja VIVA! 25 czerwca 2022 07:57
Michael Jackson
Fot. Eugene Adebari / Rex Features/EAST NEWS

Dwudziestego piątego czerwca 2009 roku po godzinie 14:20 lekarze z Los Angeles uznali Michaela Jacksona za zmarłego. 51-letni Król popu przez całe dekady zachwycał publiczność na całym świecie swoim talentem muzycznym, sposobem poruszania się, kondycją i energią. Zupełnie innego mężczyznę zobaczyli ratownicy medyczni, który kilka minut po telefonie na numer alarmowy zjawili się w willi piosenkarza dokładnie 13 lat temu. Na ostatnim zdjęciu artysta również nie przypominał dawnego siebie... 

Michael Jackson – zdjęcie ze szpitala ujawnione przez prokuratora

Kilka dni przed śmiercią Króla popu nikt nie pomyślałby, że może ona nastąpić. Od wielu miesięcy Michael Jackson przygotowywał się do rozplanowanej aż na 50 występów trasy koncertowej This Is It. Dzięki pomocy trenerów był w dobrej formie wokalnej i tanecznej. Współpracownicy pełni zachwytu nad ruchami piosenkarka filmowali ostatnie próby – później na podstawie tych materiałów powstał kinowy przebój.

Czytaj także: Netflix pokazał nowy zwiastun filmu o Marilyn Monroe. W roli głównej Ana de Armas

Trasa miała uratować piosenkarza przed ogromnymi długami, które zaciągnął. Wokalista wydawał rocznie 30 milionów więcej, niż mógł. Wiele pieniędzy pochłonął też proces, w którym Michael Jackson był oskarżony o molestowanie. Zarobione na występach z This Is It pieniądze miały trafić do rąk licznych wierzycieli, którym Amerykanin był winny duże kwoty.

Dzień przed śmiercią Michael Jackson nie czuł się dobrze. Na scenie podczas prób był perfekcjonistą, ale według świadków trochę nieobecnym. Zmęczony miał wrócić do wynajętego domu koło północy. Chciał jak najszybciej zasnąć, ale nie mógł, więc poprosił swojego lekarza Conrada Murraya o podanie leku. Ten spełnił wymaganie pracodawcy przynosząc mu rozcieńczony propofol. To tak silny środek usypiający, że jego aplikowanie w domowych warunkach bez ścisłej kontroli organizmu nie powinno mieć miejsca.

Ostatnie zdjęcie Michaela Jacksona

Król popu miał zasnąć dopiero za dnia koło południa. Lekarz zeznał później, że ciągle sprawdzał puls wokalisty, ale gdy wrócił z krótkiej wizyty w łazience, 50-latek już nie oddychał. Ochroniarz natychmiast miał zadzwonić po karetkę, która przyjechała w kilka minut. Niestety żadna z prób reanimacji nie przyniosła skutku.

Później dr Murray został oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci gwiazdora. To właśnie na wspomnianym procesie prokurator pokazał ostatnie zdjęcie Michaela Jacksona. Fotografię zrobiono w szpitalu, do którego zawieziono ciało piosenkarza. Prywatnego doktora artysty skazano na 4 lata więzienia, ale medykowi udało się wyjść już po dwóch. W czerwcu minęło z kolei 11 lat od śmierci ulubionego piosenkarza wielu pokoleń. Mimo wszystko patrząc na poniższą fotografię wciąż przechodzą nas ciarki…  

Czytaj także: Elvis Presley: tajemnice śmierci króla rock and rolla

Ciało Michaela Jacksona w szpitalu
Fot. GETTY IMAGES

Michael Jackson
Fot. FOTOLINK

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.