Luke Perry nie żyje. Dylan z Beverly Hills 90210 zmarł w wieku 52 lat
Fot. Agencja BEW
WSPOMNIENIE

Luke Perry chciał mieć ekologiczny pogrzeb. Córka spełniła jego ostatnią wolę

„To było jedno z jego życzeń”

Gabriela Czernecka 6 maja 2019 08:55
Luke Perry nie żyje. Dylan z Beverly Hills 90210 zmarł w wieku 52 lat
Fot. Agencja BEW

Śmierć Luke'a Perry'ego wstrząsnęła jego fanami. Aktor zmarł 4 marca z powodu rozległego udaru. Jego córka Sopie wyjawiła właśnie, że Luke na długo przed swoją śmiercią wyznał swoją ostatnią wolę. Gwiazdor Beverly Hills, 90210 chciał, by pochowano go w... ekologiczny sposób. Poznajcie szczegóły.

Ostatnia wola Luke'a Parry'ego

Córka Luke'a Perry'ego wyjawiła ostatnią wolę swojego ojca. Przypomnijmy, że Luke Perry zmarł 4 marca z powodu rozległego udaru. Na Instagramie Sophie pojawiło się właśnie zdjęcie grzybów, ale to opis do fotografii najbardziej przykuwa uwagę. Córka aktora wyznała, że po śmierci ojca kompletnie inaczej patrzy na to zdjęcie niż jeszcze kilka miesięcy temu „Żadne tłumaczenie nie wyjaśni w pełni geniuszu, jakim jest pochówek w stroju z grzybów, który jest w zasadzie przyjazną środowisku opcją pogrzebu przy pomocy grzybów”, wyznała Sophie.

Ostatnim życzeniem Luke'a Perry'ego było bycie pochowanym w biodegradowalnym stroju zrobionym właśnie z wykorzystaniem podobnych grzybów.  W dalszej części wpisu Sophie ujawnia, jak do tego doszło: „Mój tata odkrył te stroje któregoś dnia, jeszcze nigdy nie widziałam, żeby był czymś tak podekscytowany. Został pochowany właśnie w takim ubraniu, zgodnie z jednym z jego ostatnich życzeń. Takie stroje to naprawdę wspaniała rzecz dla naszej pięknej planety, dlatego chcę się z wami tym podzielić”, napisała pod zdjęciem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Sophie Perry (@lemonperry)

Strój do pochówku zamiast trumny

Jak się okazuje, Luke Perry został pochowany w stroju stworzonym przez amerykański startup Coeio. Biodegradowalny strój do pochówku powstał za pomocą m.in. grzybów oraz innych organiczne składników, które pozwalają na szybszy, ale przede wszystkim bardziej ekologiczny rozkład, bez zanieczyszczania ziemi toksynami uwalniającymi się z ciała. Zmarły chowany w biodegradowalnym kostiumie nie potrzebuje już trumny, co oznacza, że ciało wkłada się bezpośrednio do ziemi.

Strój kosztuje 1500 dolarów, czyli ok. 5700 złotych i dostępny jest w dwóch kolorach, czarnym i beżowym. Firma oferuje również ekologiczne płachty materiału, które pozwalają owinąć ciało zmarłego przed złożeniem w ziemi lub włożeniem do trumny. Aktor został pochowany we wtorek 12 marca, niedaleko Nashville w stanie Tennessee.

Przypomnijmy, że przy łóżku gwiazdora Beverly Hills 90210 do samego końca czuwali jego najbliżsi: była żona Rachel „Minnie” Sharp, narzeczona Wendy Madison Bauer, 22-letni syn Jack, 18-letnia córka Sophie, matka, siostra oraz brat. Niestety, jak podał Us Weekly, musieli oni podjąć dramatyczną decyzję o odłączeniu Luke'a Perry'ego od aparatury po tym, jak lekarze stwierdzili śmierć mózgu. Aktor doznał wylewu krwi do mózgu, który spowodował rozległy udar. 

Shannen Doherty i Luke Perry, „Beverly Hills 90210”
Fot. East News

Luke Perry nie żyje!
Fot. East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.