Wzajemnie się wspierali, bo łączyło ich doświadczenie potwornej choroby...

Konrad Szczęsny 10 marca 2019 14:49

Mimo że w pierwszych sezonach kultowego Beverly Hills 90210 tworzyli parę, nikt nie podejrzewał, że ich relacja była silna także poza planem. Po śmierci Luke'a Perry'ego 4 marca 2019 roku Shannen Doherty, serialowa Brenda, na łamach People podkreśliła, że aktor był dla niej niezwykłym wsparciem, także wtedy, gdy w 2015 roku wykryto u niej nowotwór...

Shannen Doherty o śmierci Luke'a Perry'ego

Gwiazdy opery mydlanej dla młodzieży nie ukrywały, że nagła śmierć 52-letniego Luke'a Perry'ego była dla nich ogromnym szokiem i podkreśliły, że był dobrym człowiekiem, na którego można było liczyć w każdej sytuacji. Na szczególnie emocjonalne wyznanie zdobyła się wówczas Shannen Doherty, serialowa Brenda.

„Jestem w szoku. Mam złamane serce, bo straciłam przyjaciela. Mam tak wiele wspomnień z Lukiem, które sprawiają, że się uśmiecham, i które na zawsze pozostaną w moim sercu...”, zaznaczyła wzruszona.

Zdradziła jednocześnie, gdy w 2015 wykryto u niej nowotwór, kolega z planu zaoferował jej wsparcie i pomoc.

„Luke był inteligentnym, cichym, pokornym i ułożonym człowiekiem o złotym sercu i niekończącym się pokładzie uczciwości i miłości. Wyciągnął do mnie rękę podczas mojej nowotworowej podróży. Nasza więź pozostała nienaruszona”, podkreśliła.

Wcześniej, na swoim profilu w mediach społecznościowych zamieściła kilka zdjęć z Lukiem Perrym i podpisała je:

„Wczoraj rano dostałam telefon, który mnie zniszczył. Walczę z tą stratą i mam problem z moimi myślami. Ale moje serce łączy się z rodziną i przyjaciółmi, którzy zostali pobłogosławieni światłem w ich (i moim) życiu. Przetworzenie tego jest teraz niemożliwe”.

Shannen Doherty i Luke Perry - historia przyjaźni gwiazd Beverly Hills 90210

W serialu Beverly Hills 90210 tworzyli burzliwy związek, pełen wzlotów i upadków oraz rozstań i powrotów, który zakończył się w 1994 roku, gdy Shannen Doherty podjęła decyzję o odejściu z produkcji. Jednym z powodów miały być kiepskie relacje aktorki z innymi członkami ekipy, kłótnie i niesnaski. Pytana w wywiadach, serialowa Brenda odpowiadała, że dzięki rezygnacji z roli w serialu mogła zwolnić, odnaleźć siebie i tak pokierować swoją karierą, by uniknąć monotonii i zagubienia.

„Perry nie krył, że jego ulubioną serialową parą byli właśnie Brenda i Dylan. Gdy wziął udział w spotkaniu z fanami wraz z Jasonem Priestleyem, Tori Spelling i Jennie Garth w Bloomingdale, wyraził szacunek wobec tego, ile wniosła do produkcji Doherty. Tym samym zapewnił, że myśli o niej, podczas gdy zmaga się z chorobą”, czytamy w tekście Urszuli Korąkiewicz dla Wirtualnej Polski.

Mało kto wiedział, że aktorka utrzymywała kontakt poza planem z Lukiem Perrym. Ich relacje zacieśniły się w 2015 roku. Wtedy to, jak zwierzył się w rozmowie z Fox News gwiazdor, wykryto u niego w trakcie kolonoskopii zmiany przedrakowe. W tym samym czasie Shannen Doherty poinformowała, że zdiagnozowano u niej raka piersi.

„Żadnego z nas by tu nie było, gdyby nie Shannen. Wiele przeszła (...). Czasami jej zasługi są marginalizowane. Jest wielką częścią sukcesu tego serialu. Wiele mnie nauczyła. Cieszę się, że była moją partnerką na planie”, mówił wówczas aktor.

W wywiadach deklarował, że podziwia koleżankę z planu za to, jak dzielnie zmaga się z nowotworem i podejmuje walkę o powrót do pełni sił. 

„Jest bardzo dzielna. Jest wojowniczką. Myślę o niej i mam ją w sercu. Shannen wykorzystała okazję, by zwiększyć świadomość społeczeństwa o raku piersi. Ja wykorzystuję okazję, by przesłać jej moją miłość”,  mówił w 2017 r. na łamach Entertainment Tonight.

Na profilu aktorki w mediach społecznościowych od tego czasu pojawiło się sporo zdjęć z Lukiem Perrym. W ten sposób dawała do zrozumienia, że pozostają w przyjacielskich relacjach i wzajemnie się wspierają. Gdy 27 lutego 2019 roku aktor trafił po rozległym wylewie do szpitala, jego koleżanka z planu napisała w mediach społecznościowych: „Mój przyjacielu. Ściskam cię mocno i daję ci moją siłę. Dasz radę”.

Portalowi ET powiedziała natomiast, że trudno jej w ogóle o tym mówić, ponieważ boi się, że się rozpłacze. „Kocham go i on o tym wie. To Luke, to mój Dylan”, podkreśliła ze łzami w oczach.

Nic dziwnego, że śmierć ukochanego przyjaciela tak mocno nią wstrząsnęła...  

1/5
Bohaterowie Beverly Hills 90210: Perry, Doherty, Spelling, Priestly
Copyright @East News
1/5

W latach 90. serial Beverly Hills 90210 podbił serca milionów widzów na całym świecie... 

2/5
Shannen Doherty i Luke Perry oraz Jason Priestley - historia przyjaźni aktorów Beverly Hills 90210
Copyright @Rex Features/East News
2/5

Na zdjęciu trójka najbardziej charakterystycznych bohaterów Beverly Hills 90210: Shannen Doherty (Brenda), Luke Perry (Dylan) oraz Jason Priestley (Brandon) - 25 sierpnia 1991 roku w Los Angeles.

3/5
Shannen Doherty i Luke Perry - historia przyjaźni aktorów Beverly Hills 90210
Copyright @Rex Features/East News
3/5

Shannen Doherty (Brenda) oraz Luke Perry (Dylan) tworzyli w Beverly Hills 90210 barwną parę. Ich związek pełen był rozstań i powrotów.

4/5
Shannen Doherty i Luke Perry - historia przyjaźni aktorów Beverly Hills 90210
Copyright @INTERFOTO USA/SIPA/SIPA/East News
4/5

Shannen Doherty (Brenda) oraz Luke Perry (Dylan) przyjaźnili się także poza planem i mogli na siebie liczyć w nawet najtrudniejszej sytuacji.

(na zdjęciu w 1990 roku)

5/5
Beverly Hills 90210
Copyright @MEDIUM
5/5

Serial Beverly Hills 90210 dla pokolenia dzisiejszych 30. i 40-latków wciąż pozostaje kultowy.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.