koronawirus-kobieta-maseczka
Fot. Adobe Stock
O TYM SIĘ MÓWI

Zmiany skórne mogą być objawem koronawirusa. Nie powinniśmy ich lekceważyć!

Na to trzeba zwracać uwagę

Gabriela Czernecka 4 października 2020 07:41
koronawirus-kobieta-maseczka
Fot. Adobe Stock

Ból głowy, gorączka, kaszel i uczucie zmęczenia. To podstawowe objawu koronawirusa. Od jakiegoś czasu zalicza się do nich także utratę węchu i smaku. Ze strony naukowców pojawiły się teraz nowe sugestie, które mogą świadczyć o rozwoju choroby, a na które wcześniej niewielu zwróciło uwagę. Poznajcie szczegóły. 

Objawy koronawirusa: zmiany skórne

Naukowcy, badając przypadki zarażenia koronawirusem z całego świata, zidentyfikowali szereg objawów Covid-19. Za główne objawy koronawirusa uznaje się: utratę węchu i smaku, gorączkę, zmęczenie, ból głowy oraz kaszel. Okazuje się, że wśród nich są także zmiany dermatologiczne. Według naukowców częściej zmiany skórne występują dwukrotnie częściej u dzieci niż u dorosłych. Badacze mówią o wysypce, która najczęściej występuje na tułowie, łokciach, kolanach, a także na wewnętrznej stronie dłoni.

Naukowcy mówią także o zmianach podobnych do odmrożeń, pojawiających się na palcach u stóp, pokrzywce, której towarzyszy gorączka oraz rozsianych na tułowiu pęcherzykach. Specjaliści są zgodni, że występujące przy podstawowych objawach koronawirusa objawy dermatologiczne mogą w przyszłości okazać się ważnym czynnikiem przy diagnozowaniu Covid-19. 

koronawirus-szczepionka-nie-dziala-dlaczego-zarazenie-ponowne-pandemia-2020-2
Fot. AdobeStock.com

czy-koronawirus-zmutowal
Fot. adobe.stock.com

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.