koronawirus-kobieta-maseczka
Fot. Adobe Stock
O TYM SIĘ MÓWI

Zmiany skórne mogą być objawem koronawirusa. Nie powinniśmy ich lekceważyć!

Na to trzeba zwracać uwagę

Gabriela Czernecka 4 października 2020 07:41
koronawirus-kobieta-maseczka
Fot. Adobe Stock

Ból głowy, gorączka, kaszel i uczucie zmęczenia. To podstawowe objawu koronawirusa. Od jakiegoś czasu zalicza się do nich także utratę węchu i smaku. Ze strony naukowców pojawiły się teraz nowe sugestie, które mogą świadczyć o rozwoju choroby, a na które wcześniej niewielu zwróciło uwagę. Poznajcie szczegóły. 

Objawy koronawirusa: zmiany skórne

Naukowcy, badając przypadki zarażenia koronawirusem z całego świata, zidentyfikowali szereg objawów Covid-19. Za główne objawy koronawirusa uznaje się: utratę węchu i smaku, gorączkę, zmęczenie, ból głowy oraz kaszel. Okazuje się, że wśród nich są także zmiany dermatologiczne. Według naukowców częściej zmiany skórne występują dwukrotnie częściej u dzieci niż u dorosłych. Badacze mówią o wysypce, która najczęściej występuje na tułowie, łokciach, kolanach, a także na wewnętrznej stronie dłoni.

Naukowcy mówią także o zmianach podobnych do odmrożeń, pojawiających się na palcach u stóp, pokrzywce, której towarzyszy gorączka oraz rozsianych na tułowiu pęcherzykach. Specjaliści są zgodni, że występujące przy podstawowych objawach koronawirusa objawy dermatologiczne mogą w przyszłości okazać się ważnym czynnikiem przy diagnozowaniu Covid-19. 

koronawirus-szczepionka-nie-dziala-dlaczego-zarazenie-ponowne-pandemia-2020-2
Fot. AdobeStock.com

czy-koronawirus-zmutowal
Fot. adobe.stock.com

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.