koronawirus-kobieta-maseczka
Fot. Adobe Stock
O TYM SIĘ MÓWI

Zmiany skórne mogą być objawem koronawirusa. Nie powinniśmy ich lekceważyć!

Na to trzeba zwracać uwagę

Gabriela Czernecka 4 października 2020 07:41
koronawirus-kobieta-maseczka
Fot. Adobe Stock

Ból głowy, gorączka, kaszel i uczucie zmęczenia. To podstawowe objawu koronawirusa. Od jakiegoś czasu zalicza się do nich także utratę węchu i smaku. Ze strony naukowców pojawiły się teraz nowe sugestie, które mogą świadczyć o rozwoju choroby, a na które wcześniej niewielu zwróciło uwagę. Poznajcie szczegóły. 

Objawy koronawirusa: zmiany skórne

Naukowcy, badając przypadki zarażenia koronawirusem z całego świata, zidentyfikowali szereg objawów Covid-19. Za główne objawy koronawirusa uznaje się: utratę węchu i smaku, gorączkę, zmęczenie, ból głowy oraz kaszel. Okazuje się, że wśród nich są także zmiany dermatologiczne. Według naukowców częściej zmiany skórne występują dwukrotnie częściej u dzieci niż u dorosłych. Badacze mówią o wysypce, która najczęściej występuje na tułowie, łokciach, kolanach, a także na wewnętrznej stronie dłoni.

Naukowcy mówią także o zmianach podobnych do odmrożeń, pojawiających się na palcach u stóp, pokrzywce, której towarzyszy gorączka oraz rozsianych na tułowiu pęcherzykach. Specjaliści są zgodni, że występujące przy podstawowych objawach koronawirusa objawy dermatologiczne mogą w przyszłości okazać się ważnym czynnikiem przy diagnozowaniu Covid-19. 

koronawirus-szczepionka-nie-dziala-dlaczego-zarazenie-ponowne-pandemia-2020-2
Fot. AdobeStock.com

czy-koronawirus-zmutowal
Fot. adobe.stock.com

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.