koronawirus, chiny
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Niebezpieczne odkrycie chińskich władz. Koronawirus był obecny w importowanej żywności

Testom poddano tysiące osób...

Rafał Kowalski 16 listopada 2020 12:51
koronawirus, chiny
Fot. Getty Images

Pandemia koronawirusa nie zatrzymuje się. Wręcz przeciwnie, wirus ma się dobrze, a przez cechy nowoczesnego świata roznosi się po całej planecie. Podróże zagraniczne, odwiedziny u międzynarodowych przyjaciół, czy międzykontynentalny handel pomagają cząstkom SARS-CoV-2 przemieszczać się we wszystkich kierunkach. Kilka dni temu w chińskiej miejscowości Jinan (prowincja Szantung) dokonano  potencjalnie niebezpiecznego odkrycia…

Koronawirus na opakowaniach mięsa – kolejny takich przypadek w Chinach

Chiny od lat są największym na świecie nabywcą wołowiny. I to właśnie na opakowaniach mrożonego krowiego mięsa a także na mrożonych flakach chińscy kontrolerzy żywności wykryli ostatnio cząstki koronawirusa. Importowana żywność pochodziła z Brazylii, Nowej Zelandii i Boliwii i trafiła do największego państwa Azji poprzez port Yangshan w Szanghaju. W oświadczeniu chińskich władz nie podano nazw firm, które wysłały produkty.

Jak informuje Reuters, w związku ze sprawą przebadano aż 7500 osób, które miały kontakt z żywnością. W większości byli to pracownicy firm, które zajmowały się dostarczeniem mięsa w kolejne punkty, a także ich rodziny. Wszystkie testy okazały się negatywne.

To nie pierwszy taki przypadek, gdy żywność dostarczona do Chin miała na sobie lub na opakowaniach cząstki SARS-CoV-2. Choćby w zeszłym tygodniu kontrolerzy żywności wykryli koronawirusa na pudełkach od saudyjskich krewetek czy brazylijskiej i argentyńskiej wołowinie. Produkty trafiały do różnych części Chin.

Co może zrobić w tej sprawie? Jak na razie chińskie władze jeszcze bardziej zwiększyły liczbę kontroli żywności. 

koronawirus, chiny
Fot. Getty Images

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.