O TYM JEST GŁOŚNO

Niepokojące doniesienia z Chin. Drastyczny wzrost przypadków zakażenia

Pandemii koronawirusa jednak nie udało się pokonać?

Konrad Szczęsny 13 kwietnia 2020 12:59

Do tej pory uważano, że Chinom skutecznie udało się zwalczyć, a przynajmniej opanować pandemię koronawirusa. Niestety, najnowsze doniesienia zaniepokoiły świat. W Państwie Środka potwierdzono aż 108 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w ciągu ostatniej doby. To najwięcej od 25 marca. 

Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem w Chinach

Znakomitą większość chorych na COVID-19 stanowią te osoby, które wróciły z zagranicznych podróży. Potwierdzono 98 takich przypadków. Poza rekordową liczbą chorych, odnotowano również dwa przypadki śmiertelne. 

Pekin podał pierwsze niepokojące informacje już w sobotę. Wówczas potwierdzono 99 nowych zakażeń koronawirusem. Wyjaśniono, że dzień wcześniej liczba ta była dwukrotnie mniejsza. Spadła natomiast liczba bezobjawowych przypadków. W niedzielę zanotowano ich 63, natomiast w poniedziałek o dwa mniej. Przypomnijmy, że zgodnie z ustaleniami, pacjenci, którzy mimo zdiagnozowano COVID-19 nie wykazują żadnych objawów choroby, nie są zaliczani do oficjalnego bilansu, dopóki nie zaobserwuje się u nich symptomów choroby.

Druga fala epidemii: liczba zakażonych i ofiar śmiertelnych w Chinach

Niestety, najnowsze dane zaniepokoiły chińskie władze oraz opinię publiczną. Istnieją poważne obawy, że Państwo Środka ogarnia druga fala pandemii. Szczyt zachorowań na koronawirusa nastąpił w tym kraju w lutym, po czym zaczął sukcesywnie spadać. Najmniej nowych przypadków odnotowano 12 marca, czyli ponad miesiąc temu. Po tym dniu liczby znowu zaczęły wzrastać, ale nie lawinowo. 

Szczególne obawy budzą Ci, którzy wracają z zagranicy i diagnozuje się u nich SARS-CoV-2. Władze Chin obawiają się, że jeśli liczba zakażonych nie zacznie spadać, trzeba będzie wprowadzić blokadę w całym kraju. 

Według oficjalnych statystyk, do dzisiaj w Chinach kontynentalnych potwierdzono 82 160 przypadków zakażenia koronawirusem. Liczba ofiar śmiertelnych wynosi natomiast 3 341.  

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.