Ashton Kutcher zeznaje w sprawie seryjnego mordercy, 2019
Fot. Pool Los Angeles Times/Associated Press/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Morderca dziewczyny Ashtona Kutchera usłyszał wyrok po 20 latach

„Rozpruwacz z Hollywood” zadał jej 47 ran kłutych

Olga Figaszewska 19 lipca 2021 15:03
Ashton Kutcher zeznaje w sprawie seryjnego mordercy, 2019
Fot. Pool Los Angeles Times/Associated Press/East News

Na rozwiązanie tej sprawy rodzina Ashley Ellerin czekała ponad 20 lat. W końcu sąd wydał wyrok w sprawie mordercy, który odebrał życie ukochanej Ashtona Kutchera. Kobieta zginęła w męczarniach, a informacja o jej śmierci wstrząsnęła mediami na całym świecie. „Rozpruwacz z Hollywood” zadał dziewczynie aktora 47 ran kłutych. Ashton Kutcher do dziś nie może pogodzić się z tą tragedią. Przez wiele lat mierzył się z niewyobrażalną traumą. Teraz mężczyzna, który odpowiada za śmierć Ashley Ellerin otrzymał karę śmierci.

Zabójstwo dziewczyny Ashtona Kutchera

Tragedia rozegrała się dwadzieścia lat temu. 21 lutego 2001 roku aktor wybierał się ze swoją dziewczyną, studentką projektowania mody, na randkę. Mieli razem wybrać się na after party po rozdaniu nagród Grammy. Ashton Kutcher niestety się spóźnił, a kiedy w końcu dotarł do jej mieszkania, nikt mu nie otworzył. W domu były włączone światła, samochód stał na podjeździe. To zastanowiło aktora. Postanowił zajrzeć przez okno do mieszkania Ashley. Dostrzegł jedynie plamę, która jego zdaniem wyglądała jak czerwone wino. Myślał, że kobieta wyszła gdzieś przyjaciółką i jest na niego obrażona za spóźnienie.

Czerwona plama, którą zauważył aktor była jednak krwią. Ashley została brutalnie zamordowana przez Rozpruwacza z Hollywood, Michaela Gargiulo. Mężczyzna pozbawił życia również dwie inne kobiety. Dostawał się do ich mieszkań podając się za serwisanta systemów wentylacyjnych. Okazuje się, że obserwował 22-latkę już od kilku dni. Ukochaną aktora następnego dnia znalazła współlokatorka. Ashley Ellerin zadano 47 ciosów ostrym narzędziem. Jeden z detektywów tak opisywał widok, który śledczy zastali na miejscu:

Zobacz też: Ashton Kutcher spóźnił się na randkę, chwilę później jego dziewczyna już nie żyła...

Ashley Ellerin
Fot. LP/Coleman Rayner/East News

Ashley Ellerin, dziewczyna Ashtona Kutchera

„Wszystko we krwi. Gniew… furia… Kiedy ją mordował, musiał być naprawdę wściekły. Najgorsze miejsce zbrodni, jakie widziałem w całej karierze”.

Ashton Kutcher dopiero następnego dnia dowiedział się, co tak naprawdę rozegrało się kilkanaście godzin wcześniej. O sprawie Hollywoodzkiego Rozpruwacza usłyszał cały świat. Mężczyzna był oskarżony o brutalne morderstwo kilku młodych kobiet i usiłowanie morderstwa 26-letniej Michelle Murphy w 2008 roku To dzięki kobiecie i zebranemu materiałowi genetycznemu na miejscu zbrodni, śledczym udało się ustalić jego tożsamość. Kobieta do dziś walczy z atakami paniki i traumą po wydarzeniach sprzed lat.

Sąd skazał zabójcę dziewczyny Ashtona Kutchera na karę śmierci

W 2019 roku w jego sprawie zeznawał Ashton Kutcher. Wcześniej wyznał, że obawiał się, że zostanie uznany za podejrzanego, ponieważ w wieczór tragedii znajdował się pod domem ukochanej i zostawił odciski palców na drzwiach.

Przez długi czas Michael Gargiulo nie przyznawał się do winy. W końcu, po 20 latach sąd wydał wyrok. Rozpruwacz z Hollywood został skazany na karę śmierci za dokonanie dwóch morderstw i usiłowanie zabójstwa Michelle Murphy. Mówi się, że jego ofiar może być więcej… Mężczyzna podejrzewany jest o co najmniej sześć zabójstw.

„Wszędzie, dokąd udał się pan Gargiulo, podążała śmierć i zniszczenie”, mówił sędzia Larry Paul Fidler podczas ogłoszenia wyroku. 

Sprawdź też: Brutalnie gwałcił i mordował, dopuszczał się nekrofilii. Przerażające zbrodnie Teda Bundy’ego

Michael Thomas Gargiulo
Fot. AP/Associated Press/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.