Michał Szpak, VIVA! 13/2017
Fot. Zuza Krajewska
O tym się mówi

Michał Szpak szczerze o swojej orientacji: „Jestem osobą panseksualną

Muzyk marzy również o zostaniu rodzicem

Marcjanna Maryszewska 13 października 2022 12:08
Michał Szpak, VIVA! 13/2017
Fot. Zuza Krajewska

Okrzyknięty mianem barwnego ptaka sceny muzycznej Michał Szpak od lat zaskakuje nie tylko na scenie. Przed swoimi fanami nigdy nie miał zbyt wielu tajemnic, lecz najnowszy wywiad ujawnił kolejne nieznane fakty o jego życiu prywatnym. „Zakochuję się w człowieku”, wyznał w rozmowie z Twoim Stylem dodając, że sam nie utożsamia się z żadną płcią. Poruszył również temat rodzicielstwa. 

Michał Szpak ujawnił swoją orientację. Muzyk jest panseksualny

Media od dawna spekulują nad orientacją seksualną Michała Szpaka. Wszystko za sprawą konsekwentnie prowadzonego wizerunku, który zdecydowanie wyróżnia go na tle innych gwiazd, ale i również wzbudza niemałe emocje wśród internautów. Muzyk bowiem zachwyca nie tylko swoim głosem, ale również nietuzinkowymi stylizacjami, barwnym makijażem i bardzo charakterystycznym sposobem bycia.

Od 11 lat operuję wizerunkiem scenicznym, który zawsze był queerowy i zdecydowanie zacierał granicę między płciami. Myślę więc, że ludzie doskonale już wiedzą, czym dla mnie jest queerowość”, wyznał w niedawnym wywiadzie dla portalu Noizz.pl. Muzyk przy tym otwarcie wspiera środowisko LGBTQ+, a w 2022 roku sam dokonał coming outu, określając się właśnie jako osoba queerowa

Teraz Michał Szpak udzielił kolejnego wywiadu, w którym powrócił do tematu orientacji seksualnej. Artysta ujawnił, że według niego miłość nie zna płci. Najbliżej mu do bycia osobą panseksualną, a szczęśliwy związek mógłby stworzyć zarówno z kobietą, jak i mężczyzną. Dodał przy tym, że sam nie utożsamia się z żadną z płci.

„Miłość to opieka, troska, zachwyt, relacja z osobą, z którą jest mi dobrze. Nie mogę powiedzieć, że zakocham się tylko w kobiecie lub tylko w mężczyźnie, bo ja zakochuję się w człowieku. Seksualność to sfera, którą odkrywa się całe życie. Gdybym miał jednoznacznie siebie określić, jestem panseksualny. Uważam, że każdy, niezależnie od płci kulturowej, tożsamości płciowej i orientacji seksualnej, zasługuje na miłość. Jestem queerowy, nie identyfikuję się z żadną płcią. Tam naprawdę żyję tu i teraz. Żyję chwilą” - mówił w wywiadzie na łamach Twojego Stylu.

CZYTAJ TAKŻE: Jacek Jelonek: „Mama pytała mnie, czy warto ryzykować to, co już mam dobrego, dla jakiegoś tańca”

Osoby panseksualne odczuwają przede wszystkim pociąg emocjonalny do innych ludzi - niezależnie od ich płci biologicznej, tożsamości płciowej czy orientacji. Taka miłość zakłada całkowitą akceptację drugiego człowieka i ma być wyrazem wyzwolenia z ograniczeń społeczeństwa, które nakłada nacisk na odgrywanie roli kobiety i mężczyzny w związkach.

Michał Szpak, VIVA! 13/2017

Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017, 13/2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Michał Szpak marzy o posiadaniu dziecka

Artysta ujawnił również, jakie jest jedno z jego największych pragnień. W rozmowie z Twoim Stylem Michał Szpak ujawnił, że bardzo chciałby mieć dziecko. Warto wspomnieć, że muzyk był bardzo mocno związany ze swoją mamą, która odeszła ponad siedem lat temu. Kilkukrotnie wspominał o wyjątkowości ich relacji. Teraz sam marzy, aby w przyszłości móc spełnić się w nowej roli.

Marzę o tym, żeby mieć dziecko. To przedłużenie linii życia jest dla mnie niezwykle ważne. Kariera przemija, a dziecko, taka część ciebie, zostaje na zawsze”, wyznał.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Pola Wiśniewska opublikowała szczery wpis. Napisała w nim o swoim samopoczuciu w ciąży

Trzymamy zatem kciuki, że uda mu się spełnić swoje marzenie. Uważacie, że Michał Szpak byłby dobrym rodzicem?  

Michał Szpak, VIVA! 13/2017

Michał Szpak, VIVA! czerwiec 2017, 13/2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.